ockovanie deti (povinna vakcinacia ano/nie?)

netehulka

Ockovanie voci urcitym chorobam ano, ale voci urcitym je to len biznis. Najviac sa mi pacia tie mamicky, ktore si myslia, ze ockovanie je cisto len o biznise. Prirodzena imunita ti moze byt niekedy na hov.o, precitajte si pribehy o ludoch, ktori neboli ockovani a zle dopadli v neskorsom veku, a nasledky boli doslova a do pismena smrt.

- mira

Maričenka, na takom strachu ako máš ty, je založený celý systém očkovania. Nikto hore sa nesnaží poučiť rodičov o prirodzenej imunite a o predchádzaní chorobám, o ich príčinách. Dôvod na očkovanie je, ale sú to iné záujmy ako zdravie.

maricenka

ja by som sa bala dieta nedat zaockovat. dieta ockovanie zvladne relativne v pohode. prinajhorsom ma teploty. keby vsak dostalo niektoru z chorob, voci ktorej by nebolo zaockovane, priebeh moze byt velmi nebezpecny a dieta moze mat trvale nasledky...

malawik

sama som to riesila ano alebo nie. Mam tri deti a nie je mi jedno co dostavaju do tela, ale tiez si myslim, ze povinne ockovanie ma svoje odovodnenie. Syn znasal zive vakciny zle, vysoke horucky, nurofen, ale iba jeden den. Trochu detom pri ockovani pomaham homeopatikami - na doporucenie od lekarky na detoxikaciu.

lost

radsej by som skapal na mieste, ako keby som sa mal dat zaockovat a neskor mi to malo sposobit problemy.

ludia robia 1 chybu, snazia sa ozivit aj mrtveho.

proti prirode nie je mozne bojovat, ak je clovek slaby, je hovadina aby sa dalej rozmnozoval..

potom vyzera svet ako vyzera, a 1/3 rozpoctu ide na zdravotnictvo..

mam podozrenie, ze moj brat schytal cukrovku prave vdaka ockovaniu.

pekny suvenir, vsak?

watermelon

Weva ziskala som adresy alternativnych frankofonnych skol v Bruseli, tak ak ta zaujima, napisem. PRetoze v Bru nie su steinerove frankofonne, len neerlandstalig. ALe vraj tieto alternativy idu v ich slapajach...

SvetlanaM

Nie som odbornik. Ale mam doma dve deti. Tazko povedat, co je pre nich lepsie - ockovat alebo nie? Ja som dala vsetky povinne ockovania, lebo si myslim, ze viac detom daju, nez im uskodia. Dobrovolne ockovania nemaju ziadne. A co sa tyka komplikacii po ockovani. Deti nemali ziadne. Ani horucka, takze sme nemuseli znizovat nurofenom, ani ziadne ine neziaduce ucinky, ktore by sme postrehli. Co sa dialo v ich telicku, to samozrejme nepoznam...

watermelon

Weva,
mozu to kludne zrusit, ale dufam ze nie.
Ja chcem najst baby sitterku tiez na nejake dni a chcela by som syna davat do kolektivu ale...nechcem aby bol v klasickych jasliach. Pri mne je Maison des Enfants, tam sa da dieta nechat na dopoludnie, ale musi uz chodit. A neviem ci nechcu tiez potvrdenia o ockovani. Syncek este nechodi sam, cize to neriesim. No idem pozistovat o tych walforfskych skolkach a skolach, dufam ze tam nie je natresk a ze som uz nestihla zapis... Kde presne ste? my sme pri place jourdan, pri instituciach...
5 mesacne juj to je este malicke... ten moj je uz taky prefikany huncut