Pribrala som na 105kg

Príspevok v téme: Pribrala som na 105kg
Lucka666

Ahojte, mam 21 rokov, chodim na vysoku skolu. Celu strednu skolu som mala 70 kg (pri vyske 175 CM), nosila som veci M (no proste mala som peknu postavu), od posledneho rocnika na strednej som pribrala a teraz mam 105 kg. Robim co mozem- vyskusala som vsetky diety, cvicim, nejem pecivo, vela zeleniny ovocia. Uz som zufala. Zdravotne problemy (stitna zlaza nemam). Pomozte, poradte.

IVETT16

a este, ziadne ze po siestej nejest. mozes a musis aby ti dobre fungoval metabolizmus, a aj spanok je velmi dolezity. posledne jedlo cca 2-3 hodiny pred spanim. Takze ak sa ucis na skusky do 24:00 kludne si este o 21 ci 21:30 nieco daj. Najlepsie bielkoviny plus zelenina, popripade ten biely jogurt. Sacharidy na veceru nie su vhodne, takze nie pecivo, ani ovocie.

IVETT16

ahoj,
ja som tiez pocas vysokej skoly pribrala 30 kg! problem bol v tom ze som nejedla... Nejedla som rano, ani na desiatu a ani na obed... najedla som sa vzdy az som prisla domov zo skoly... a to som potom jedla vsetko co som videla, nejedla som sice vysmazane a mastne jedla, no tiez myslim ze som jedla v podstate malo. Zistili mi zvyseny kortizol- ktory spomaluje metabolizmus. Bolo to strasne, nevedela som co so sebou, niekedy som sa na seba tak nahnevala, ze som cely den nic nejedla. Minuly rok som tie kila schudla vsetky,a este 2 naviac, Pomoze iba pravidelna a vyvazena strava. Rano do hodiny ako vstanes sa naranajkuj, dva kusky peciva velkosti asi ako tvoja dlan, celozrnne najlepsie lebo dlhsie zasyti a doda viac vlakniny, vynechaj maslo, daj si k tomu sunku, zeleninu, vajicko... desiata ovocie a biely jogurt. Obed chude maso, ryby, tofu... polovicna porcia prilohy a vela zelniny, olovrant to co desiata, a vecera zeleninove salaty s nejakou bielkovinou - maso, vajicko, ryby... syry opatrne a najlepsie tvrde. Jest musis kazde 3 hodiny - najlepsie presne... a potom to pojde.. ak si medzi jedlami hladna tak zelenina surova... Pravidlo nesmies byt hladna. Drzim palce aby sa ti to podarilo... Tie jogurty aby mali cca 3% tuku, nie nizkotucne a nie smotanove. Mlieko mozes normalne polotucne. Tak este raz nech sa dari...

alenka 1983

Nie je tam nejaky iny hormonalny problem ? priberanie sa nemusi suvisiet len so stitnou zlazou.
Zda sa ze sa ti dviha stresova hladina a snou aj vaha, tym myslim vysoka skola skusky zadania atd..... Ako zvladas stresove situacie nejes vtedy viac ako by trebalo? sladkosti cokoladky a tak na ukludnenie pred skuskou - s tym mam osobnu skusenost ;)

maruska123

a snaz sa jest pravidelne a 5krat za den..3 normalne jedla a potom desiatu a olovrant..na tu desiatu si mozes daj aj nejaku celizrnnu zemlu napr s vela zeleniny, cottage a taketo vecicky

jajka001_

asi mas spomalene travenie, preto sa ta strava v tebe tak drzi ze hned priberies. jedz co najmenej jedal z bielej muky, vela vlakniny. daj si nejaky precistovaci den, alebo aj dva. zeleninove šťavy a podobne.

maruska123

no tak to je dobre..neboj, to pojde dolu, len tomu musis dat cas..hlavne sa snaz dodrzat to, co sme ti napisali, hlavne toho, co sa kedy ma jest..v podstate ty si to robila uplne naopak, doobeda si nic nejedla a az na obed a veceru-to je zle