Nemám silu

Príspevok v téme: Nemám silu
DzanaFX

...nie som ten typ, čo sa ide zabíjať, lebo má problémy...Ale poraďte mi..Mám 20r, vlastne skoro 21... Doma - rodičov alkoholikov a sestru a brata, čo ma nznášajú, lebo nemám peniaze... Resp. platila som si školu - 760e na rok, keďže študujem externe...Dôvod na externé, som mala ten, že denné by mi nemal kto financovať, tak som chcela aj pracovať a rada by som šla z domu preč...Lenže je ťažké osamostatniť sa v tejto dobe...Neodsudzujte ma preto, že som chcela študovať, fakt chcem len radu, ako zvládať tento psychický nátlak..Mám dve roboty a nestíham sa učiť (obe roboty sú také, že robím koľko môžem, keď nemôžem, tak je to v pohode), vlastne bollo by v pohode, keby doma chápali, že s ami treba učiť...Ale nechápu,bežne sa mi nedovolia učiť a nútia ma robiť aby boli peniaze, keďže v tomto dome ani inú hodnotu okrem peňazí nepoznajú,...Stalo sa mi už aj, že som nemala peniaze, tak mi sestra vypla elektrinu, alebo mi nedala najesť...Neviem, ako to zvládať, už som dlhšie nespala, začínam aj trpieť nespavosťou, hoci som straaašne unavená, neviem zaspať, nerada chodím domov, ale nemám zatiaľ kam ísť....Otec s anestará, viac menej sa odsťahoval a keď som ho naposledy bola poprosiť o peniaze, lebo mi vyskočil dlh, tak sa na mňa vykričal a sám má na účte 2000e, teraz som aj ochorela a acelá rodina sa mi otočila chrbtom, už som si požičala na lieky 30€...Nemám na autobus do práce, pretože som v decembri doplatila školu...Je to komplikované, no proste ja už neviem...Ťahám s apo psychickom dne....:-(..Snažím sa vždy optimisticky myslieť, ale v poslednej dobe (pol roka) sa už ani neusmievam a každý mi to vyhadzuje na oči, že som už len kopa nešťastia...:-(

*inko

dzana, obdivujem ta..pomoct ti neviem..ale vydrz :( snad sa to cele nejak otoci, ale uplne ma az zovrelo pri citani toho prispevku :( ja by som uz bola ....
a ako dlho to uz zvladas? kolko rokov skoly ta este caka? :(

zewa

Len tak ma napadlo, ze ak mas dobre znalosti anglickeho jazyka, mohla by si prekladat uvod a zaver bakalarskych a diplomovych prac do AJ. Vela ludi to potrebuje.
A svojho sna - skoly sa nikdy nevzdaj! Nech to stoji akokolvek vela sil, pretoze o tie 4 roky budes mat sancu vybudovat si a zacat dobry zivot a toto vsetko zostane len spomienka. Len vydrz!

DzanaFX

Z angliny do našej, dostanem stránku s anglickou Vilou, aparmtánom, Golfom, príp. dovolenkou či wellnessom a preložím to do Sj, máme s nimi zmluvu...Je to cestovka...

www.bestnine.sk

DzanaFX

Ekonomiku na Technike v KE, a práca - prekladanie textov, nahadzovanie na net, proste okolo webu veci, tá druhá práca je niečo podobné, ale ide skôr o nejakú databázu firiem...