Moja vec, ja viem

pro si

ja už zopár ľudí poznám zo psychiatrických liečební a som za to veľmi vďačná, lebo je to veľkám pomoc ked na to nie sme sami :-)

pro si

kaizen, mám 20 rokov. A prečo? na to nie je jednoduchá odpoveď. Možno preto že nič nemá pre mňa zmysel, absolútne moja osoba sa odlišuje od ostatných ako si aj ty spomínal. Aj v škole som bola ja tá jebnutá, pribrzdená, divná a všetci ma ohovárali. Ďalej nenávidím svoje telo. A hlavný dôvod je ten, že ma fascinuje pocit toho balansu medzi životom a smrťou. Jediným dôvodom prečo som to definitívne neukončila je len moja mama, lebo je to pre mňa neznesiteľné predstaviť si, že ju opustím.

pro si

No vám sa to tu lahko vypisuje že zdôver sa niekomu, ked chalan tu má problém s komunikáciou. Už bez toho je dosť ťažké prísť za niekým a povedať mu "Mám problémy, chcem sa zabiť, neviem čo mám robiť"...Naozaj chápem tvoje pocity, ked ťa nechajú baby kvoli (ne)sexu (ja som baba). Tiež mám problémy so vzťahmi s mužmi, ešte som nikoho nemala, bojím sa zlyhania, odmietnutia samej seba. Tiež som pojedla kopu tabletiek, mala som slučku 2x na krku, podrezané žily. Takže ak si myslíš že si v tom sám tak nie si. Aj ked ti to prd pomôže.

pro si

No vám sa to tu lahko vypisuje že zdôver sa niekomu, ked chalan tu má problém s komunikáciou. Už bez toho je dosť ťažké prísť za niekým a povedať mu "Mám problémy, chcem sa zabiť, neviem čo mám robiť"...Naozaj chápem tvoje pocity, ked ťa nechajú baby kvoli (ne)sexu (ja som baba). Tiež mám problémy so vzťahmi s mužmi, ešte som nikoho nemala, bojím sa zlyhania, odmietnutia samej seba. Tiež som pojedla kopu tabletiek, mala som slučku 2x na krku, podrezané žily. Takže ak si myslíš že si v tom sám tak nie si. Aj ked ti to prd pomôže.

kaizen

Zhodou okolnosti sa niekto v mojej blizkosti pokusil o samovrazdu. Myslel som si, ze ak by som to spravil, tak ublizim svojej rodine, priatelom a tak. Na moje obrovske prekvapenie je ta dotycna osoba v nemocnici a zda sa mi, ze jej okolie to velmi netrapi.. Neviem no, ak by to spravil niekto z mojich surodencov tak by ma to poznacilo na cely zivot. Niekedy uz ozaj neviem co je normalne

Deria

Robis chybu, ked sa nechces nikomu zdoverit, lebo sam to tazko zvladnes. Skus sa porozpravat s mamou alebo otcom. Ved im nemusis hned vesat na nos vsetky tvoje intimnosti s dievcatami ale porozpravaj im o svojich depresiach. Urcite ta pochopia. Ale ako ti maju pomoct, ked nic nevedia? Ako ti ma vobec niekto pomoct, ked sa nezdoveris? Netreba hned vsetko dopredu zavrhnut. Urcite je to mudrejsie, nez hltat tablety. A s dievcatami to urcite raz klapne ale musis si dat najskor do poriadku psychiku , lebo jedno suvisi s druhym. Vsetko sa da, ver mi, len treba chciet a netreba sa lutovat a neuzatvarat do seba. Pri troske trpezlivosti a snahe, krok za krokom a pomocou rodiny to zvladnes. Ze su tvoji surodenci stastni? Ved to je super, tes sa z toho ale nehraj sa na ciernu ovcu. Myslim, ze to su iba tvoje pocity, ktore pramenia vlastne z depresie. Ked som mala asi 13, myslela som, ze ma nasi nemaju radi a ziarlila som na svojich surodencov. Pisala som si aj dennik, ze ma nic nebavi, nikto ma nema rad a ako sa mi nechce zit. Pani, taka blbost! Opak bol pravdou, bola som najmladsia a vlastne rozmaznana, vsetko sa tocilo okolo mna. A ked sa netocilo, uz som nechcela zit. Ale ja som to videla vtedy uplne inak, trieskala somnou puberta. Tak ako pise xxxxxx, kontaktuj sa s rodinou, chod von, sportuj ale hlavne sa nezatvaraj doma a rob nieco! Zadovaz si tie knihy, ktore som tu uviedla, neolutujes.

xxxxxxxxxxxx

kaizen, porozpravaj sa s nimi, urcite im nebudes lahostajny, rodina niesu kolegovia v praci ze len nad tebou mavnu rukou. POvedz ako sa citis, aj sa zdover ake mas myslienky. Uvidis ze rodina ta v tom nenecha. chodievaj ku nim na navstevy bud s nimi. Urcite ta neodmietnu a budu aj radi ze si zacnete byt blizsi. prides aj na ine myslienky ked sa povenujes detom ked nejake maju a tak...

majjca

No to je od nich dost sebecke, ze ta nechali, len preto, ze ich nevies pomilovat, cely zivot predsa o milovani nie je...pridu aj ine, horsie existencne problemy, asi si zakopol o nie velmi spravne baby, neboj nic, nakopni sa a hladaj inde, raz tu spravnu najdes, len neprestavaj dufat, oka?