znova, znova a znova tema ukoncenia zivota

Príspevok v téme: znova, znova a znova tema ukoncenia zivota
vitaminD

Ahojte, uz je to dlho co bojujem so zivotom aj s liekmi a lekarmi a mnohymi mnohymi dalsimi, druhymi sancami. Povedzte, ze si nevazim zivot, ze mam blahobyt pre ktori by niektori vrazdili a ja vam to nebudem rozhovarat. Ale nemozte mi vycitat jedno, ze sa nesnazim. Uz niekolko rokov zijem bez stastia, bez radosti, bez pocitu posetsenia zo zivota, ako tazny kon idem, idem dopredu a robim pre seba to najlepsie, co viem (dostala som sa na exkluzivnu vysoku skolu, ucim sa, nezanedbavam priatelov, chodievam behavat, oddychujem...). A pritom nechcem. Nechcem zit, uprimne a bez patosu, nemam nijaku tuzbu po zivote a jedine, co pre mna znamena, je praca a neznesitelne trapenie. Uz som z toho velmi unavena. Stracam tu malu nadej, to dufanie, to cakanie na zmenu, neviem co este mam skusit aby som citila vyrovnanie. Nechcem sa zabijat, ani sposobovat trapenie, ale inu cestu nevidim. Aj tak vnutri zomieram ovela dlhsie a bolestnejsie. Ako dalej?

J111

Presne, clovek po smrti existuje tak, ako pred svojim narodenim. Nijak. Uz dost viery a inych bludov, akurat, ze sa niektori nenudia.
Vsetko je v hlave, psychika je v hlave. Vsetky vlasy mame spocitane a mame skoncit v spinavej zemi? O tom je viera?
To su iba dristy.
PO SMRTI NIE JE NIC!!!

majjca

Ale prosim vas,
takto sa citi obcas kazdy, myslim ta depka, raz si hore, raz zase dolu, takto to v zivote zial chodi. Ale nikdy sa nevzdavajte bez boja. Ved na tu vysku predsa nebudete chodit cely zivot nie? Az ked ju ukoncite, tak potom si zivot nejako usporiadate. Dopredu este nemozete vediet co vas caka, co ak vas caka v zivote este vela krasnych chvil? Tak sa nevzdavajte a hlavu hore. Zivot je boj, niektori ludia su na tom horsie ako vy a predsa chcu zit. Ta drzim prsty, ono sa to vsetko nejako spravy, len to chce cas...

vitaminD

som rada, ze je niekto kto je na tom rovnako :) ale ako inak riesit? nic ine nemam, nic ine neukonci trapenie.. stale sa to iba taha a ide to dookola a ja uz naozaj nevladzem. Som uplne sama (obklopena rodinou a ludmi ale pritom fakt sama), nevladzem si stale pomahat a zacchranovat kozu :( ach.
a J111- penazi mam akurat

Tomas332

ahoj vitaminD, musim sa priznat ze pre teba nemam ziadnu radu ani nic podobne, ale moj pohlad na svet a na zivot je absolutne identicky s tym tvojim, raz ma prepadne depka, potom to prejde a ja si poviem ze sa posnazim aby to bolo lepsie a aby sa to uz nikdy neopakovalo, no za nejaky cas je to spat a takto to je stale dookola, citim len totalnu nekonecnu prazdnotu, som zdravy chodim na vs, nemam ziadne velke problemy ale i tak sa citim stale na nic, neviem si to vysvetlit. Ale samovrazda asi nevyriesi nic, predstav si ze sa zabijes a potom co? absolutne nic, stratis vsetko uz nebudes existovat, zda sa ti to azda lepsie riesenie ako tato pritomnost??