Ako riešiť takuto zložitu rodinnu situaciu?

Príspevok v téme: Ako riešiť takuto zložitu rodinnu situaciu?
Sasa55

Byvam s rodičmi a obaja su na dôchodku, poplatia najom elektrinu... a ledva zostane na jedlo. J aim prispievam okolo 100 eur. Problem je v tom že s nami žiju aj dvaja bratia, ktorý nedavaju ani cent. Jeden je skoro každy deň napitý na 43 rokov nikde nerobi už asi 20 rokov, jednoducho je alkoholik. Rodičom škaredo nadava ak pýtaju peniaze z podpotry ktoru dostava okolo 60 eur a aj tak to vždy cele prepije alebo vrati dlh za to čo prepil. Mama mu operie, naje sa z toho čo je navarene a vobec ho netrapi že sa varilo napr z mojich peňazi. Cez deň tu spi na gauči kym sa prespi a zase ide von piť. zase potom pride ešte viacej napitý a to stale dookola. Vyhodiť ho nemôžme ak sa to už aj stalo, začne nam kopať do dveri, a na chodbe vykrikovať. Otec ze neho plati o 30 eur viac v najme a odhlasiť trvale bydlisko mu nemôžme pretože vraj treba nahlasiť kde sa teda nachadza a dokazať to... Na protialkoholicke liečenie nechce isť a nikto ho tam nedostane.
Druhy brat je niečo podobne on sice robi ako živnostnik, pije menej, nedava ani cent tiež začne rodičom škaredo nadavať ak pýtaju čo i len 5 eur aby sa mohlo niečo navariť, vyhovara sa že plati alimenty ne dve deti o ktore sa nezaujima ma ich s dvomi ženami a obe ho opustili kvoli jeho arogantnej a agresivnej povahe. Ak momentalne nemame čo jesť ešte začne nadavať že nikdy tu neni čo jesť. Aj za neho plati otec okolo 30 eur v najme. A za oboch aj ročne poplatky za smeti.
Nevieme ako mame riešiť takuto situaciu ak su obaja ako bezcitu, drzi, agresivny priživnici.
Keby boli aspon postihnutý žeby sme dostavali od štatu za nich penaze ale takto, no je mi z toho na nervy.

jajka001_

ajaja ved to iste som jej radila aj ja, len bez prepisu bytu na nu. to sa mi zda absolutne zbytocne. mozno neskor, ved ten brat - zivnostnik snad neni taky isty kreten ako ten druhy. ak by chceli toho jedneho vydedit.

ajajaja

ked sa bude chciet vydat,tak moze ist s manzelom byvat niekde inde...radsej komplikacie a male sarvatky s kludnymi a triezvymi rodicmi ako zit s takymi ozranmi....moja mam ma kamaratku a ta je dalo by sa povedat v dost podobnej situacii ako sasa, ma vsak uz len mamu,byva na jednej dedine na vychodnom slovensku, spolu s 2 bratmi,kt. tiez piju a su agresivni, jeden viac ,druhi menej, ale nie je to az take caste ako v sasinom pripade.....co sa tyka tvojho odporucania, no podla mna by to nevypalilo dobre, nakolko taka zmena spravania zo strany sasinych rodicov by skor mohla zvysit agresivitu jej bratov, s tym,ze oni by si zas len mysleli ,ze im to prejde,tak ako im to prechadza uz mnoho rokov a ani sa im necudujem,ved ked su zvyknuti ,tak ako maju vediet,ze PRAVE TERAZ je ten cas, ze rodicom praskli nervy ...kym by prisla policia , tak by mohlo kludne dojst k tragedii...s takymito povahami sa neoplati takto nasilne zoci-voci vyjednavat...radsej ako hovorim potichucky nech ani nevedia byt prepisat/predat , postarat sa o odlhasenie z trvaleho pobytu(o tomto kroku velmi neviem ako sa robi, ci tam bratia musia byt pritomni a nieco nebodaj podpisovat, a este ako dlho to trva to odhlasovanie...no ale povedzme ,ze by sa aj to podarilo ) a potom v ich nepritomnosti vymenit zamok a ked budu akokolvek trepat ,dobijat sa ,buchat ,tak jednoducho NEOTVORIT...susedia uz aj tak vedia ,co su ti bratia zac, cize sa netreba pred nimi nejak hanbit a z toho dovodu radsej otvorit...a koniec koncov ak to bude trvat dlhe hodiny to dobijanie, tak neverim,ze sa nenajde nejaky sused,kt.zavola policiu za rusenie nocneho kludu...co sa tyka vychadzok von , odporucam so sebou nosit slzny plyn akoprvu moznu obranu ,keby nahodou za bieleho dna bratom zislo na um si vas niekde najst ...drzim palce, ale hlavne KONAJTE!!

