Nemam silu vstat a zacat odznova

Príspevok v téme: Nemam silu vstat a zacat odznova
nemam silu

v skratke :
mam 17,maturujem , rodicia alkoholici, este ze mam psa,kt. mam tak velmi rada

ide o to, ze ..rodicia mi sposobuju denno denne hanbu po celom sidlisku, hanbim sa vyjst z vchodu a ist si niekam vyrazit,pretoze stale sa bojim o svojho psika, ci mu nieco nespravili,ci im neutiekol /par krat sa to uz stalo,len mi volali susedky ze mi pes beha po vonku/ ..co zasa spravili,ci u nas nebola znova policia, smeje sa zo mna kopu ludi, nezvladam to :(

v skole sa mi nedari,nedokazem sa sustredit na skolu, velmi velky psychicky natlak, bojim sa ze nezmaturujem, nemam prostredie na to aby som sa pripravovala do skoly

neviete mi pomoct,ako sa prestat utapat v depresiach ? ja neviem ako dalej, som zufala .. kopu ludi mi vravi,ze bude dobre,ze dostudujem a pojdem odtial prec, ale ja to nevidim ruzovo :(

0369Smile9630

a nemáš vôbec žiadnu blízku priateľku alebo nejakú osobu, kt. by si sa mohla vyrozprávať a pomáhala by ti?
ja mám 16 a tiež nemám už žiadnu blízku kamarátku, ale som aj tak šťastná. :) ani u nás rodičia nežijú spolu, síce nie sú alkoholici, ale tiež ma tu ľudia nemajú radi. :) nvm čím to je, ale som strašne šťastná, ale vždy by som bola viac, keby som spravila niekoho šťastným. ;) som tu pre druhých a to sa nikdy nezmení. :) keby dačo tak môj mail je macka55555@centrum.sk :) mám vás rada ľudia ;)*

natusa42

môj priateľ to má podobné doma...a on nerobí nič,tiež má depresie atd,ale nezašiela ni k psychologovi,asi to nepovažuje za potrebné ..
skus ist k rodine nejakej,normalne surovo sa odstahovat ,nechaj ich doma..nech sa ozieraju ...inu moznost nevidim a potom po skole vypadnut z domu co najskor

Magy

nemas to lahke, fakt ti nezavidim, akurat by si si mala par veci uvedomit.
- ak sa niekto vysmieva tebe kvoli tomu, akych mas rodicov, tak ver, ze je na tom dusevne mozno este horsie ako tvoji ubohi rodicia. nestoji za namahu im venovat pohlad, nie to este trapit sa kvoli takym prazdnym posmeskom. smeju sa vlastnej stupidite a fakt si pre to nerob tazku hlavu.
- mas to tazke a to ta robi silnejsou a krajsou. ludia ako ty maju neskor krasny zivot, lebo sa vsemozne snazia zabranit tomu, co videli doma cele roky (alkohool, hadky, bitky, nadavky...). Je to podvedoma reakcia a verim, ze ti toto smutne obdobie bude plne vynahradene.
- co sa tyka studia. nemas nejake kamosky, spoluziacky, spoluziakov, kde by si sa na maturity mohla pripravovat? myslim, ze ak vysvetlis situaciu niektorej a ona prip. trosku zapracuje aj na svojich rodicoch, ze aspon jedna dobra dusa sa najde, ktora ta prichyli na trochu viac casu, nez sa bezne robi a budes moct si dokoncit studium, mat klud na ucenie. a mozno pomoc do zaciatku pri osamostatnovani.
- pokial mas taku situaciu doma ako mas, na studium na vs by som bol opatrny, je to dalsich 5-6 rokov, kde budes potrebovat podporu najme zo strany rodiny - a tu nemas. vysoka skola sa da robit aj neskor, ci uz popri zamestnani, alebo inak. v tvojom pripade je oslobodit sa od psychickeho dna kvoli situacii doma dolezitejsie, nez pokracovat v studiu hned po maturite. a to sa da len tym, ze doslova vyletis z hniezda a osamostatnis sa. ci uz v zahranici, alebo doma. vela stastia a drzim palce!

nemam silu

u nas v meste sa brigada velmi tazko zhana, nic tu dokopy nie je ,uz som to skusala :/

na tu vs ktoru som si nakoniec vybrala,beru a vsak 50% su vysledky zo strednej,a tie som nemala najlepsie ,tak neviem , snad mi nieco vyjde

sad2

na vysku v sucasnoti beru kazdeho, vzdy to vsak zavisi od konkretnej skoly, vela skol vobec nerobi ani prijimacky, takze staci si len vybrat a urcite sa na nejaku dostanes, v tom by nemal byt problem..
a sice este nemas 18 ale pracovat stale mozes aspon vo forme dohody o brigadnickej cinnosti, tam nepotrebujes mat 18..
a dalsia vec, hanbit by sa mali tvoji rodicia, nie ty, to si treba uvedomit, ved ty za to nemozes ako sa oni spravaju, rodinu si vsak nikto nevybera,

nemam silu

nemam ku komu ist .

do decaku nechcem ist,tam nemozem vziat psika, a ja ho neskutocne lubim a dost mi pomaha,ze ho mam

a ano,smeju sa mi , nie je to len pocit- idem po sidlisku a vykrikuju na mna, je to dost neprijemne

sad2

chcela som ist na vysku, ale pri mojom stasti,no neviem , uvazovala som aj o praci v zahranici,ale, ja budem mat 18 az koncom leta :/ to je hacik

neda sa nehanbit, ja sa tak hanbim vonku vyjst,ked oni cele dni robia bordel .. to je velmi tazko

J111

Podla mna to je len tvoje namyslanie, ze ta ludia ohovaraju. Oni o tebe hovoria len to, ze tvoji rodicia piju a to je pravda. Tak tomu nevenuj svoju pozornost, lebo by to bola zbytocnost.