Fitlopta pomaha s krcnou chrbitcou a psychikou

Príspevok v téme: Fitlopta pomaha s krcnou chrbitcou a psychikou
michal.kovac

Ahojte,

Po sedeni na "ergonomickej" stolicke som uz nevedel vydrzat taku neaku stuhost,zablokovanie v krcnej chrbtici. Mam takeho "tusaka" ze je to zodpovedne aj za psychicke problemy (nedokrvenost - precilivelost, stres, podrazdenost,...).
Tak som presedlal na fitloptu a je to asi o 80% lepsie (teda je o 80% menej symptomov - ako mentalnych tak aj fyzickych).
Ked si to tak vsimam retrospektivne, asi 2 krat mi lopta pomohla, ale vzdy som musel po niekolkych dnoch sedenia na lopte opat presedlat na kancelarsku stolicku a problemy sa vratili (potom som na chvilu na loptu zabudol :D )
Kazdopadne - viete niekto poradit co to moze byt ? Clovek sa citi mizerne, krk je akoby ucpaty /zablokovany/pukanie/preskakovanie... neaky stretching ci akupresura (taka self-help z netu) pomaha, ale len malo a docasne. Presedlanie na loptu pomaha vyrazne, ale je to len riesenie na par dni.

Viete o niecom, co by sedelo na takyto opis a dalo by sa to neak trvalo preliecit ?
diky

michal.kovac

petaaaa: lopta nema oporu na chrbat a teda permanentne napnute dolnochrbtove svalstvo neviem ci je idealne
Maros: vedel by si poradit neake krcne cvicenia ?

Na lopte to po par dnoch nie je az tak super ako prve dni, stale lepsie ako na stolicke.
Udajne sa na lopte nema sediet viac ako 20 minut denne. Dost ma to stve, lebo som setril a zacaloval skoro cely studentsky rozpocet za "ergonomicku" stolicku - Therapia (www.stolickymix.sk)

a robi to skor problemy. Teda s krizmi/bedrami problem nemam, ale pre zmenu krcnu chrbticu to dost "doriadilo" ... :/

system

fitlopta vraj fakt pomaha, no ja asi na nej neviem sediet lebo je mi to nenormalne nepohodlne a boli ma z nej hlava..

Maros75

Trvalo preliecit sa to da jedine spravnym cvicenim a to uz do konca zivota.Svalstvo je zodpovedne za drzanie tela a ak je jedna strana menej pohybliva tak trpi chrbtica.
Fit lopta ta snazi drzat rovnovahu a tym padom precvicujes aj svalstvo ktore normalne pri beznych cinnostiach nezapajas.

petaaaa

...ahoj, zaujal ma tvoj priospevok, zial, ja ti neviem dat radu...chcem sa spytat, preco si z fitlopty opat presedlal na stolicku... menej pohodlne alebo po case sa symptomy opat vracali aj na fitlopte?? dakujem