Som škaredá a preto trpím

Príspevok v téme: Som škaredá a preto trpím
SimiS.

Mám 16 a som velmi skareda, postavu mám celkom obstpjnu ale ta tvár . Riedke vlasy (skúšala som na ne všetko),vyrážky(aj na tie),kruhy pod očami,ostavajúce uši,velky nos........... Pripadam si hrozne a ked prechadzam po ulici a vidím nejake zrkadlo , pozriam sa do nho a do oči sa mi tisnú slzy. Som 1. na strednej a nikto o mna ani len nezakopne. :( ... je mi do plaču z mojej škaredosti , ak vidím nejake pekne dievca co hovorí že chce byt krajsie ide ma porazit ........ :(

Radoslava 123

Simi, ja viem, že teraz to máš ťažké, lebo muži si vyberajú partnerky naozaj len podľa krásy, najmä chlapci v takom mladom veku, takže nejakú pubertiacku lásku na rozdiel od ostatných dievčat asi nezažiješ, ale nezúfaj, to iba teraz prežívaš ťažké obdobie, o pár rokov to už bude lepšie, mysli skôr na budúcnosť a po strednej škole sa odprac do zahraničia aspoň na jeden rok a našetri si peniaze na plastiku nosa a uší, to by až také drahé nemalo byť. Prsia by boli oveľa drahšie. Prípadne ak máš herecký talent, ale peniaze nie sú, tak skús zahrať v priebehu pár rokov sériu depresií, a psychóz, ktoré si možno budú vyžadovať nejaké hospitalizácie a povinnosť brať lieky, ktoré ale zaručene brať nebudeš a potom dostaneš odborný posudok od psychiatra pre zdravotnú poisťovňu, že trpíš depresiami a komplexami menejcennosti a budeš mať operácie zadarmo, lebo ti ich poisťovňa preplatí. Lebo len tak prísť k nejakému psychiatrovi, u ktorého si ešte nikdy nebola a povedať mu, že chceš takéto potvrdenie (samozrejme dáš do vačku), by nemuselo vyjsť. To by ti v poisťovni nemuseli uznať, nakoľko neuvidia predchádzajúce záznamy, ale keď tam uvidia nejaké dve psychózy a tri depresie - proste, že tu boli záznamy z minulosti, potom by ti to už uznať mohli a možno ti aj invalidný dajú. Aký spôsob si zvolíš, to je už na tebe.

Niekto __

Ahojky tak ja mam strasne komplexy...mam 13 vysportovanu postavu ..168 cm
dlhsie vlasy brunet....rovne zuby ...nie moc rovny nos a ani jednu vyrazku ale vsetci na par kamosiek a rodiny mi hovoria ze.som skareda spata chlap .....a mna to fakt dost trapi...boze ja neviem mate niekto s tymto skusenosti? Myslite ze mozem byt vazne taka skareda ?......-_- Dakujem za normalne odpovede... Baba Komarno

sima737

Ahoj:) asi hrozne neskoro ale aj ja som mala a tym problemi mam hrozne ale ,že hrozne krivé zuby mam medzeru ľudia sa na mňa divne pozerajú keď vidia moje zuby zuby vraj nie su všetko no proste. Keď maš fajn postavu je to skvelé :)) a podla mňa škaredy nie je nikto každy je original. Na každom je krasne niečo ine aj ten najväčši nos môže byť zaujímavy,zlatý aj pehy niekomu sa páčia:))

pacient123

sama si napisala, že maš obstojnu postavu .---ani by si neverila kolko chalanov sa pozerá len na postavu ....problém môže biť aj to že maš nizke sebavedomie a tím padom sa neobliekaš sexi ....daj si suknu,nejaké sietkované pančuchy,navonajkuj sa,daj na seba vela majkapu ved to robí každá baba ....daj si na seba tesné tričko kde sa ti zvyraznia prsia (to je zaklad) ---a je to !!!!--- postava je zaklad ...sama si napisala že ju maš ok ...ja mam tiež s tím problém som chalan a tiež niesom najkrajší ale naučil som sa že ked mám depresie,hambim sa, a nemam žiadnu sebadoveru tak som o 85percenr škaredší :D --sebadôvera robí vela

nikinika

Určite nie si škaredá. Každý človek je svojim spôsobom krásny. Mala som obdobie, kedy som mala veľké depresie z toho, aká som škaredá. Chcela som sa aj zabiť. Mam totiž veľmi divnú tvár z profilu. Také veľké čelo a potom jamku. Ako kopček a dolina :D. Dokonca mam aj jedno viečko väčšie než druhé. Veľa krát som kvôli tomu plakala. Uťahovali si zo mňa už viacerí ľudia. Ale ja som si uvedomila, že sa nemám nad takými idiotmi pozastavovať. Mám len 14, ale viem o čom hovorím. Nemôžeš si ich slová dávať k srdcu. Vys er sa na nich, len sa uč a netráp sa. Zmaturuješ, zrejme pôjdeš na vysokú. Tam budú normálny ľudia, ver mi.

