Hadky vo vztahoch - ako sa nenechat vytocit, nastvat a zvysit hlas

Príspevok v téme: Hadky vo vztahoch - ako sa nenechat vytocit, nastvat a zvysit hlas
empty

Dobry den
Uz dlho chodim na toto forum, citam o mnohych problemoch ludi a mnohe z nich ma aj neraz inspirovali v rieseni tych mojich. Teraz vsak uz musim napisat aj ja, lebo sa mi fakt zide neutralny nazor.
Problem sa tyka hadok s priatelkou. Chcel by som teda vediet, ako zvladate hadky vy ostatni, dokazete ich zvladnut aj bez nejakeho zvyseneho hlasu, ironie, urazania jeden druheho? Na zaciatok musim uznat, ze som od prirody taky prchkejsi a vybusnejsi typ.
Ako priklad opisem vcerajsiu hadku s s priatelkou, ale inak to prebieha takmer vzdy rovnako. Rozpravali sme sa normalne a nezne, ked v tom prisla tema na ine dievcata, ktore moja priatelka fakt neznasa. Konkretne ona nechce aby som sa rozpraval so spoluziackami, ale aj ked ja to fakt nerobim ako sa len najviac da, aj tak ma stale podozrieva ze jej klamem. Casto ma podozrieva aj v inych veciach a ziarli, no a tak z pokojneho rozhovoru to preslo k podozrievaniu z jej strany, neskor k pripominaniu minulych chyb, ktore mi pripomina stale dookola pri kazdej hadke. Ja som sa snazil byt pokojny, odpovedal som jej pokojnym hlasom, jej nervozita sa stupnovala. Pretoze uz to poznam, ze takto sa vzdy zacne hadka, ze ona bude vyryvat az kym nevzblknem ja, tak som zacal trochu nervozniet, ale snazil som sa stale ovladat, hovorit pokojne, odpovedat jej na otazky a vysvetlovat podozrenia. Veril som, ze ked budem pokojny tak casom prestane. Ale neprestala, vytiahla na mna nejaku uplne davnu chybu, tak som to uz nevydrzal a povedal som jej, ze svojim spravanim zacina dalsiu hadku. Nastvala sa a zacala mi dost vulgarne nadavat, a vycitky sa zacali len tak sypat, ja som sa uz zial neovladol a tiez som jej co to vytkol, ale potom som sa znovu spametal a povedal jej ze sa fakt hadat nechcem. Ona vsak vycitala a hnevala sa dalej, a ked som chcel na jej vycitky odpovedat, rozkricala sa nech som ticho, lebo inak mi zlozi (bolo to cez telefon). Tak som stichol, lebo som veril, ze ked prestanem, prestane aj ona. Ale akonahle bolo niekolko sekund ticho, znova pokracovala vo vycitani a hovoreni roznych vycitiek. Kedze takto to prebieha takmer vzdy uz do mna vosli vsetci certi. Ked mi v tom hneve zlozila, a ja som jej, citujem, prezvonil iba raz aby mi zavolala,znovu, co znamena ze vraj na nu kaslem,koniec citatu, a jej hnev sa este vystupnoval, uz som sa neovladol a fakt velmi som na nu zvysil hlas a otvorene som na nu vybuchol. Skoncilo to obojstrannym hnevom. Po istej chvili som sa jej ospravedlnil za to, ze som sa neovladol, a ospravedlnujem sa az dodnes. Moj pohlad bol taky, ze obaja mame svoj diel viny, a mali by sme si to vydiskutovat. Jej pohlad je, ze ja nemam co na nu zvysit hlas a teda som jediny vinnik a tak to je skoro pri kazdej hadke.
Tolko ten nazorny priklad, viem ze je strasne dlhy, ale verte mi, to som este vynechal fakt vela detailov. Mna to totiz velmi mrzi vzdy, ked sa necham vytocit. Tak zavidim pokojnym ludom, ktori sa dokazu ovladat a byt k ludom za kazdych podmienok laskavi. Ja to dokazem tak maximum pol hodinu, snad tristvrte hodinu hadky a potom vybuchnem tiez...
To hlavne co by ma zaujimalo je nazor zien. Moja priatelka casto hovori, ze to ako sa ona sprava nie je vobec zle, ze ja sa mam ovladat a nemam co na nu zvysovat hlas. Tak by ma teda zaujimalo ako vy zeny vnimate hadky a nakolko znesiete od muza zvyseny hlas?:( a prosil by som aj o rady, ako sa da nenechat sa vytocit v hadkach a ostat pokojny.
Budem fakt vdacny za kazdy prispevok.

suziiii

...myslim, ze ty si este veeelmi trpezlivy ;) a keby sa ti po tom skladani telefonu vyhrazala rozchodom, tak jej povedz ze OK a uvidis ako bude kukat. Je to proste manipulatorka jak vysita...

trojka333

Ja sa držím tohoto:
Čo nechceš aby robili tebe, nerob ani ty iným.
Teda: ak nechceš aby na teba kričala, tak nekrič ani ty na ňu, radšej sa otoč a odíd, alebo zlož telefon...to asi tak v skratke

suziiii

empty, ona tebou manipuluje, dobre ta pozna a vie ako ta vytocit a potom sa hra na chudatko na ktore sa kricalo... Neospravedlnuj sa jej 100x, ona sa v tom vyslovene vyziva a utvrdzuje ze mala pravdu. Neviem si predstavit hadky kazdy tyzden a trvajuce aj 3/4 hodiny. To je vela aj na kona :) necudujem sa ti ze vybuchnes... ja by som jej na tvojom mieste zlozila telefon po 10 min a robila to tak zakazdym, nech sa uvedomi...

elik

...chcela by som takeho priatela ako si ty ja na mojho nemozem ani skaredo pozriet nie aby som mu este vykrikovala ....tiez rozmyslam nad nasim vztahom ...medzi priatelmi ma byt rovnopravnost a nie povysovat sa jeden nad druhym .............

xy:)

fuu, docitala som to do konca. co si myslim je: nemal by si sa casto ospravedlnovat, ked je ona nasrata a ty pokojny, je to akoby si vylial benzin do ohna - treba sa hned ohradit, co za somariny si to vymysla a splieta v hlave, niekedy ani nemusis cakat, kedy ona zlozi telefon, sprav to ty skor a nedvihaj, kym neprestane hystericit. ked vybera stare zalezitosti, rovno povedz nech nevybera 20rocne zalezitosti, lebo je to trapne. proste ked zacne vycitat chyby, vycitaj aj ty jej, nenechaj sa ju vyzivat v tom, co ti hovori, viem o com hovorim :D

xxxxxxxxxxxx

neda sa opisovat problem v skratenej verizii? :-D poniektori by ste mohli pisat aj knihy...

necitala som cele nebavi ma to no neviem opytam sa bavi ta to byt v takomto vztahu ze ti furt dakto nieco vycita a robi ziarlivostne scenky? ked tam nieje dovera vztah nebude fungovat a nepomoze ti ano navod na hadanie sa ci nehadanie sa...

empty

Ked som si tak po sebe precital ten prispevok, znie to ako nejake detske stazovanie, ale pravdou je, ze taketo hadky kvoli niecomu, alebo vyprovokovane len tak pre nic sa vyskytuju minimalne raz tyzdenne, niekedy aj kazdy den, a priznam za, ze uz sa to psyhicky neda vydrzat, ked po kazdej hadke pocujem, aky som hnusny ze zvysim hlas, ze sa neovladnem. Fakt by som sa to chcel naucit...