Nemam silu vstat a zacat odznova

Príspevok v téme: Nemam silu vstat a zacat odznova
nemam silu

v skratke :
mam 17,maturujem , rodicia alkoholici, este ze mam psa,kt. mam tak velmi rada

ide o to, ze ..rodicia mi sposobuju denno denne hanbu po celom sidlisku, hanbim sa vyjst z vchodu a ist si niekam vyrazit,pretoze stale sa bojim o svojho psika, ci mu nieco nespravili,ci im neutiekol /par krat sa to uz stalo,len mi volali susedky ze mi pes beha po vonku/ ..co zasa spravili,ci u nas nebola znova policia, smeje sa zo mna kopu ludi, nezvladam to :(

v skole sa mi nedari,nedokazem sa sustredit na skolu, velmi velky psychicky natlak, bojim sa ze nezmaturujem, nemam prostredie na to aby som sa pripravovala do skoly

neviete mi pomoct,ako sa prestat utapat v depresiach ? ja neviem ako dalej, som zufala .. kopu ludi mi vravi,ze bude dobre,ze dostudujem a pojdem odtial prec, ale ja to nevidim ruzovo :(

alenka_maxova

bohuzial, je to tak, ze deti alkoholikov su vzdy povazovane za hanbu svojich rodicov, dokonca ich ludia odsudzuju skor, ako ich spoznaju....Smutne....Si v zlozitej situaci, ale urcite nie v neriesitelnej. Vsetko sa da vyriesit. Nemas nahodou staru mamu, ku ktorej by si mohla ist? apson kym nezmaturujes..

J111

Vsak od nich odid do Domova, ser na alkacov! Hled sebe, inak sa nebudes mat nikdy dobre, ani tvoje deti.
Kde sa budes ucit? A robia ti tvoji alkaci niekde, ci sa len poflakuju?

Lumik

suhlasim so sad2, teraz ak teda fakt nejde o zivot by som na tvojom mieste doriesil tu skolu ( zmaturovat ). Potom podla moznosti sa skus zamestnat alebo studovat ( mozno oboje ).

sad2

si v maturitnom rocniku, co znamena, ze do konca ti chyba uz len par mesiacov, takze urcite podla mna priorita pre teba by malo byt dokoncenie skoly, chapem, ze mas to doma tazke, ale mozes skusit zajst za psychologom v tvojom meste, on ti urcite poradi, nie je to ziadna hanba, hlavne je netreba sa bat.
ake mas plany po maturite? planujes vysoku skolu, alebo sa chces hned zamestnat?
obidve moznosti mozes riesit tym, ze bud si najdes pracu alebo skolu mimo svojho terajsieho bydliska, a sice to bude na zaciatku tazke, ale asi jedine takto budes moct zacat novy zivot, musis mysliet pozitivne, nabud sa a povedz si, ze uz len par mesiacov trapenia a potom zacnes uplne niekde inde.:)