Svadba

jajka001_

niektori ludia si daju extra zalezat na vyzdobe - nam ju robili ludia v podniku kde sme boli. dalej musis mysliet na auto ktorym pojdete, aj to treba ozdobit. svadobna kytica, kto ti ju spravi a ako.

jajka001_

my sme mali len 30 ludi:) cize minimum. ale tieto veci, to je taky zaklad. ono sa to nezda, ale su to fakt len tie zakladne veci.

aj_my

Je toho strašne veľa :-/ nechceme žiadnu pompeznú slávnosť so stovkou hostí, chceme si tento deň vychutnať v kruhu najbližších. Popravde, ani z toho nechcem mať "ožran párty" ja viem, že je zvykom sa na svadbách zabávať do rána,ale moc mi to nevoní. Sme z BA, rozmýšlali sme, že sa vezmeme mimo BA,v kostole,ktorý si zachováva svoj klasický zovnajšok aj interiér(nie tie futuristické vychytávky architektov ako poniektoré v BA) vlastne, v BA prichádza do úvahy len jeden kostol a to Blumental :) cisto teoreticky, ak by bol sobas v BA, viete poradiť, pekné,útulné miesto na hostinu?

jajka001_

ako pise swistica, v prvom rade vybavit termin svadby ci uz ide o kostol alebo civilny obrad. my sme mali na pripravu dva mesiace a len tak tak sme stihali, takze cim skor sa zacnes zaujimat tym lepsie. objednat saty a kolace treba asi tri tyzdne, mesiac vopred. tych par mesiacov co mas cas sa rozkukaj a premysli si detaily. teraz som bola na takej svadbe robenej prirychlo a nebolo to nic moc, ziadna organizacia, ani organizacny poriadok zasadaci pri stole, ziadny program, nanic priestory, tancovat sa nedalo. musis mysliet na hudbu, obcerstvenie, kde to bude, koho pozves, ako ich usadis, na fotografa, kameramana, šaty, učes, topanky. ake bude menu. ako sa tam ludia dopravia a ako pojdu naspat, ci nebude treba aby dakde prespali. vino aby bolo kvalitne. tiez sa snazit aby si zbytocne nemrhala peniazmi.

swistica

uz teraz by ste si mali ist rezervovat kostol a salu (teda ak byvate vo vacsom meste kde su dobre saly a kostoly obsadene dlho dopredu, ak ste na dedine staci aj neskor). Takysto treba vybrat aj fotografa, dobri byvaju takysto uz rezervovani. Mozes si zacas pozerat uz aj saty. Ostatne veci ako vyzdoba, kolace, pozvanky staci riesit 2 mesiace pred svadbou.