Dlhotrvajúca horúčka u dieťaťa

Príspevok v téme: Dlhotrvajúca horúčka u dieťaťa
financovanie

Moje 2 rocne dieta ma dostalo pred tyzdnom vysoke horucky 39,1, nasledne coho malo febrilny krc, horucky trvaju stale, raz su vyssie, inokedy nieco cez 37, je bez soplikov aj hrdlo ma ciste, boli sme v nemocnici, vraj ide o virozu, lekarka nasadila atb summamed forte, dnes dobralo poslednu davku, horucky su stale, odbery krvi - zvysena sedimentacia 25/50 tak nejako mi to hovorili´, cukor moc ok, ebv vysledky budu bud. tyzden, co robit? ake vysetrenia este ziadat?u lekarky je to vraj nejaky virus, ale tak dlhotrvajuce teploty nie su podla mna v poriadku.Dakujem za rady

zuza

tak nam by lekarka rozhodne nedala ATB, ale fenistil, Nurofen od tepoloty a ak kašle tak mucosolvan. A ked by to nepreslo ani za tyzden, tak odber a zisti sa, ci ma bacila.

AnnaFilip

Teploty, ktore trvaju viac ako tyzden rozhodne nevyzeraju na obycajnu virozu. Urcite by som trvala na vysetreniach. Moj maly, ked mal virozu, mal tri dni teploty (k lekarovi som nesla, davala som len nurofen od teploty). Potom dva dni dobre a potom znovu dva dni teploty. To uz som sla k lekarovi a bola to viroza, vraj takyto priebeh je normalny, ale po tyzdni (ak sa dodrziaval kludovy rezim) by malo byt po viroze.

novakulka

Ak to bol virus, tak nechapem, naco lekarka nasadzovala ATB?!? Na virozu plati len vylezat, odpocivat, vela pit, jest vitaminy a na horucku napriklad Nurofenovy sirup pre deti. Ak vsak horucky trvaju viac ako tyzden, rozhodne to bude mat iny dovod, ktory treba vypatrat. Nie som lekar, postupy nepoznam...

verunik

Ahojte,a nemozu to byt zuby? Ja ma 3rocneho syna a pred par mesiacmi sme to riesili - rastla mu stolicka. Davala som na noc aj nurofen, pretoze mal vysoke horucky okolo 39 a este si aj stazoval na bolest v usku. Boli sme s nim u lekarky a usko mal zdrave. Uz je dobry.

evina

ako dopadli tie teploty, ako ste sa vyliečili, mám s malou 2 roč. taký istý problém a neviem si rady...
vdaka
E.