Praca v zahranici

sweater

tak majloss, musi ti byt jasne ze ked tam prides budes asi robit najskor robotu nic moc, casnik alebo nieco take najskor, lepsie je keby tam prides s nejakym nasetrenym balikom prachov aby sa ti nestalo ze ked nezozenies pracu do par dni po prijazde nebudes mat kde spat a co jest, a urcite ta nezamestnaju v nejakom manazmente, takze ak by si bol vyuceny/ovladal nejake remesla ako stolarina, elektrika, strojarina... alebo mal medzinarodne unavany zvaracsky preukaz a vedel robit s kovmi to by bolo ´hned lepsie a tiez poradim ze na zaciatok je asi lepsie UK pretoze tam mozes prist bez vybavovaciek a najst si pracu rozkukat sa atd. kdezto do australie ti povolia maximalne studentske viza, kde musis studovat a mozes pracovat max. 14 hod. tyzdenne ale tiez by sa to nejak asi dalo prezit. hlavne treba tam ist aspon s niecim ze cosi vies, aj u nas sa daju spravit take kurzy, no lebo z holou ritou sa spoliehat na stastie neviem neviem... ale nechcem ti to ociernovat, ja to tiez raz planujem, tak si zistujem veci c treba atd. aby som raz mohol, lebo zit tuna... no koment

jankaaaaaaaaa

kamaratka zije v uk. ked ma velmi slaby mesiac, teda ze ma odrobenych malo hodin, dostane vyplatu, vyplati si byvanie, kartu na cestovanie, nejake jedlo, oblecenie.. ostane jej tolko co by tu zarobila za mesiac

MajloSS

Aj ja by som chcel ísť do zahraničia ale vôbec na výšku neísť. Proste sa mi nechce učiť radšej by som robil (teda mal tú prax ako hovoríte). Ideálne krajiny by boli asi GB, USA alebo Austrália. Ako som pozeral na nete tak Nórsko má nenormálne veľké pekné platy, no snáď by tam stačila angličtina. Ide o to, že tento rok maturujem a chcem ísť potom do zahraničia pracovať a ak sa podarí tak aj žiť a nevracať sa do tohto bordelu. Problém je v tom, že si nejako neviem predstaviť existovanie v zahraničí tak ako som si to predstavoval ja.

Keď si to tak zoberiem tak zarobím tak XY bubákov. Z toho treba zaplatiť všetky tie potrebné veci ako jedlo, oblečenie, cestovanie a samozrejme aj položka najväčšiu položku teda samotné bývanie/prenájom bytu. A koľko mi potom ostane? Netuším ale moc to asi nebude. Potom sa pýtam sám seba ako sa dá takto žiť.
Mám v tom veľký zmetok a bol by som rád keby mi niekto kto žije v zahraničí vysvetlil ako je to s výdavkami a koľko asi ušetria lebo mám z toho normálne depresie a to som ešte nikde nevycestoval. THX for your answers.

krtko-lampa

Zovseobecnovat sa neda, to je kazdemu jasne ...

Cerstvy absolvent bez praxe je menej ako clovek bez VS s praxou. Tento stav sa ale po 2-3 rokoch preklapa v prospech cloveka s VS a s praxou ...

Nevyberaj si VS hlupych zamerani, ale tazke skoly. Ked to uz ides robit, rob to poriadne a budes z toho daco mat ...

V GB sa na VS velmi nepozera, v DE sa viacej pozera, v CH ak nemas ich VS tak na to ani velmi nehladia co je pochopitelne pretoze ich VS niesu teoreticke nezmysli, ale VS robia vo firmach ...

Aj pocas SK VS mozes ist na erazmus a odskocit na nejaku zahranicnu VS ...

V CZ to mas 1:1 SK vyska sa priblizne rovna ceska vyska. Lenze po co sa trepat do CZ ? z blata (SK) do kaluze ...

Proste bud dobra v jednej veci a zarobis :) ...

Vsetko je len moj nazor, mozno sa mylim ;) ...

0vecka

podla mna zalezi od oboru ... bracho ma CAmbridge a nevedel si najst absolutne nic... ja mam vysku v BA a nemam problem... zase som ale mal asi 2000 hodin praxe... podla mna je lepsie mat aspon nejaku prax a vysku aj na SK ako dobru vysku bez praxe... a vseobecne ja si stale myslim ze mat 5 rokov praxe je lepsie ako mat vysku...

sweater

ked budes uz byvat a pracovat v tej danej krajine v ktorej chces zit tak nejaku tam si najdi skolu :D, to je snad jasne

jankaaaaaaaaa

to jesamorejme ze v zahranici su nase skoly takmer ani neakceptovatelne. ani som nepovazovala za dolezite to sem spominat, myslim ze pre kazdeho to je samozrejmost