Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Lymf. uzliny v slabinách

Príspevok v téme: Lymf. uzliny v slabinách
Sam207

Dobrý deň, už niekoľko týždňov (možno aj mesiacov) ma trápi istý problém. V oblasti slabín mám dobre hmatateľné, na dotyk nebolestivé uzliny. Na každej strane mám jednu väčšiu - do 1cm - a mnoho menších, usporiadaných do "reťazca".
Som dosť chudý a počul som, že u chudých ľudí môžu byť uzliny v oblasti slabín hmatateľné, je to pravda?
Okrem toho, pred časom som podstúpil vyšetrenie (odber krvi a ultrasonografia) pre zväčšenú uzlinu na krku, našťastie dopadli dobre, našlo sa viac útvarov, ale benígneho charakteru. Môže mať ale toto nejaký súvis s uzlinami v slabinách?

Rybis

Dobry den :-) takze vsade citam ze sa uzliny nedaju nahmatat...a ja som si nahmatala mam.sice 1meter 50 a vazim 42 kg ale dost som sa toho zlakla ked som si v trieslach namatala minihrcky asi 1cm ani to nie na krku tam som nasla iba svaly a v ppdpazusi tiez nic takze je to nornalne? Ja som taky stres panika...dakujen

llek

Zaujalo ma co si napisala, ze si dostala zelezo do svalu. Napamatas si ako sa ten liek volal. Tie co su dostupne v sucasnoti sa podavaju priamo do zily, urcite nie do svalu. Mohlo to byt neprijemne a aj tie teploty mohli byt po tom a rovnako aj to zvacsenie uylin v slabinach mohla byt reakcia na to. Neviem co myslis pod pojmmom zdureniny - uzliny? ake su velke?

Valentina

Dobrý večer prajem,
chcem sa spýtať na opuch uzlín v slabinách a to:
po zle podanom železe do sedacieho svalu a to Päť krát
mi opuchli uzliny, mala som vysoké teploty niekoľko dní a sú tomu dva roky ale stále ma slabiny bolia, ostali mi tam zdureniny....mám sa toho obávať?
Ďakujem

llek

V slabinach su bezne hmatne lymfaticke uzliny, kazdy ked sa tam zacne poriadne prehmatavat, tak si tam nejake nahmata, najma chudi ludia. Su tam tuhe vazy a na nich pomerne povrche ulozene uzliny, tak je lahke ich nahmatat. Vacsinou su tak do 1 cm, makke, pohybilve, podlhovaste akoby fazulky. Ich velkost sa moze mierne menit. Dolezite je, ci sa nezvacsuju a prilis nepribudaju, pripadne ci nie su v zhlukoch.
Aj na krku mozu byt hmatne uzlinky - tak do 1 cm, fazulkovite makke. Ak pribudaju, zvacsuju sa a stanu sa tuhe na pohmat, stratia svoj podlhovasty tvar, az vtedy je to podozrive.
Krk a slabiny su dobre priehmatne oblasti, ak tam nieco podozrive je, da sa to nahmatat, to co sa da vidiet len ultrazvukom nebyva vyznamne (ak hovorime o uzlinach)

zana

MAM ASI 3 MESIACE V SLABINACH HRCKI VOBEC MI NEMIZNU BOJIM SA IST DOKTOROVI ZE MI POVIE ZLU SPRAVU MAMA UMRELA NA RAKOVINU

tpch

Suvis to moze mat, este raz by som to pre istotu nechala kompletne vysetrit, aby sa nieco nezanedbalo, kedze sa to opakuje.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Lymf. uzliny v slabinách - Fórum - ZDRAVIE.sk