A keď už sa trápiš, tak sa pekne namaľuj, daj si make up (odporúčam acnecolor, ten dokonale kryje), vyskúšaj nejaký nový účes... mysli si o sebe, že si krásna. Hneď ti to zvýši sebavedomie. :))

veverička

Milá Simi. Som rada,že sa mi tvoj odkaz dostal do očí a môžem ti niečo povedať. TY SI ORIGINÁL. NIKDY NIKTO NEBUDE NA SVETE TAKÝ, AKÁ SI TY. SI DIELOM BOŽÍCH RÚK. A MYSLI NA TO, žE BOH NIKDY NEROBÍ CHYBY!!! CHCEL ŤA MAť TAKÚ, AKÁ SI. Možno si povieš, že mne sa to povie, ale ver či never, ja som sa cítila takisto. Ani ja nesplnam normy modelky. Mám veĹKý krivý nos (Stalo sa mi aj, že v buse si zo mňa uťahovali), kruhy pod očami, pehy, úzke pery... Ale naučila som sa PRIJAť SAMU SEBA!!! TO JE TEN ZÁKLADNÝ BOD. Nemôžeš čakať, že druhý ťa príjmú prvý. TY musíš mať rada seba. Uvedom si, žiješ len raz. Chceš ho celý premárniť tým, že sa budeš trápiť nad tým ako vyzeráš? Alebo ho chceš prežiť naplno, s láskou, radosťou, dobrodružstvom, priateľstvami, rodinou? Je to výzva. VYberáš si sama!Dobrá rada: Skús si viac všímať ľudí okolo seba. Zistíš, že každému môžeš vyčariť úsmev na tvári, potešiť, pomôcť... Možností je veľa. Tak pocítiš, že si potrebná. Ľudia ťa potrebujú! TY TU MÁš SVOJE POSLANIE. LEBO NIKTO TU NIEJE NÁHODNE!!! BOH ťA TU CHCEL. Budem na teba myslieť v modlitbe, aby ti Pán pomohol zbúrať múr nedôvery v seba. Keď som to pokázala ja, pre teba to bude hračka. Veľa šťastia. S Božou pomocou :) Ak chceš, rada zodpoviem ak treba aj na maily. Písať môôžeš na vevehelezavináčcentrum.sk :)P.S.:Bohu nič nie je nemožné :D

heidi454

Arman, ked sa dievca o seba stará a trosku sa namaluje aby upútala na svoju krásu, este neznamená byt falosná a ukrývat si svoju tvár :) pravdaze nemusí puzivat make up, stací aj spirála ked chce alebo ani to , a aj tak ozajstná krása nezávisí od toho, ale od vnútornej hodnoty cloveka:)

macik

ja tiež nie som modelka ...:( tiež mám hrozne riedke vlasy,vyrazky tiez mam...a nos nemam zrovna najrovnejsi,ale aj tak ludia o mne vravia,ze som pekna,ini zase ,ze vyzeram priserne :( zalezi od vkusu
netrap sa tym,viem,ze ta to sere ..kazdeho by to stvalo ..ale zober si-.mohla by si byt chora a skareda,si asi zdravy clovek,tak bud Bohu za to vdacna a raz sa najde nejaky pekny chlapec,co sa do teba zamiluje :)
a ver mi,nnie je vsetkoi len o krase...su dolezitejsie hodnoty

arman

No! A ja prve co urobim, je ze hodim zensku do vane s vodou, nech sa vlastne pozriem na to, ako v skutocnosti vyzera.
Koniec koncov... pri takej sa budem rano prebudzat. :-)
Takze heidi, tvoje usilie by vyslo nazmar. :-) Pravda sa skor ci neskor prevali. ;-)

heidi454

Si krásna a urcite mozes byt este krajsia :) Zopár tipov:
1.O vlasy sa pravidelne staraj, pouzívaj vyzivovaciu masku, balzamy a kondicionér a nezafarbuj si ich! :)Aby boli hustejsie tak si ich vecer nakrút alebo ráno kulmou sprav nejaké vlny :) a stále vymýslaj nové a nové ucesy, nestresuj ze teraz ti usi budu odstavat, pri krásnom ucesi ti to nikto nezbadá :)
2. O plet sa staraj: 1.umývací ´gel kazdý den ( nie drsný peeling)
2. Tonik 3. masky
Namaluj sa, a to tak: Pouzi zmatnujúci krém a lahky make up na plet ( najlepsie sú penové ako napr. essence soft touch , ktoré neupchávajú póry
3. krásne si vytrhaj a zvýrazni obocie ak treba, pouzi maskaru, lícenku a jemný rúz (nezabudni sa odlícit kazdý vecer)
Stále nos krásne oblecenie, nemusia byt najdrahsie, stací ak kúpis nejaké dobré kúsky a krásne si vsetko skombinujes..kupuj si oblecenie v ktorom budes vyzerat nezne a zensky, prípadne extravagantne..:) Nezabudni pouzívat parfémy aby si stále krásne vonala a telové mlieka, krémy :) aj o nechty sa staraj. A nakoniec: ÚSMEEEEV :) Ak budes sebaistá a nenechás si namýlsat ze si skaredá , zlá, ale budes stále sebaistá a silná a nebude ta bavit co hovoria ostatný budes cool :) ak más krivsie zuby daj si strojcek, nie ej to hanba a budes mat nadherne zubky :)
A to najdlozesitejsie: Krása vychádza z vnútra. Aj ked budes neviem aká dokonalá, nebudes mat stým nic ak budes namyslená a hnusná. Bud ku kazdému milá, nebud lenivá, zapájaj sa do programov, pomáhaj spoluziakom, a nehnevaj sa na nich za hlúposti :) bud tolerantná a milá :)