pracovny pohovor

beskyd

spytaj sa protiotazku ze aky plat pytali tvoji predchodcovia:P inak je to skor na srandu, na zapade pokial viem je skor tendencia oboznamit cloveka s platom uz v inzerate, pripadne narovinu povedat kolko za to clovek dostane a nie ako tu na svk ze najradsej by chceli toho co zapyta najmenej a bude muklovat od rana do noci, struhat pri tom reprezentativne pozy, bude servilny jak slak a drzat hubu a krok.

jajka001_

aj tak sa mi zda na hlavu to s tym platom na pohovore. nesmies sa spytat na plat, pritom je to ta najpodstatnejsia vec. ved je to smiesne a zbytocne zabijanie casu.

Lumik

tam kde som si povedal plat ma nevzali, tam kde mi navrhli a ja som len suhlasil tam ma zobrali. Niektori sa pokusali vyjednavat a ked som nezlavil z poziadaviek tak sa ozvali aj po pol roku, ze ci este mam zaujem a pod, ale to som bol uz inde.

AdamKrt

Tomu sa proste vyhnut neda. Zamestnavatel chce vediet, aky chces plat. Mozes sa vykrucat, trebars, ze taky priemer, alebo aky maju ostatne kolegyne, kolegovia....

Jeden znamy raz povedal na pohovore na to, ze aky chce plat - odpoved - aky mi date.... :) Ale na to je lahke povedat, ze trebars daju cloveku minimalnu mzdu, ci este menej na pol uvazku, aby zvladal zase hory-doly prenasat... Treba si povedat, kolko clovek chce a firma hlada vacsinou nejake to minimum, aby nepreplacala.

AdamKrt

Kazdy zamestnavatel by chcel skuseneho, sebavedomeho, ambiciozneho, shopneho, skuseneho cloveka... - ktoreho by platil najradsej vatikanskou menou "Pan Boh zaplat" :)

atm

to zalezi aj od pozicie. ak pojdes na poziciu kde chce mat zamestnavatel ambiciozneho, schopneho a sebavedomeho cloveka, treba zamerne pytat radsej vela. ked pojdes na zametanie chodnikov, tak rozhoduje komu staci menej..