Praca v zahranici

jankaaaaaaaaa

hlavne je vediet dobre ich jazyk. ak vies bezproblemovo komunikovat, nemusis sa absolutne bat ze si rpacu nenajdes. vo velkych rozvinutych mestach je prace az az. skus si popozerat stranku gumtree.co.uk alebo pohyby.co.uk skus sa len pozriet kolko je tam denne pracovnych ponuk. nam na slovensku sa o tom moze len snivat.. ubytko je najlepsie riesit cez agenturu na zaciatok. skus si vyhladat nejake s dobrymi ohlasmi, predtuduj si napr forum.londyn.sk ..

sweater

no ved jasne jankaaa, ja len ze pocul som o vela ludoch co tam isli z prilisnym nadsenim a potom sa sem zahanbeni vracali spat ked im dosli peniaze, urcite je to tam lepsie ako u nas ale zase ze dostanes hned pracu a najdes si fajn byvanie a ostatne veci by som ako uplnu samozrejmost nebral, ja som opatrny preto vacsinou ked sa opalim nieje to take hrozne, ja by som sa radsej poistil, hlavne ten financny obnos pri sebe mat dost vysoky kdyby neco

MajloSS

Na murára treba školu, šak nemôžeš stavať nakrivo šelijak :) Barman? No neviem, nie som moc komunikatívny, a možno len pozerám moc filmov. Ten fast food ma napadol tiež možno ten ale asi nie je dobre platený. Ale tak asi je to jediná reálna možnosť. Dnes sa na mladých kladú také vysoké nároky, že sa nedivím keď každý rozmýšla nad samovraždou. A možno je to len "ulahčenou dobou" a človek je potom nemožný. Ja fakt neviem.

jankaaaaaaaaa

alebo vo fast foode.. ved ani tu na slovensku nema clovek skoro ziadne uplatnenie po strednej skole. navyse tu nieje ani ziadna praca

jankaaaaaaaaa

ved zo zaciatku nemusis robit nieco super. staci byt nejaky murar, praca v stavebnictve je dobre platena.. alebo casnik, barman.. na zaciatok uplne staci. nejako zacinat treba

sweater

vystizne triko :), tak ked nevies setri peniaze a hladaj na nete ponuky a info, mozno natrfis na poziciu ktora by ti vyhovovala, ale ja ti rozumiem, ten strach z toho, je to velka vec aj ja sa bojim ale dufam ze budem dost odhodlany lebo si to budem asi navzdy vycitat

MajloSS

Tak pred pár mesiacmi som tu založil tému ktorá bola zameraná na odcestovanie do anglicka a písal som tam veci, pýtal sa ludí a podobne takže viem, že tam mám ísť aspom s 1000 € lebo prácu si tam nemusím nájsť hneď a treba platiť aj bývanie.
Veď aj ja si zisťujem, tiež tu nechcem ostať živoriť a nechať sa okrádať. Prikladám aj výstižný nápis :) -odkaz odstránený-
Ale fakt neviem čo by som tam mal robiť.

jankaaaaaaaaa

v uk bola priemerna mzda za minuly rok asi 4000libier. co je na nase pomery dost vela. minimalna mzda je tam cca 1000libier mesacne. a z toho sa da pekne vyzit