Zrelá do "blázinca"?

Príspevok v téme: Zrelá do "blázinca"?
bonparka

Dobrý deň! Dá sa povedať, že už dlhšie trpím rôznymi psychickými problémami. Každý deň to je horšie. Som neustále podraždená a agresívna niekedy zas moc precitlivelá. Rozprávam veci, ktoré som nikdy nechcela povedať nahlas. Ubližujem sebe a vlastnej rodine. Následne nato mám hrozné výčitky svedomia. Pokúsila som sa aj o samovraždu viacejkrát. V živote fungujem ako normálny človek. Stále mam pocit, že nikam nepatrím a neviem sa zaradiť. známky sa mi zhoršili. Mám pocit, že by som potrebovala si oddýchnuť v nejakej liečebni, lebo sa bojím o svoje psychické zdravie. Myslíte, že by ma prijali? Alebo riešia dôležitejšie psychické problémy? ďakujem

DzanaFX

Bola som na psychiatrii (na návšteve, nie ako pacient) a je tam viac alkoholikov, ako ľudí čo sa cítia ako ty...Kričia a robia bordel... Bolo by ti horšie, radím ti zober si knihu, choď sa prejsť do prírody, zabehaj si a zacvič...Beh ti tak prevetrá hlavu môžeš aj šprintovať aby si si vybila nervy...Mne to pomohlo ... Teraz v zime mi to veľmi chýba...:/ Aj som ochorela trošku, tak si musím dávať pozor, ale od februára idem zas na beh :)

tpch

bonparka, ak si myslis, ze na psychiatriu sa chodi oddychovat, tak si dost mimo :-D
Tam je krik akutnych pacientov, intrigy medzi nimi, maniaci si bez zabran prisvojuju veci inych, depresaci vyzeraju ako zombiee, schizofrenici su uplne nepredvidatelni a vacsinou silne paranoidni, lekari maximalne tak budu na teba skusat autogenny trening, mozno ti strcia pastelky do roky a budes musiet kreslit nejaku ch.joviny a hlavne ta budu tlacit liekmi. Lieky rano, naobed, vecer, na noc a tak dookola.
A bacha na jedno-pocit sukromia na psychiatrii neexistuje.
Psychiatria je popoluska mediciny, u nas v SR 100 rokov za opicami-rychlo utlmit a vyexpedovat prec, lebo poistovna preplaca len isty pocet dni.
Skus relaxovat inym sposobom.

omg9999

nechapem, ako moze niekto ist dobrovolne do cvokhausu na vyplach mozgu... ty musis byt potom vazne chora:D a rovno poziadaj o elektrosoky a samotku a riadne silne neuroleptika az ti bude v hlave hucat ako v pracke, to potom budes asi uplne uspokojena. alebo v sietovanej posteli s plienkami, no paradicka, co povies?

zewa

A liecis sa u psychiatra? Beries nejake lieky? Chodis na psychoterapiu?
Preco hned radikalne na oddelenie? Ono to nie je az taka sranda. Ak si chces oddychnut, chod na dovolenku, na nejaky wellness pobyt. Ono sa tu sice stretavas s nazormi ludi, ze je to v pohode byt v nemocnici na psychiatrii, len ked sa to dozvie aj tvoje mimorodinne okolie, tak v dnesnej dobe to este stale vela ludi nechape. Skus najskor vsetko ine. A ked to potom nepojde, tak sa chod liecit do nemocnice. Hm?

onn

spolocnost ma prehnane naroky na zivot jednotlivca..niekto znesie viac niekto znesie menej
nieje to hanba ze si natom "zle "
je to prirodzena obrana tvojho "ja"
mala by si si odychnut...v takom stadiu je mozno aj mesiac maalo