Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ked nezaberie injekcia u zubara

Príspevok v téme: Ked nezaberie injekcia u zubara
gulovacka

Dobry den, chcem sa spytat ci mate skusenost s tym ze pri zakroku endodoncia stolicky nezaberie injekcia vobec (nerv zivy) bolest ako svina, pardon za vyraz a ked som doktorovi povedala ze injekciu necitim, nic nemam strpnute tak mi povie ze "vyradil som iba nerv" a potom ked ho dotlacim k tomu aby mi ten zub vytrhol, lebo tu bolestr nevydrzim, tak mi da akoze este injekciu a zazracne mi zrazu zatrpne cela polka tvare, a vytrhnutie neboli (pod zubom som nemala hnis ani nic podobne) a potom ked mi ho vytrhne zacne riesit to ze si tam budem musiet dat implantat za cca 500 eur, ci viac...neznie vam to ako ze to ma vlastne cele premyslene ako ryzovat na ludoch alebo to tak naozaj moze byt?????
ked som k nemu prisla na zablombovanie diery ktora ma bolela, zablomboval dve ktore som ani nevedela ze mam, zaplatila som 50 eur, a kedze som sa bala jest na tej strane nech mi plomba poriadne zatvrdne (asi 3 tyzdne som na nej nejedla) tak asi 2 dni dozadu som zistila ze ze tu dieru mi vobec neurobil...je toto normalne????????? je hlboka, ked sa tam dostane jedlo tak zacne boliet ten zub, podla toho to viem..., zubar je podla referencii najlepsi na strednom slovensku a riadne drahy,nechapem naozaj ci to robi naschval a kalkuluje s tym ze som pacientka, ktora si za zachranu zuba dokaze zaplatit alebo je fakt taky..."divny",ma s tym niekto skusenost????dakujem

j11

Ja mam dobreho zubara, lebo odo mna nechce ziadne peniaze, viem, asi utopia pre mnohych:)
Akurat, ked mi da injekciu, tak nikdy nepocka, kym zaberie. No kto by to nevydrzal, ze?:)

Iveta Michael

DzanaFX

Prosím ťa ked odchádza pacient od jedného doktora k druhému tak si môže zobrať kartu?

Lebo ja chcem vymeniť psychiatra ale bez karty nechcem odísť..a čítam že ty si to riešila až s políciou..???

To ma prekvapilo,netušila som že prečo tí doktori sa tej karty nechcú vzdať..:)

pompom

Ked nezabrala injekcia tak tí dala placesvojich bo aby setrila na svojich pripravkoch aj mne sa to stalo až som zvrieskla od bolesti a musela este raz pichnut normálnu injekciu aby znecitli víla okolie teda aby znecitli som zvrieskla bola v anesteze .Kazdy tam a tak ako a kde vie .....................

alicia

Otázne je kto vlastne koho potrebuje. Pacient zubára, alebo zubár pacienta. Vyzerá to tak že preventívnymi prehliadkami potrebuje zubár pacienta, aby mal zaistenú prácu. So zavedením preventívnych prehliadok to vyzerá tak, že potrebuje zubár pacienta. Som za zrušenie týchto prehliadok, pretože často zubár sa vrhne len na stav zubov a nepozerá stav celej ústnej dutiny, stav slizníc a jazyka pod ktorým sa môžu skrývať aj malé nádorčeky.Zubár potrebuje hlavne vidieť kazy a stav chrupu aby zarobil(česť výnimkám) a tak si myslím že sa na margo pacienta špekuluje aj s injekciami aj so samotným ošetrením. Štátu to vyhovuje, veď zubári zarobia na seba sami, ťahaním peňazí z vrecák pacienta. Lenže my nemáme platy ako iné vyspelé krajiny, a preto treba platenie u zubárov treba prispôsobiť k našim bežným platom.
Nie je celkom jednoduché nájsť si iného zubára, zvlášť na dedinách a malých mestách. A v sťažnosi na Úrad pre dohľad, sa tiež nemusí uspieť a potom už ozaj treba hľadať zubára, pretože dotknutý zubár už pacienta nebude chcieť. Lenže ak príde náhla bolesť zuba, ako sa dosať napr rýchlo k svojmu zahraničnému zubárovi?
Čomu sa venujú naši poslanci v parlamente? Zrušili sa zajacovky (20-korunáčky) by si ľudia priplácali ešte viacej a to formou objednania, kedy si už rôzni odborní lekári účtujú aj za oobjednanie pol roka dopredu. Na Slovensku je to tak.

