Ako prekonat strach zo šoférovania?

Príspevok v téme: Ako prekonat strach zo šoférovania?
ne-šoférka

Vodičák mám 3 roky, ale aj ten som si spravila nasilu, naši mi vraveli, že dnes je velmi potrebný v čom majú pravdu. Ja sa však velmi bojím šoférovania a ani mi to nejde, ale však velmi túžim šoférovat a aj to potrebujem. Problém je v tom, že nemám s kým chodit cvičit- otec je velký nervák na všetko, pri nom by som mala ešte vačší strach, brat si pri mne zakrýva oči, tak sa to nedá. Bol niekto v podobnej situácii a prekonal ten strach a teraz jazdí v pohode?

andreaza

Erika3 - Ja som mala strach soferovat 12 rokov. Stale sa to tocilo dokola. Isla som raz, dva strach nepresiel, vzdala som to. A toto bolo dokola. Zaplatila som si aj kondicne jazdy, ani to nepomohlo. Nechapala som, co robim zle a v com som ina ako ostatne zeny, ktore soferuju. Az potom som to zistila a teraz uz soferujem asi rok a pol. A pomaham zenam prekonat ich strach. Prvou vecou co som si uvedomila bolo, ze to potrebujem najskor riesit v hlave. Prve bolo ze som sa rozhodla ze to dokazem. Dovtedy to bolo len skor z donutenia, aby som isla soferovat. Nechcela som to proste ja.

Marosko-n

Najlepši spôsob najsť niekde malý traktorík a voziť sa na ňom viackrát pravdelne po poľných cestách. určite zaberie, potrebujete sebaistotu.

Erika3

Ja mám vodičák už skoro 5 rokov, zo začiatku som sa snažila šoférovať ale vždy to pre mňa bolo utrpením. Počas tých piatich rokov som sa asi 2x snažila znova začať ale po jednej jazde som to vždy vzdala. Som vždy celá roztrasená, potím sa, trpnú mi nohy. Už neviem čo mám robiť. A pri tom môj priateľ je úplne v pohode, aj by chcel ma to naučiť ale ja sa vždy vyhováram. Ako prekonať ten strach?

tutulienka

ahOjte mam vodicky preukaz uz styri roky.Mam rovnaky problem vraj si neverim vodicam som urobila horko tazko.Lebo to aj tazsie som chapala.Prvy rok jazdenia pohoda obcas daky kiks, raz som nedavala pozor a skoro naburala lebo som sa neumyselne pozerala na riadiacu paku.Starky nakrical namna.Tiez mam problem zo sebadoverou jazdim opatrne, niekedy si myslim ze niesom dobra sofeka ale ked idem aj s kstnym tak vravi ze je to tym, ze si neverim.Ze mi to ide.Co mam robit? Mam vzdy respekt pred jazdenim.

angela85

a donedavna som mala problem soferovat ine auto ako to moje a to som prekonala mozno tak 2 mesiace dozadu a to mam vodicak 4 roky
no ale vzdy som sa snazila soferovat na mojom

angela85

no ja som mala strach prvy rok po vodicaku a to som musela casto soferovat, strach prekonas len vtedy ak budes co najviac soferovat, najlepsie male vzdialenost a najlepsie (z vlastnej skusenosti) sama

zuziiik

Dakujem vám, snád sa odhodlám. Hm, bolo by najlepšie kebyže mám vlastné auto, ale nato teraz nemám peniaze- študujem, za školu si platím, + v lete chcem íst do zahraničia do ameriky a vlastne kvoli tomu potrebujem aj ten vodičák, vyžadujú ho tam, viem že tam používajú automaty, vraj je to lahšie.

opalka

mila ne-soferka
opisala si presne moju situaciu,v akej som bola...donutena k vodicaku,lebo sa zide, absolutne som k tomu nemala vztah a 5 rokov som nesoferovala...ale odstahovala som sa na dedinu a sral ma pohlad na mlade kocky,samostatne,co si vedeli uroit same nakup a necakali na meskajuceho manzela ako trubky niekde na kraji cesty....
raz som sa strasne pohadala s frajerom,lebo meskal domov a ja som sa nemala odtial z dediny ako dostat prec!!!
tak som sa odhodlala, ze zacnem jazdit
odporucam ti zacat jazdit kratke useky,ktore poznas, a nahlas si hovorit... "tu davam prednost, podradim si....a podobne...." bala som sa vsetkeho,co urobi auto,ked ja spravim toto a toto,ci stohnem dobrzdit,nechapala som prednosti na krizovatke,proste des.... dodnes mam problem s parkovanim a cuvanim,ale riesim to tak,ze idem parkovat tam,kde je miesto a kde mam istotu...ale s urcitosou ti poviem,ako vsetci ostatni,ze tie reflexy a schopnost reagovat nadobudnes len praxou....spociatku rozmyslas nad kazdym krokom,ktory v aute robis....spojka, radit, smerovka...a ked mas rozmyslat aj nad okolim a cestou,zda sa toho byt vela...ale casom tieto veci robis v aute automaticky a tak sa plne venujes uz len ceste a jej okoliu....mozno by bolo fajn,keby si si kupila fakt lacnucke auto,za nejakych 1.000 e, a na nom skusala....
neboj,nie si v tom sama, vacsina zien ma s tymto problem, s odhadom pri parkovani, strachom...lebo sme zodpovedne...ale paci sa mi,ze si zodpovedna a ked sa na to necitis,neriskujes a hladas sposob ako sa zlepsit
tak vela stastia

modra

Kondičné jazdy v autoškole!! myslím, že nič iné, len získať prax. Ja nejazdím, bála som sa a nič ma nenútilo začať. Segra s malými deťmi na dedine donútená bola a pred každou cestou mala črevné kŕče. Prax urobila svoje a už jazdí ako diabol :)

zewa

Možno by stálo za to vyskúšať ísť k psychologovi a urobiť párkrát autogenny tréning. Mne to pomáha vo veľa veciach.