Ako riešiť takuto zložitu rodinnu situaciu?

Príspevok v téme: Ako riešiť takuto zložitu rodinnu situaciu?
Sasa55

Byvam s rodičmi a obaja su na dôchodku, poplatia najom elektrinu... a ledva zostane na jedlo. J aim prispievam okolo 100 eur. Problem je v tom že s nami žiju aj dvaja bratia, ktorý nedavaju ani cent. Jeden je skoro každy deň napitý na 43 rokov nikde nerobi už asi 20 rokov, jednoducho je alkoholik. Rodičom škaredo nadava ak pýtaju peniaze z podpotry ktoru dostava okolo 60 eur a aj tak to vždy cele prepije alebo vrati dlh za to čo prepil. Mama mu operie, naje sa z toho čo je navarene a vobec ho netrapi že sa varilo napr z mojich peňazi. Cez deň tu spi na gauči kym sa prespi a zase ide von piť. zase potom pride ešte viacej napitý a to stale dookola. Vyhodiť ho nemôžme ak sa to už aj stalo, začne nam kopať do dveri, a na chodbe vykrikovať. Otec ze neho plati o 30 eur viac v najme a odhlasiť trvale bydlisko mu nemôžme pretože vraj treba nahlasiť kde sa teda nachadza a dokazať to... Na protialkoholicke liečenie nechce isť a nikto ho tam nedostane.
Druhy brat je niečo podobne on sice robi ako živnostnik, pije menej, nedava ani cent tiež začne rodičom škaredo nadavať ak pýtaju čo i len 5 eur aby sa mohlo niečo navariť, vyhovara sa že plati alimenty ne dve deti o ktore sa nezaujima ma ich s dvomi ženami a obe ho opustili kvoli jeho arogantnej a agresivnej povahe. Ak momentalne nemame čo jesť ešte začne nadavať že nikdy tu neni čo jesť. Aj za neho plati otec okolo 30 eur v najme. A za oboch aj ročne poplatky za smeti.
Nevieme ako mame riešiť takuto situaciu ak su obaja ako bezcitu, drzi, agresivny priživnici.
Keby boli aspon postihnutý žeby sme dostavali od štatu za nich penaze ale takto, no je mi z toho na nervy.

Sasa55

Ja mam 25 rokov. A zatial tu chcem byvať aspon pomaham s upratovanim... Vyhodiť ich je velmi ťažke su moc drzi nato aby sa nechali vyhodiť.
Si pamätam že ked mama davala odhlasovať jedneho z nich aby sme menej platili kedze ani jeden neprispieva tak ta uradnička sa pýtala kde teraz byva a chcela jeho novu adresu a doklad o tom. Potom mame aj taku kravu domovničku ktora ked vidi že k nam chodia obaja a zapisany bol iba jeden tak to išla nahlasiť a už bola zapisany aj ten druhy.

lentilkaaa

podat navrh na obmedzenie sposobilosti na pravne ukony(dovodom mozer byt aj zavislost na omamnych a psychotropnych latkach) a potom dat navrh na sud na ustavnu liecbu...da sa to podat aj v jednom navrhu spolu

J111

Vyhadzovat niekoho je nekrestanske. Treba ich predovsetkym donutit, mozno aj sudne, aby nieco museli platit. Takto? Zit z luftu?

xxxxxxxxxxxx

je to chyba rodicov ze nestratili uz davno trpezlivost. Treba ich vyhodit ved su to uz stari chlapi. mali by sa o seba postarat a takto vedia ze sa o nich matka postara a nemusia pre to nic urobit. je to klasicky pripad MAMAHOTEL. Treba nazbierat silu a vyhodit ich. ako je pisane nizsie..

lost

V súlade s ustanovením § 7 ods. 1 písm. f) zákona č. 253/1998 Z.z. o hlásení pobytu občanov Slovenskej republiky a registri obyvateľov Slovenskej republiky v platnom znení ohlasovňa záznam o trvalom pobyte zruší na návrh vlastníka budovy alebo jej časti občanovi, ktorý nemá k budove alebo jej časti žiadne užívacie právo.

Toto znie tak mudro ze? :D
ale tak zdroj je tu:
podnikanie.etrend.sk
alebo tu:

www.porada.sk

v skratke, trvaly pobyt by sa mal dat odhlasit aj bez niekoho suhlasu..

cize:
1. odhlasit pobyt
2. vymenit zamok
3. v pripade buchania na dvere volat 158

4. vybrali si svoj vlastny osud, pokial chcete aby vas kotva tahala na dno, tak prosim :)

janka198111

a ty mas kolko rokov?

inak to je nezavideniahodna situacia v akej su tvoji rodicia, lebo predsa su to ich synovia ale vacsinou su deti na obraz rodicov alebo uroboli asi niekde chybu

dana660xz

vyhodiť ich z domu obidvoch! je to byt predpokladam tvojich rodicov a jedine oni mozu zrusit trvale bydlisko. a to hocikomu , aj tebe. a netreba nic nikomu dokazovat, ze kde sa nachadza. vyhodit a ked bude vykrikovat a kopat do dveri zavolat policiu. no co sme kde sme aby sa takto deti spravali k rodicom a rodine? ked nezasiahnete teraz tak dokedy chcete takto zit? ked ma tvoj brat 43, tvoji rodicia tipujem okolo 60tky. fakt krasna jesen zivota... ja by som tych tvojich dvoch bratov asi zabila!
drzim palec, aby ste sa ich zbavili...

marlonn

no to je katastrofalna situacia, fakt. momentalne ma nic nenapada, ale budem uvazovat co sa s tym da robit. verim, ze ludia ti poradia a bude to nieco realne, co sa da aj uskutocnit, lebo tych dvoch sa asi len tak lahko zbavit neda. najlepsie by bolo keby ste sa prestahovali niekam daleko a vyprdli sa na nich. nedali im informaciu kde ste, nech skapu v jarku, ved nic ine si nezasluzia.