Da sa schudnut aj ked mam zachvatove prejedeanie?

Príspevok v téme: Da sa schudnut aj ked mam zachvatove prejedeanie?
fettsack

cawte, uz 3 roky mam zachvatove prejedanie.Predtym som mala 4 roky anorexiu. Bola som aj 2x na lieceni v BA,ale neuspesne, teraz to mam trochu pod kontrolou vlastne prejedam sa iba kazdy piatok.Za tieto 3 roky som pribrala cca 30kg,od noveho roku som si dala predsavzatie,ze to schudnem ale toho piatkoveho prejedania sa nedokazem zriect:( da sa aj tak schudnut alebo nie? aky mate na to nazor prosiim napiste??? dakujem.

fettsack

maoam
kiezby si mala pravdu...
najhorsie je ze viem co by som mla jest,vsetko o zdravej strave,kaloriach,uhlovodikoch atd..ale nedokazem sa tym riadit...kedysi ked som ala anprexiu so to tak striktne dodrziavala vsetko az prehanala aj so sportom cele 4 roky a strasne sa mi to znhnusilo za ten cas vsetko ale viem,ze bez toho neschudnem:((

Maoam

160/45 je blby ciel, je to sialene malo na tu vysku.

Fettsack: ked schudnes na 60kg, budes sa citit podstatne lepsie, mozno zvladnes aj viac, na 55? bude z teba iny clovek

nemaj depky z toho, ze si TERAZ nemozes kupit nic pekne......uvidis POTOM

aj tak sa ti neoplati teraz nic kupovat, kedze ides chudnut :-)) POTOM si kupis krasne veci a hlavne v nich budes super vyzerat

J111

Ja mam takisto zachvatove prezieranie a predsa chudnem:) Ale ako? Okolo 21 hod. si uz nedavam ziadne maso, ani mastne /len prilezitostne/, ale dam si napr. liter fazulovej polievky a uz mam dobry pocit, ze som zas spravil nieco dobre pre svoje zdravie a stihlu, ci aku liniu.

fettsak

meretseger
tak 160/45 pekny ciel,ale realny podla toho kolko kg musis schudnut aby si ho dosiahla..teda pre mna zial nerealny:(( ale pre teba mozno zvladnutelny

Maoam

fettsack: ja toto chapem, podla mna mas aj depresie, ale to je normalne pri tom vsetkom, ber to tak, ze 70kg, ktore mas teraz, su len vychodzi stav a coskoro to bude minulost, 65kg je PRVY ciel - ked budes mat 65, das si dalsi, a tak postupne dalej a dalej

chce to cas, tebe treba dobry rok, aby si zo seba daco spravila - ale uvidis sama, ze s kazdym kilom ti bude rast motivacia a chut ist dalej a hlavne sa BUDES CITIT LEPSIE; FYZICKY AJ PSYCHICKY

Maoam

Meretseger: na 160cm by si nemala vazit pod 48kg,to je minimum na tu vysku, najlepsie okolo 49-50kg a budes krasne stihlucka

dolezite je sportovat, nezabudaj na to, ze svaly su tazsie ako tuk, takze budes mat vyssiu vahu ale uzsie miery a budes celkovo vyzerat lepsie a hlavne budes mat pevnejsiu postavu, nie traslavu

Fettsack: zacni prechadzkami, aby si si zvykla na pohyb, plavanie je super, lebo telo este aj dobre uvolni! a je setrne na klby, dobre sa nim chudne, ked sa robi pravidelne, ked budes uz vazit menej, tak mozes pridat tanec, zumbu, beh alebo bicykel

ides na to velmi dobre a davaj si postupne, realne ciele, kilo po kilecku, nechaj si cas a netlac na seba

co sa stravy tyka, skus redukovat sladke, mastne, prestat pit sladke limonady (ak pijes), pridavat viac surovej zeleniny, celozrnny chlieb, bielkoviny (cottage, chudy tvaroh, chude mäso, kuracina, atd.), hlavne poobede a vecer sa snaz nejest sacharidy, alebo len malicko, ale jedz bielkovinove a zeleninove jedla, vela pi - cistej vody, nesladenych cajov aspon 2l za den

to sa podda, drzime ti palce a pis ako sa ti dari, pravidelne

fettsack

maoam
ked 65kg je stale vela:(( a najhorsie ze ma vobec nic nebavi,iba lezat kukat na tv, hrat na pc aj to uz pomaly niedo vsetkeho sa musim nutit aj co ma kedysi velmi bavilo... nerada chodim von medzi ludi lebo sa hanbim aka som tucna:(( nerada si kupujem veci lebo v nich vyzeram otrasne:(( je to tazke,ale ak to zvladnem,zmeni sa to a to je ta motivacia

fettsack

maoam
presne tak si to planujem zacat prechadzkami a tak pomali na plavaren,cez tyzden zdravsie jest len ten piatok ostane:(no najtazsie je prinutit sa hybat,a nelezat cele dni v postely ako doteraz...viem ze to bude veeelmi tazke:((
na terapiu uz nechodim rok,odkedy som podpisala revers v BA lebo to tam nemalo zmysel,este viac ma to tam deptalo medzi samymi chudymi anorektickami:( o mojich problemoch vie otec(ktory to vobec nechape) aj moja mladsia sestra,ktora je mi velkou oporou...

Meretseger

Mám vhodný cieľ, keď sa chcem dostať pri výške 160 cm na cca 45 kg či i kapku menej?
Maoam, športom na mňa tlačia zo všetkých strán tak moc, že už fakt musím kapitulovať. Sakra! :D

Maoam

fettsack: daj si nejaky realny ciel, cojaviem najprv 5kg (na 65), ked ich dosiahnes, budes sa velmi tesit a odmenis sa za to (kupis si nieco pekne, alebo pojdes na koncert, cojaviem co mas rada, co ta bavi) a takto budes pokracovat

urcite to zvladnes