Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Živnosť - ukončenie

kamoška.

ský socializmus ? tam sa ako štát o teba staral? ak si nemal prácu, bol si príživník !!!

nárok na podporu máš, ak si si platil fond zamestnanosti. Ak nie, tak nemáš ! živnosť môžeš pozastaviť a ak sa budeš opäť rozbiehať ušetríš papierovačky. Ale obnoviť ju budeš môcť len po určitom čase. Sa mi zdá že nie skôr ako po roku...

ALE !!! Ja by som ju zrušila, a zaevidovala sa na urade práce ( aj ked nebudeš mať nárok na podporu ). Ak potom budeš chcieť podnikať, dostaneš príspevok na podnikanie.

A z čoho budeš žiť ? no môj zlatý, to je otázka, ktorú si v tejto chvíli kladiem aj ja .

omerta

preboha, o com to tu tocite? ake postaranie sa statu? to bolo v socializme, ale ten nastastie uz davno skapnul. teraz mas slobodu a pravo postarat sa sam o seba. vyprdni sa na stat, je to na tebe, nie na state. vaz si to, ze mozes o sebe rozhodovat sam. zalozit zivnost a o tri mesiace uz chciet podporu, to je riadne sci-fi. zacni riesit a makat, mas to vo svojich rukach.

Ask

Ja pracujem v energetike, neboj sa :) Ale kebyže viem, že po ukončení živnosti ma štát nijako nepodporí....škoda rečí, len vypadnúť do zahraničia

mate59

jedine sa zamestnat, podmienky na vyplácanie dávok nespĺňaš.
V tomto štáte nikoho nezaujíma,z čoho budeš žit.Je to kruté,ale je to tak.

Ask

Tak 15 mesiacov som riadne pracoval a potom som 3 mesiace robil na živnosť, tú si chcem pozastaviť ale údajne nebudem mať nárok na žiadnu podporu, jedine dávky v hmotnej núdzi, čo je možno 60eur mesačne, to z čoho budem žiť?

mate59

živnost neruš, ak v budúcnosti chceš ešte podnikat, na úrade ju len pozastav.
Nárok na niečo budeš mat až odpracuješ predpísaný počet mesiacov a následne prídeš o prácu.

Ask

Na úrade som ešte nebol, ešte som stále živnostník a zvažujem všetky možnosti, preto sa pýtam. Odkiaľ kvapne viac, ale v tomto štáte asi odnikadiaľ....

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Živnosť - ukončenie - Fórum - ZDRAVIE.sk