Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Svadba

Lulu2011

na nasej svadbe, kazda strana platila tych svojich pozvanych - logicke, preco by si mala platit cudzim ludom? znamym tvojho nastavajuceho

xy:)

mozete si dohodnut aspon priblizne podobny pocet ludi, vtedy je to bezpredmetne. ked uz niekto bude mat 40 ludi a niekto 10, nech si kazdy zodpoveda za svojich hosti, teda rozdelte si vydavky podla poctu hosti. ja by som tiez neplatila pol na pol, ked moji hostia tvoria stvrtinu z celkoveho poctu.

jajka001_

ak vam to platia rodicia, tak ti sa asi dohodnu, ze kazdy zaplati pomerny podiel za tych "svojich" a to co vam hostia daju, si nechate obaja ako vklad do manzelstva

soffa

ved to praveze treba riesit aby nedoslo k nezhodam????a kto by to mal podla teba zaplatit????treba si uviest pravidla na zaciatku,aby nedoslo k nezhodam.peniaze po svatbe su predsa spolocne,niekto si za nich zaplati svatbu,ak rodicia nemaju na to,a niekto si ich uzije,alebo kupi nieco do bytu.ak rodicia platia svatbu,nebolo by to fer,aby len jedna strana platila.nic v zlom.ale ja na tom nic divne,ani zle nevidim.

3nttt

inak ked vam hostia daju peniazky tak tiez si ich budete delit v style ze tie su moje lebo su od mojej rodiny a tie tvoje lebo su od tvojej???cele divne...

3nttt

cooooo?toto je fakt cele divne...idete sa brat pretoze chcete byt spolu navzdy (teda vacsina ludi to tak chce) a riesite ze kto si koho zaplati?????????toto som riesila pri stuzkovej a nie pri svadbe...

soffa

u nas to bolo tak ze kazdy plati svoju stranu.ak ty budes mat 10 ludi,zaplatis tych(resp.rodicia to platili mne)a tych dalsich 40 ludi od nevesty platia druha strana.(otec nevesty,alebo nevesta,jak sa rodina dohodne)kava,nealko,gulas sa rozpocita podla toho kto ma jak ludi..zenich plati obrucky,hudbu,kytice.kameraman a dj,alebo hudba sa rozpocitava napoly,alebo to je vec dohody,medzi partnerami.a aby nevyznelo hlupo,ze jeden ma vela ludi,druhy malo,tak sme ich dali sadnut za okruhle 10-12 miestne stoly,.

jajka001_

ako sa dohodnete. podla tradicie svadbu plati otec nevesty. ale v dnesnej dobe to tak uz nefunguje. vacsinou si parik naspori peniaze a dohodnu sa kto si koho pozve aby sa zmestili do rozpoctu.
hostia zas zvyknu financne prispiet takze cast vydavkov sa vam vrati.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Svadba - Fórum - ZDRAVIE.sk