Eva531

Ked nezaberie injekcia, treba to dat zubarovi co najskor najavo, samozerjme, ze kto nie je bruchomuluvec, nemoze nic povedat, ked ma plne usta zubarovych ruk a vrtaciek, takze zostava len zaknucat, alebo nejakym inym sposobom upozornit zubara, ze injekcia nezabrala. Sikovny zubar by si mal vsimnut podla toho, ako sa pacient tvari, ci ho nieco boli a vybrat pacientovi ruky z ust este predtym, ako sa ho nieco opyta (napriklad, ci este citi bolest, ci si praje pridat injekciu). Cize zubar by mal mat vyvinutu schopnost empatie, mal by byt schopny vzit sa do ulohy pacienta a zamysliet sa nad tym, co pacient asi preziva a urobit vsetko preto, aby sa pacient v kresle citil co najlepsie. Mal by sa k pacientovi spravat tak, ako by chcel, aby sa raz zubar v takej istej situacii spraval k nemu. Ak uz nie pre nic ine, tak aspon preto, lebo v konecnom dosledku nakolko ide pre zubara predovsetkym o biznis (taka je realita), tak kazdy nespokojny pacient, ktory na zubara medzi svojimi znamymi nadava, mu robi zlu reklamu a samozrejme, po zlom zazitku nikdy viac uz k dotycnemu zubarovi nepride a kazdy spokojny pacient, ktory zubara pred svojimi znamymi pochvali, mu robi dobru reklamu a pritiahne k nemu dalsich pacientov. Lenze v praxi to vacsinou byva naopak. Slovenski zubari su vystresovani z toho, ze maju prilis vela pacientov (uprimne a na rovinu - ziadnych dalsich uz nepotrebuju a ani nechcu a ci ich niekto medzi svojimi znamymi chvali, to je im jedno) a nemaju trpezlivost, pretoze pridanie injekcie by ich obralo o nejakych vzacnych 5 seknud casu... Uz samotny fakt, ze zubar zistil, ze kaz je taky hlboky, ze namiesto obycajneho vrtania a plombovania sa musi odstranit nerv, urobit osetrenie korenovych kanalikov, a tak dalej... dokaze u vacsiny slovenskych zubarov nervozitu, netrpezlivost, zurivost a neochotu konat podla etickych pravidel len vystupnovat, lebo namiesto pol hodinoveho zakroku sa zrazu musi urobit zakrok dvojhodinovy. Najlepsie by asi bolo, keby mal kazdy pacient doma v obyvacke digitalny rontgen, zrontgenoval si bolestivy zub sam, zhodnotil sam, ci kaz zasahuje az do nervu a zavolal zubarovi, ze sa chce dat objednat na osetrenie korenovych kanalikov, ako dokaz posiela e-mailom rontgenovu fotografiu zuba a potrebuje dvojhodinovy termnin :) Ak nie si spokojna s tym zubarom, ku ktoremu chodis, kup si madarcinu pre samoukov a najdi si ineho zubara za hranicami Slovenska smerom na juh.

J111

Mali by zrusit tie platby u zubara. Co je to nejaka doplnkova sluzba k zdravotnictvu. Ako ta zistujem, tak ani tie lieky lacnejsie nie su. Ja neviem, z coho to ti ludia platia, napr. take babky. No, asi maju zazracnu moc, ja ju nemam.

zuzinka 20

jemine, tak to mi pride ako z ineho sveta, ako viem ze zubari su drahi, ale tak aby zase klamali, sak to prichadzaju o ludi...

xxxxxxxxxxxx

treba dat aj pozor ci ti pichne celu injekciu mna tak uz tiez obabrala zubarka ked som jej povedala ze injekcia nezabrala ze ma boli tak povedala aha tak vam ju pichnem celu. Hned som brala kartu k inemu zubarovi.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ked nezaberie injekcia u zubara - Fórum - ZDRAVIE.sk