Koho pozvat na promocie?

Príspevok v téme: Koho pozvat na promocie?
letana23

Viem, ze mam este 5 mesiacov cas, ale uz som z viacerych stran konfrontovana tym, ze kto bude pozvany na promocie a promocny obed. V pamati mam este kar mojho dedka, kedy sa nan nasilnicky nasackovali ludia, aby sa najedli zadarmo, pritom dedka nevideli ani raz v zivote, sedeli za stolom ako prvi a najuzssia rodina a priatelia nemali kde sediet. Preto sa chcem spytat, ako sa zabezpecuje, aby na promocny obed prisla len uzka rodina napr. stryko s detmi, ale bez frajerov a frajeriek(pretoze oni tie niekolkomesacne znamosti vodia na vsetky rodinne oslavy, kde to podla mna nie je vhodne a nechce sa mi platit obed cloveku, ktoreho vobec nepoznam a uz spominali, ze sa na moju promociu chystaju). Na druhej strane mam vela kamaratiek, ktore sa navzajom nepoznaju a chcela by som si ich uctit, ze ich pozvem-jednu z mladosti, jednu zo strednej, jednu z 1.stupna VS a jednu najlepsiu. Aby sa necitili trapne, mam pozvat aj ich frajerov? Pri najlepsej kamaratke mam tiez dilemu-jej maminu poznam uz hadam aj 15 rokov, mame dobry vztah s jej frajerom, ktory je s nou uz 7 rokov, mam tiez dobry vztah, koho z nich uprednostit a pozvat?

Prezyvka055

Vzdy ma fascinovali tie slovenske pribuzenske vztahy :D. Osobne nemam problem zaplatit veceru aj svojmu najvaciemu nepriatelovi, ked je to jedine po com ta osoba tuzi.
Ale riesit ze niekto sa nasackoval tu alebo tam mi pride take trochu prizemne. Vela ludi su klebetnici ohovaraci drzgrosi a podobne, ale neznamena ze sa musis znizovat na ich uroven :). A pozyvat nemusis nikoho. Na druhu stranu ak sa niekto nasackuje tak to je na jeho hanbu ale neriesil by som to.

mat titul a rozum nie vzdy to ma rovnaka osoba

ano aj v nasej rodine bola manzelka pozvaná na promociu svojej sestre. Kedze od pokazenej nasej svadby od uvedenej sestery
su nase vztahy na bode 0 nemala chud ist ani na jej promociu na Vš Svatej Ažbety BA. Nuž ale išla. Zo školy išli do pizzerie na Obchodnú ulicu,Ba a jedli rovno pri zastávke MHD a to pizzu tak na ukončenie po 2 rokoch jej sestry ani polovička nešla na jej promociu.
Pocuvat jej premudrele reci a povysenectvo.
Som rad ze moja polovicka ma az po rokoch ma pochvalila že som jej sestre kupil na 18 knihu SLUŠNOSŤ naša každodenná.
No je dlhodobo vidiet ze niekomu stupli majetky a peniaze do hlavy.....
Clovek ma dovodne podozrenie ze aj na kradeziach aut sa da zarobit financný prospech myslite ze je normalne aby niekomu ukradli vzdy nové auto mercedes BMW audi a to celkom 6 krat
iba nahodou,......
Od vtedy co plati zakon o uhrade iba 1 krat za kradez auta uz nikto nekradne auto coby iba nahoda.....

katka...

Ved to nie je svadba. Ja som mala len rodicov a kamaratku bez frajera, aj ked ho dobre poznam. Nemusis pozyvat celu okolitu rodinu a susedstvo, ktori ani mozno nerusia, ze ty studujes. A koho pozves, je len na tebe, tak ostatni by sa ti tam nemali nasackovat a ak ano maju smolu.

veves

promocie su na uctenie si tych, ktori ti pomohli so skolou... rodicia (ti mozno platili, podporovali), babka (ta mozno tiez obcas prispela korunkou) a priatel (psychická podpora).

sign

nechapem co riesis. platit pomaly za 20 "neznamych" ludi, to co je? urcite im to ani nepovedz kedy to mas, a ked sa to potom dozvedia, povedz im ze bol urceny pocet miest pre najblisiu rodinu, a kludne im splechni do ksichtu, ze kamaratky su ti blisie ako oni. Ved im ani nepovedz kde to budes mat, nemusia vediet ze v inchebe. Zavolaj si tam rodicov, surodencov, starych rodicov a frajera. to uplne staci. Aj na tom kare ste mali povedat, ze mate vypocitane porcie na hlavu, ze sa s nimi neratalo :D Akoze neviem, co si o tom myslia tvoji rodicia, ale tak snad to chapu, a ked to osotani nemienia chapat tak nech maju smolu. Moja sesternica sa tiez vydavala v tajnosti, nikto o tom nevedel, a kazdy sa tesil na velku svadbu. Chvilu boli niketori ofucani, ale co si pomozu. nic.

xxxxxxxxxxxx

myslim si ze na promocie kazdy clovek dostane len par miest. My sme napriklad v triede okolo stovky takze budem rada ked mi tam budu sediet rodicia a surodenec. Ostatnych vobec neriesim. promocie nieje svadba tak nechapem co riesis ze este aj kamaratkynu mamu a kamosky...:D ci pana...

atm

"samopozvanie" je velmi vyhodne zvlast pre rodiny s detmi ked sa vam v nedelu nechce varit obed ani vyhadzovat peniaze na restiku:D

jajka001_

vtierky. ignoruj ich. ako sa moze niekto sam pozyvat? a este mat tu drzost sa pytat na menu. ked sa ti tam dotrepu, nech si sami aj objednaju a zaplatia.

xy:)

ludi bez chrbtovej kosti treba odpinknut. na otazke ohladne menu by som dala protiotazku: a kto povedal, ze si pozvany/a? alebo povedz: mcdonalds, setrime. to, ze ti niekto da dar neznamena, ze musi byt zakonite aj pozvany. a uz vobec by ma nezaujimalo, ci sa taki ludia urazia, alebo nie.

letana23

dobra vila pekne si to napisala, mala by som si to spravit podla seba a kaslat na rodinu... asi teda ten datum promocie budem drzat v tajnosti, poviem to len tym, ktorych tam chcem mat a den predtym rozposlem oznamenia 2.triedou:-)