jajka001_

ajaja mozu jej byt predať za nizku cenu...ale nie je to dobre riesenie, byvat s rodicmi do smrti, ak sa povedzme bude chciet vydat atd, komplikacie zbytočné

ajajaja

no , sasa ma pravdu s tym,ze policia castokrat taketo veci necha tak...v tv novinach su same taketo pripady...spomenme tragediu v tusiciach ,kde vtedy muz zabil zenu aj svoje dve deti,pricom policia mala hlasenia,ze to tam nie je vsetko ok ,ale nerobila nic...taketo veci (ako skrtenie otca) treba riesit sudnou cestou...este ma napadlo,ze by ti rodicia mohli byt darovat s tym,ze budu mat pravo dozitia v nom...po ich smrti by sa tvoji bratia mohli dozadovat vyrovnania ,lebo darovanie bytu je dar neobvykly...ale ty by si mohla zautocit prave takymito dokazmi,ze aha skrtil otca, neprispieval na domacnost, pil,nezil usporiadanym zivotom, bol agresivny atd.

jajka001_

ale snad dostanu rozum ked pochopia ze si to nemozu dovolit a nedojde to az tak daleko. alkač brat nech si najde ubytko u bezdomovcov alebo nech ide na liecenie a ten zivnostnik mozno zacne konecne platit.

jajka001_

sasa, asi ste male mesto, tak sa chod porozpravat na policiu, je mozne ze su rozdielne sposoby ako policia riesi taketo situacie podla toho kde to je, niekde na to proste kaslu a nerobia co maju.
ak tvoji bratia nebudu tam mat trvaly pobyt a budu sa tam dobijat nasilu, vezme ich policia, moze im to ulozit ako priestupok, pustia ich, moze sa stat ze pridu zas a prepadnu rodicov, tak treba byt pripraveny, volat hned policiu, mat poruke nejake zbrane na ochranu, trebars aj nieco cim ho ovalis, palicu, nejaky elektroparalyzer atd a za taketo prepadnutie ich snad aj zavru

jajka001_

asi preto ze otec nepodal trestne oznamenie za napadnutie. taketo veci treba hlasit, rodina- nerodina. lebo takto to potom dopadne. ze nechajte tak, ved sa nic nestalo. a potom ho zabije.

Sasa55

A ak budu mať zrušeny trvaly pobyt, budu tu kopať do dveri, nadavať aky trest im hrozi? Lebo ak nie väzenie tak su schopny rodičov aj zabiť. Pretože minuly rok opity brat škrtil otca kym prišla policia už bol ukludneny, zobrali ho so sebou a na druhy den pustili s tým že kym sa niečo važnejšie nestane tak sa do rodinných zaležitosti nemožu miešať.

jajka001_

proste oni jak vypadnu niekam von, po tom ako ich starki odhlasia, vystahujte im veci pekne von a vymknite ich. a mozu vybuchavat kolko chcu.
neviete niekto ako je to ked odhlasia niekoho z trvaleho pobytu, ako je to s obcianskym preukazom? lebo ked pridu policajti a oni ukazu ze na preukaze este maju trvaly pobyt, ako to je? v registri uz budu odhlaseni ale doklad este maju