ckd-cyklicka ketogenicka dieta

Príspevok v téme: ckd-cyklicka ketogenicka dieta
cica21

ahojte. rada by som sa vas opytala ci ma niekto z vas skusenosti s CKD dietou a ak ano nech mi napise nejake postrehy hlavne ako to vyzeralo po jej skonceni. Ja som sa riozhiodla to vyskusat take 4 tyzdne snad vydrzim, nejde mi ani tak o zhodenie kg ale skor o redukciu tuku naco je dieta urcena. Precitala som si o tom uz dost vela ale aj tak na osobne skusenosti sa pozera najlepsie. A prosim nepiste mi tu ze je to nezdrave, asi tak ako kazde ine diety alebo hladovanie. Dakujem za vsetky dotazy!

jaroden

Ahoj ja som zacal s ckd od noveho roka. schudol som 6kg za 2 mesiace. dobre bolo to ze som nepocitoval hlad a to co som jedol mi chutilo. narozdiel od iných diet :-) postupne som vsak zacal do stravi pridavat skryte karbohydraty hlavne vo forme zeleniny. cize momentalne sa stravujem stale bez peciva cestovin zemiakov cez tyzden ale jem viac zeleniny a nedodrzujem pomer karbohydratov oproti telesnej vahe(tak ako by som mal pocas CKD)
na zaciatku mi dost pomohla tato stranka www.fitday.com je tam vyborný kalkulator tukou karbohydratov a pod.