Ako riešiť takuto zložitu rodinnu situaciu?

Príspevok v téme: Ako riešiť takuto zložitu rodinnu situaciu?
Sasa55

Byvam s rodičmi a obaja su na dôchodku, poplatia najom elektrinu... a ledva zostane na jedlo. J aim prispievam okolo 100 eur. Problem je v tom že s nami žiju aj dvaja bratia, ktorý nedavaju ani cent. Jeden je skoro každy deň napitý na 43 rokov nikde nerobi už asi 20 rokov, jednoducho je alkoholik. Rodičom škaredo nadava ak pýtaju peniaze z podpotry ktoru dostava okolo 60 eur a aj tak to vždy cele prepije alebo vrati dlh za to čo prepil. Mama mu operie, naje sa z toho čo je navarene a vobec ho netrapi že sa varilo napr z mojich peňazi. Cez deň tu spi na gauči kym sa prespi a zase ide von piť. zase potom pride ešte viacej napitý a to stale dookola. Vyhodiť ho nemôžme ak sa to už aj stalo, začne nam kopať do dveri, a na chodbe vykrikovať. Otec ze neho plati o 30 eur viac v najme a odhlasiť trvale bydlisko mu nemôžme pretože vraj treba nahlasiť kde sa teda nachadza a dokazať to... Na protialkoholicke liečenie nechce isť a nikto ho tam nedostane.
Druhy brat je niečo podobne on sice robi ako živnostnik, pije menej, nedava ani cent tiež začne rodičom škaredo nadavať ak pýtaju čo i len 5 eur aby sa mohlo niečo navariť, vyhovara sa že plati alimenty ne dve deti o ktore sa nezaujima ma ich s dvomi ženami a obe ho opustili kvoli jeho arogantnej a agresivnej povahe. Ak momentalne nemame čo jesť ešte začne nadavať že nikdy tu neni čo jesť. Aj za neho plati otec okolo 30 eur v najme. A za oboch aj ročne poplatky za smeti.
Nevieme ako mame riešiť takuto situaciu ak su obaja ako bezcitu, drzi, agresivny priživnici.
Keby boli aspon postihnutý žeby sme dostavali od štatu za nich penaze ale takto, no je mi z toho na nervy.

Rommy78

Sasa ako nič v zlom,ale pripadá mi to,ako keby si sa chcela len vyžalovať. a to nie je len dovetra hovoriť,ale aj priložiť ruku k dielu. Ako tomu nechápem,prečo domovníčka nahlásila pobyt tvojho brata znovu? To čo tam máte za úradníčky,ved pokiaľ to neurobia tvoji rodičia iný sa čo do toho starať nemá. A pokiaľ viem tvojích bratov hned nezatvoria do väzenia ked len podáte takýto návrh,že vám kopú do dverí sú agresívny. Ked sa stane,že prídu domov opitý a vyhrážajú sa vám,kopú do dverí a neviem čo vždy zavolajte políciu,oni budú predlvolany a aj vy aby ste dosvedčili všetci traja ako to bolo a nasadia im len pokutu,alebo sa vás tam spžtajú či to chcete dat ešte dalej a ani raz nezaváhajte nechs a s tým už konečne niečo robí,no nie. a poprípade,že dalej to už dať nebudete chcieť dajú im zakaždým pokutu a ked tých záznamov budú nať už viac a viac budú stíhaný,za psychické vydieranie atd. Tak už s tým dočerta niečo spravte a ked s tým nič nechcete urobiť tak sa potom nesťažuj.Nič v zlom,ale to je môj názor

lentilkaaa

sasa...nie je to az taky problem...proste ich vyhod...zrus pobyt a ked sa budu nasilu dobyjat k vam tak zavolaj policiu...a pravdepodobne nakoniec skoncia vo vazeni

Sasa55

Nechcem sa tu iba vyžalovať. A prispevky atm som si prečitala. Trvaly pobyt im pojdem zrušiť aj ja sama, to nie je problem iba potom bude problem ich čo najrýchlejšie odtialto dostať, pretože nas može niekto udať že su u nas načierno sa za to je tiež nejaka pokuta či trest, neviem.

[zruseny20]

ja mam pocit, ze sasa umyselne ignoruje prispevky atm.. nechapem ake riesenie ocakava, ze jej napiseme, ked ked jej niekto normalne a rozumne radi, tak ho radsej odignoruje..

uplny suhlas s (pre sasu) neviditelnym atm ;)

lentilkaaa

mimochodom da sa ich nahlasit aj ako pobyt len na mesto...tak to maju aj bezdomovci...takze treba fakt naziapat na tie uradnicky a povedat ze im chces zrusit trv. pobyt a dat tam len mesto ako adresu

ajajaja

tak potom ok, dobre je radis :)...ja som len nevedela akym stylom myslis to rezolutne nevarit,nepaltit, vyhodit,vymenit zamky atd...