Sprchovanie vs kúpanie

Príspevok v téme: Sprchovanie vs kúpanie
Majočkaa5696

1. Uprednostnujete kúpanie alebo sprchovanie?
2. Ako casto sa sprchujete/kupete?
3. Kolko minút trvá vase kúpanie/sprchovanie?

Pýtam sa preto, lebo chcem vediet ci len ja som tá nenormálna (podla môjho oca, kt. si myslí ze to so sprchovaním prehánam - a to sa sprchujem 1x za den, 5 min. maximálne) a on si myslí ze mínam vela vody....a to ked sa chcem kúpat, to ani nechcite vediet co to u nás doma kôli tomu je. Tie jeho rozprávky o tom aká je teplá voda strasne drahá, a ze by sme mali setrit...ja to uz nepochopím, fakt:( takéhoto oca mam asi len ja, co nedovolí vlastnému dietatu ani poriadne okúpat sa..:(

lost

no kurenie je v bytoch aj tak podvod.. clovek plati a plati aj ked vypne a odmontuje radiator :)
(teraz neviem ci 40 alebo 60 percent sa plati tak ci tak, a zvysok podla spotreby a tie merace su vysoko ze? :D a tesne pod nimi je radiator studeny..)

hold, to iste co s vodou, podvod na slovensky sposob..

3ja v izbe je lepsie ako 1 v izbe :) lebo ludske telo je tiez vyhrevne teleso ;) (napr aj pes, ale v bytoch je extremne obrovska pokuta za vlastnenie psa (ehm, chcel som napisat dan za psa))

a bratia sa ako dlho sprchuju ?

Majočkaa5696

:DD ak mám byt úprimná dost som sa pobavila pri čitaní tvojho príspevku... :) aspon niekto ma este dokáze rozosmiat :)
ten dan. bonus je v sucasnos. 20,51€ (ako uznám ze to je v súcas. velmi málo, )
ohladom toho vykurovania,, ja nemám sama izbu(bývame v byte) teda mám ju spolu s 2 mladsimi bratmi(bohuzial), a my nekúrime skoro vôbec, lebo byt je dost vyhriaty..aj ked je pravda ze obcas kurit predsa len musíme(a to vacsine len vtedy ked nieje oco doma lebo on je aj na to alergický)

A ako dlho toto trvá?
Neviem, asi posledné 2 roky...

lost

ked sa ma mama pytala, ze preco si nenajdem frajerku, povedal som jej "lebo tie o kusok mladsie odo mna su este blbe a tak musim pockat par rokov, kym dospeju"

heh, musim uznat, som genius v tomto.. a dik za potvrdenie mojho statementu..
_________
(nechcel som mat 3 prispevky za sebou)
no 1 minuta je extrem.. ved to by som chcel vidiet :D (ale nie priamo pochopitelne :D ) ako sa moze clovek osprchovat za 60 sekund.. jedine ak by dal 10 sekund na turbo roztrysknutie vody po tele, a potom 20 sekund na velmi turbo namydlenie (co si nemyslim ze je fyzicky mozne..) a zmyt mydlo tiez nie je najjednoduchsie ani za 30 sekund :)

spat k prvej casti prispevku.. "ved mam iba 18,5 roka" je dost absurdny vyrok :) aj napriek tomu ze studujes... hlavne to IBA tam bije do oci :)))

danovy bonus sice dostavaju, neviem kolko to moze byt, no avsak vykurovanie izby navyse (ak mas vlastnu) tiez nieco stoji, aj to naplnenie cladnicky aj osatenie a poistky a skola a vsetko :)

jasne ze ak , poviem to uprimne , ak si dvaja nasexuju deti, tak by sa o nich mali vediet aj postarat.. no "doba" je narocna :) cize zas "vyskakovat" si voci rodicom nie je zrovna idealna cesta ako by sa malo postupovat.. to uz radsej nejak normalne vyargumentovat, za stolom atd.. kludne aj cisla pouzit a nejak sa s nimi dohodnut.. i ked aj toto je utopia (tiez vlastne skusenosti)

proste su ina generacia..

ked som bol u starych rodicov na prazdninach, sprchovali sa se vsim vsudy (aj vyzleceni a oblecenie), prosste vstup do kupelne bol napr 19:52:00 a vystup z kupelne bol o 19:55 az 19:56 co je menej ako 4 minuty, ale viac ako 3 minuty. Resp sakra malo pre mna :) a to su 1. starsi, cize asi menej ohybni (i ked nepovedal by som) a mali v tom case vacsiu plochu tela..

a ako dlho trvaju tieto nezhody ?

Majočkaa5696

a čo je na tom ze mam 18? ved za mna este stále dostávajú danový bonus, nie? i ked viem ze je to velmi malá suma, ale odkial mám zobrat peniaze ked studujem?? a do práce nechodím.

No mojmu ocovi trvá sprchovanie asi tak 1min. (celkovo aj s prestávkou) aj ked nechápem ako to stíha, asi je superman..no ja sa tak rýchlo neosprchujem aj keby som neviem co robila :)

lost

"ved mam iba 18,5 roka"

v las vegase by ti to mozno preslo, tam je hranica dospelosti 21 rokov :)

tak 3 minuty je take minimum by som povedal, a kolko sa sprchuju rodicia? argumentuj s tym ze minas rovnako vela vody, resp. nech to odpocitaju kolko ty a kolko zvysok rodiny (predtym to ale skus odpocitat ty ;) aby si sa nesekla)

Majočkaa5696

no ešte aby som si aj za stravu platila? no určite!
ved mam iba 18,5 roka, a ešte studujem na Sš..( ale uz sa neviem dočkat toho momentu,ked uspesne skoncim skolu, a konečne ODidem od rodicov, a nebudem od nich závislá!!!!)

Majočkaa5696

to moje 5-minutové sprchovanie som myslela aj s prestávkou ...tak potom ked mám rátat iba ked tečie voda tak možno nejaké 3min.
mne sa to tak velá nezdá , ale tie ocove poznámky ohladom sprchovanie mi idú totálne na nervy,..no napr. teraz som sa práve kôli tomuto s ním pohádala
niekedy si myslim ze nie sme normálna rodina, kôli takýmto blbostiam sa hadame a je miliony rodín kt. majú iné, horšie problémy, a nie riešit nejakú vodu

lost

Kazdy tymto presiel :)

A napr. nedavau ti limit na sunku/salamu? Ja som si vzdy rad pridal extra sukny/salamy - kludne aj 100gramov na 1 ranajky/veceru/chod (2-3 chlebicky)

A vzdy som sa cudoval, ze preco ludia daju jeden a pol platku sunky a staci im, tak mi to nechuti.

no ani chladnicka sa nenaplni zadarmo..

Ono sa to nezda, lebo vsetko stoji 10centov.. lenze tych veci denne pouziva clovek 100-200 .. cize to uz stoji hned 10-20eur denne a to uz nie je take lacne :)

hlavne na slovensku.. (ale to uz je ina tema)