Nárok na príspevok? externý študent

mimiik

Ahojte!.Má študent externého štúdia ktorý sa odsťahoval od rodičov a nezaraba ani minimalnu mzdu(pracuje na dohodu) nejaky nárok na príspevok??...napr. na byvanie alebo v hmotnej nudzi?

xxxxxxxxxxxx

dvaka v hmotnej nudzi plus ten aktivacny /za to externe studovanie/ a ked by sa ti podarilo mat inde trvaly pobyt tak aj za to sa da...spolu by to bolo 181eur a nejake centy

zuziiik

ale tým že chodí na externé dostáva + 60 eur, inak by dostávala len 60 EUR, takto to činí nejakých 125. ale len po dosiahnutí 25 roku

dobra vila

Sumienka, iba tu davku na hmotnu nudzu, ci ako sa to vola. Na to mas narok, ak nezijes s rodicmi a nepracujes (mozno aj ked s nimi zijes...to neviem), ale to je iba nejaka mensia suma. 50 eur? Neviem, to sa nejako pocita, zavisi aj od mnozstva deti a inych. Ale urcite sa na to spytaj, lebo 50 eur je 50 eur. A to mozes poberat aj pocas praxe, ak sa nemylim. Ale to ti isto najlepsie povedia na urade.
Co sa tyka prvej otazky, myslim, ze nemas narok na nic, lebo externe studium je preto externe, aby si popri tom pracovala a to ze nemas pracu, nikoho zaujimat nemusi. Ale ak nemas pracu, preco studujes externe? Ved to je uz aj spoplatnene...prejdi na denne a ked si vo financnej nudzi, mozno sa ti aj nejake stipendium podari vybavit.

[zruseny20]

velmi pochybujem, ze externy student dostava nejaky prispevok.. externe studium je primarne pre zamestnanych ludi a teda sa ocakava, ze prijem maju a nepotrebuju ziadne prispevky.. ked nie si zamestnana, tak si mala ist na denne... ja neviem.. tito ludia co si myslia.. daju sa na externe studium, len aby nemuseli chodit tolko do skoly a ani do tej prace sa im nechce a len vyhody chcu.. viem, ze nie vsetci, ale moji spoluziaci takmer vsetko toto.. chodi na externe a nic nerobia.. a este ani tu jednu skolu nezvladaju..

zuziiik

ked chodíš na absolventskú prax tak nemáš nárok na žiaden príspevok. Ten ti chodí až po ukončení 25 roku pokial nemáš žiaden príjem a nevlastníš žiadnu nehnutelnost, auto. Ja som tiež tak a dostávam 125 EUR