yourkshir nechce papať granulky...ako ho donutiť ?

Príspevok v téme: yourkshir nechce papať granulky...ako ho donutiť ?
bambuľka-

máme yorkschira a nechce nám papať granulky. Na raňajky má tyčinku ( aj to len jeden druh z Hornbachu ), na obed má varené kuracie masko. To každu nedelu uvarime polievku, bez soli, z kuriatka oberieme masko, nakrájame, naporcujeme do sáčkov a dáme do mrazáku a počas týždňa len vyberáme. Od obeda už nepapaá, lebo granulky nechce. A to sme vyskúšali viac druhov. Sme zúfalí, lebo ju milujeme aj ona nás, a vieme, že by mala aj vitmímy papať. Inak s jedlom problém nemá, lebo pri nás by jedla, keď jeme my, napr. paštétu, klobásku, pečienku...ale toto nemôže..už sme jej aj nasilu dávali do papulky, ale vyplúva to...ako ju donutiť aby granulky jedla ? bolo by to aj menej finančne nákladné, keby toto večeriavala, aj jednoduchšie na prípravu, keby jej len nasypeme...( jeden čas sme jej to aj klepáčiokm drvili, aby to len lízala, ale nič nepomáha )

ozaj a pečienku keby že uvaríme, to môže psík papať , lebo tú zbožňuje .. ale asi už skrachujeme pri nej :))

Deria

no super, to ma tesi, ze papa! ja aj tak pocitam, ze to budu asi tie zubky, ked vet nic ine nenasiel. ale granule jej nedavaj a ked, tak len trosku a to iba v mäkkom stave. mozes ich poliat vyvarom z mäsa aleo zeleniny. to je fajn, ze jej vsetko krajate. a vsetko musi byt mäkucke.
tak prajem, aby vam to vydrzalo este dlho problemov.

bambuľka-

zabudla som každému poďakovať, že ste mi prispievali, ste zlatí / é /, pomohlo to aj psychicky, lebo psíka strašne ľúbime a aj sme plakali kvôli nej...takže ďakujeme - cmuk

bambuľka-

tak psík dnes spapal varené kuracie mäsko. síce pomaly, musela som rozprávať a šaškovať pri tom, ale aspoň voľačo..aj pila už riadne..hurá, tešíme sa :) dúfam, že to vydrží..aj keď granulky asi papať nebude, takže neviem čo budeme papávať.

deria, zúbky vieme že má dosť zlé, preto aj mäso krájame na drobno a tie tyčinky zo sušeného mäsa jej tiež krájam na malé kúsky..granulky pred viac ako mesiacom papala bez drvenia, síce ťažko a museli sme šaškovať s ňou, že sme jej akože schovávali, hádzali a podobne..potom akoby uťalo...&j sme jej to tlčikom drvili na malinké kusočky a nič...

Deria

Ziadna diagnoza? Hmm a ten zlomeny zubok ma uz davno? Dufam, ze mas dobreho veta? A dufajme, ze zacne papat. Ak psik nemoze papat kvoli zubkom, vtedy sa davaju kasovite jedla, napr. kasa z vlociek ale uvarena s vodou, nie mliekom! A do toho na drobulinko nakrajane, na mäkko uvarene kuracie mäsko.

bambuľka-

tak sme boli u lekára, príčinu nenašiel. Bruško je OK, urobil sono.. Má síce vraj paradentózu, o čom sme aj vedeli, aj napriek tomu, že chodíme na čistenie zubkov. Aj jej vraj chýba jeden zúbok a jeden má zlomený.Ale tak už má 8 rokov, no zúbky sú asi neni príčinou nepapania...dostala infúziu, teraz doma spinká. vraj ked sa to nezlepší, máme sa vrátiť..tak uvidíme.