Problemy s travenim

Príspevok v téme: Problemy s travenim
Tomas B

Dobry den
Mam velke problemy s travenim prosim ak mi viete pomoct rad uvitam vsetky rady. Po kazdom jedle sa mi silno odgrgava, boli ma zaludok, je mi neuveritelne zle. Ani ni tak celkovo od zaludka ale normalne na odpadnutie. Cierne pred ocami, neveolnost, zrychleny tep. Obed musim jestna nikeolko krat bay mi nebolo zle. Uplynulue dni mi bolo neuveritlne zle tak som zaciel k lekarovi. Ze vrajmam nieco so slepym crevom no ja si to namyslim. Mne je zle od zaludka nie od slepaka. Dnes ma vsak boli uz aj slepe crevo no krvny obraz mi nevykazuje ziadne zvysene hodnoty. Viete mi poradit co mam robit, kammam zajst aby mi poradili co m i vlastne je ? Dakujem

Magy

sweater - uzivatel janpaull je zjavne nejaky diler, jeho typickou radou v mnohych dalsich temach, ako som postrehol je "muze to byt tohle a tohle, ozvete se, pomuzu vam". pritom je to typicka schema dilerov kdejakych pochybnych alebo malo ucinnych pripravkov, ktore dani dileri vyhlasuju pomaly za zazrak. herbalife pozna uz asi kazdy, nemusim k tomu nic dodavat.

co sa tyka tvojho problemu - doporucujem poriadne gastroenterologicke vysetrenie. mozes mat len rozhodenu mikrofloru, ale moze sa jednat aj o tzv. helicobaktera, prip. nedostatok enzymov (geneticka predispozicia). s tym poslednym spravis malo, prinajlepsom a s dobrou odbornou pomocou mozes len vyrazne miernit nasledky toho stavu (plyny). s ostatnymi ti nepomozeme tu, sme amateri. to chce naozaj odbornika a mat to na papieri, co ti je.

sweater_

neviem si vas rozkliknut janpaull, mozte sa mi ohlasit na mail: krtecek1@centrum.sk prosim, bol by som velmi vdacny ak by ste mi vedeli poradit ako sa konecne zbavit tych problemov

sweater_

RNG, chcem vas poprosit, som mlady 20rocny chalan a je to uz mozno aj par rokov co ma trapia problemy s trávenim, ako takmer neutichajuce nafukovanie a s tym obcas spojene bolesti brucha, donedavna to nebolo nic hrozne, myslel som ze to je "bezne" tak som to ani neriesil, ale ako som chcel trocha zmenit stravu, tzn. zacal som na ranajky jedavat ovsenne vlocky, biele pecivo vymenil za grahamove, resp. celozrnne chleby, skoro uplne vylucil vyprazane.. zacalo ma nafukovat este viac, a velmi caste a silne bolesti brucha, hrozne vyprazdnovanie, viac razy denne (4-5), hnacka striedana s takou nijakou stolicou aj ked sa mi chcelo, tak som pobehal po doktoroch, porobili testy rozne, vsetko vyzera v poriadku akurat na sone zistili ze som nenormalne nafuknuty, netrpim ani celiakiou ani alergiou na mliecne vyrobky. ale ked sa tak spetne pozeram kedy sa moje problemy rapidne zhorsili, predpokladam ze moje telo ma problem spracovt hrubu vlakninu, existuje vobec taka diagnoza? a ak ano ako to riesit? uz skor som si od vas vyhladal co odporucate a tak teraz uzivam Psyllium, probiotika + traviace enzymi s laktazou, kyselini neberiem lebo casto citim palenie takze som predpokladal ze tej nedostatok nemam. viete mi poradit co mam robit? dakujem

RNG

Grganie je kvoli kvaseniu, nevolnost je kvolu hnitiu v zaludku. Oboje mozu byt len pri nedostatku zaludocnych kyselin, ktore inac aj kvasne aj hnilobne a ine mikroby potlacia.

DzanaFX

Ja si myslím, že máš helikobaktera, to vysvetľuje ot grganie, a nevoľnosť...Nemáš nechuť k jdeniu? Zájdi na gastro..

Príznaky:
Najčastejším príznakom je bolesť brucha v epigastriu pod mečovitým výbežkom.
Diskomfort vo vzťahu k jedlu.
Prítomné je nechutenstvo, nutkanie na vracanie, pocit plnosti, zvracanie.
V pokročilejšom štádiu sa môže objaviť chudokrvnosť, krvácanie do tráviaceho traktu, prejavujúce sa buď krvavými zvratkami alebo tmavo sfarbenou, pri výraznejšom krvácaní až čiernou stolicou.
Veľa šťastia...Prekonala som to aj ja :)