volba povolania

Príspevok v téme: volba povolania
2610

zdravim. mam 18 r a som tretiak na strednej skole, odbor propagacna grafika. mam taky problem, ze neviem sa rozhodnut kam mam ist po skole dalej, som cely nervozny , obavam sa ci vobec zmaturujem. chcel by som ist na vysoku skolu, lebo s tymto odborom sa asi tazko niekde zamestnam a neviem, co by bolo pre mna vhodne. poradte mi prosim nejaku skolu. na ake skoly by sa dalo ist z takehoto odboru? mam fakt obavy. doma nervacim, avsetci su zo mna nervozny a mam strach, aby sa to naskoncilo hadkou. mam aj svoje osobne problemy, pripadam si obcas neschopny a detsky a od rodicov pocuvam, aby som sa uvedomil. mam v hlave velky zmatok, lebo ja kedze mam takyto strach z uplatnenia a mam este k tomu svoje osobne problemy, tj ze nikam nechodim a nemam ani kamaratov a v skole sa so mnou nikto nebavi....
co mam robit. pomozte sa mi spravne rozhodnut. dajte nejake napady nech mam nad cim rozmyslat. inak som dost zvlastna nepristupna povaha. vdaka vsetkym.

zewa

Zalezi aky odbor si clovek vyberie. Niektore su naozaj tazke, ale niektore sa daju zvladnut v pohodicke, ako sa hovori.
Dnes castokrat velmi zalezi na titule pretoze mozes robit aj hocico ine ako vystudujes, ale pokial ma zamestnavatel na vyber, zoberie vysokoskolaka pretoze ten titul mu dava aspon aku taku zaruku, ze je ten clovek schopny sa nieco naucit.
Povedzme si to takto: dnes nema VS iba ten, co nechce (nechce sa mu ucit alebo si mysli, ze po SŠ zarobi kvanta penazi). Je to naozaj kruta doba najma tym, ze sa nerobia prijimacky a studijne programy dostuduje niekolkonasobne viac ludi, ako je potrebnych. Nie je to spravodlive. Malo by sa to viac selektovat tymi prijimackami..

Maoam

zewa: nechcem sa ta dotknut, ale preco posielas ludi na VS, ktore sa daju 'zvladnut lavou zadnou', aj stvorkari atd...nehnevajte sa ludia na mna, ale aky to ma vyznam, mat VS, ked na to napr. clovek nema? mat diplom pre diplom, jedno z akej skoly ci ako?

podla toho, co sa tu pise, ja nadobudam dojem, ze UKF je Vs o nicom, hoci ju osobne nepoznam, je to naozaj tak, alebo nie?

inak poznam cloveka, ktory UKF nezvladol a odisiel po 2 semestroch, tak neviem, ci bol tak tupy alebo lenivy, alebo aky bol problem, ked UKF vraj zvladne aj stvorkar??

poznam viacerych ludi, ktori studovali pedagogicke smery, ti si vsetci pochvalovali, napad s vytvarnou v kombinacii s niecim inym znie dobre, ako uz radila zewa

jajka001_

byt knazom nie je zamestnanie, je to poslanie, životný štýl. nie je to o tom kolko zarobis, ale co dokazes dat. ty mas problemy s komunikaciou. to by si mal v prvom rade riesit.

J.

ked som si toto precitala... uplne do bodky to na mna sedi... to iste, tretiacka, grafika, som nervozna z toho vsetkeho.. netusim co na vysku ist... a podobne :/