yourkshir nechce papať granulky...ako ho donutiť ?

Príspevok v téme: yourkshir nechce papať granulky...ako ho donutiť ?
bambuľka-

máme yorkschira a nechce nám papať granulky. Na raňajky má tyčinku ( aj to len jeden druh z Hornbachu ), na obed má varené kuracie masko. To každu nedelu uvarime polievku, bez soli, z kuriatka oberieme masko, nakrájame, naporcujeme do sáčkov a dáme do mrazáku a počas týždňa len vyberáme. Od obeda už nepapaá, lebo granulky nechce. A to sme vyskúšali viac druhov. Sme zúfalí, lebo ju milujeme aj ona nás, a vieme, že by mala aj vitmímy papať. Inak s jedlom problém nemá, lebo pri nás by jedla, keď jeme my, napr. paštétu, klobásku, pečienku...ale toto nemôže..už sme jej aj nasilu dávali do papulky, ale vyplúva to...ako ju donutiť aby granulky jedla ? bolo by to aj menej finančne nákladné, keby toto večeriavala, aj jednoduchšie na prípravu, keby jej len nasypeme...( jeden čas sme jej to aj klepáčiokm drvili, aby to len lízala, ale nič nepomáha )

ozaj a pečienku keby že uvaríme, to môže psík papať , lebo tú zbožňuje .. ale asi už skrachujeme pri nej :))

Deria

lost, ty este nespiiiis? (ja uz padam)
ano, su psi, ktori odolaju. ale kolko ich je, co sa doziju zdravi vyssieho veku?

lost

vtipne je, ze mame premiuove, potom super premiove, potom hyper premiove atd krmivo :D

a kazde je slusne povedane , kaka...

ale zaujimave je, ze niektori psi fakt ziju dlho, aj ked su cisto len na granulach :/

Deria

Pravdaze nechce granule, ked zistil, ze existuje aj nieco chutnejsie a zdravsie, nez granule. Nam by tiez nechutili vselijake umeliny. Granule sa propaguju, ake su len zdrave ale ja by som s tym mojich psov nekrmila. Keby ste vedeli, co vsetko v nich je, tak by ste rychlo zmenili nazor. V takej kostnej mucke, ktora sa dava o.i. do granul, su napr. pomlete o.i. aj kopyta, srst, perie, zobaky, moc, vykaly, lieky, hormony....mam pokracovat?. Ja som totiz videla dokumentarny film o vyrobe kostnej mucky. Koncia tam aj uhynute zvierata. A dalej, na obale krmiv sa uvadza "bez konzervacnych latok" ale to nie je pravda, pretoze vyrobca sice konz. latky do krmiva nedodava (preto to tak moze aj deklarovat)ale o tom, ze zakladne indiegrencie nakupuje spravidla od inych firiem, ktore konz. latky uz obsahuju, sa na obale pravdaze neuvadza. (Ako inac by aj mohlo mat krmivo dobu trvanlivosti najmenej 1 rok, ze?) Granule obsahuju okrem toho aj specialne, synteticke dochucovadla, pretoze inac by to pes z vlastnej vole nikdy nezozral! Pes ma sice spravidla po granuliach konzistenciu stolice pevnejsiu, co si majitelia psov vychvaluju ale za to su zodpovedne zase synteticke latky, ktore organizmu psa nijako neprospievaju, skor mu iba nabubtnaju v zaludku, teda ho fajn zaplnia. Vidite to na tom, ked zalejete granule tekutinou, ako sa napiju. Preto ma pes, krmeny granulami ovela väcsie vykaly, nez ten, ktory je na prirodnej strave. Krmenie granulami je aj z toho dovodu nezdrave, lebo pes nie je vobec schopny vypit adekvatne mnozstvo tekutin, ktore je pri krmeni granulami potrebne. Nasledkom toho dochadza casto k zlyhaniu ladvin. Je jednoduche kupit vrece granul a vsypat do misy. A majitel je este spokojny, ze robi pre svojho psa to najlepsie. Bohuzial, opak je pravdou. Zaujimave, odkedy existuju granule, chorych psov pribuda. A kto sa na tom bali, su vyrobcovia a veterinari.
Stale viac sa osvedcuje ako idealne krmivo BARF alebo varena strava. Nezabudat na prisun kalcia (asi raz za tyzden kosti ale ziadnom pripade hydinove, taktiez pecene nie.)
Bambulka, krmit iba mäsom tiez nie je idealne a ide to fakt do penazi. Ja kupujem rozne mäsa v ponuke a primiesam k nemu zväcsa to, co mame na obed. Bud je to ryza, zemiaky, cestovina, krupy, pohanka, kukuricna kasa a pod. Moze sa primiesat podusena mrkva, nastruhana cukina, kysla kapusta (iba malo), alebo kusok postruhaneho(!)jablka, uhorky. Dobre je tiez poliat vsetko vyvarom z polievky. Kedysi psi nepoznali granule a konzervy, dostali zvysky z obeda a boli zdravsi.

bamuľka-

dakujem, a pozrela som aj ten link..tá psia modlidba a psie desatoro je nádherné..aj som plakala.

ja som niekde čítala, že psík ukazuje to ako ťa miluje tým, že ti oblíže tvár aj napriek tomu, že si ho nechal celý deň samého.

yorkshire

Nechaj ju tak, ona vyhladne a bude papať sama. Verte mi, mám to isté doma...A neexistujú druhy jorkšírov, je len jeden. Nerozdeluje sa to na najmenších,stredných a veľkých. Je to len marketingový ťah.

Ak máte ešte nejaké otázky, chodte na môj web www.yorkshirkovia.estranky.sk ale napíšte na môj e-mail nikenka@zoznam.sk

atm

neboj sa, urcite ma aj taky maly chlpacik nejaky pud sebazachovy;).. inac kupujte mu aj zradlo v konzervach, nielen granule a kombinujte to. a tiez netreba kupovat nejake tesco granule za 5 korun tona, ale treba aj pozriet zlozenie nech to ma aj nejaku vyzivovu hodnotu. ale vo vseobecnosti je kvalitne psie zradlo napr royal canin

bambuľka-

fúúú, to sa mi zdá drastické, lebo by hladovala..ale asi nám nič iné neostáva...chúďa malinké..ona má len 2 kg ( je to ten najmenší druh )

imageshack.us

jajka001_

jasne ze havo chce radsej masko, ak mu davate, ako granule. robte to tak ako pise atm, ak chcete aby jedla granule