Výmenná študentka v Hostitelskej rodine

vebe

No isteze sa plati, nic na tomto svete nie je zadarmo, takze toto si musis prebrat so svojimi rodicmi. Hostitelska rodina nedostava v USA ci v inych krajinach, do ktorych vysiela studentov YFU ziadne peniaze za to, ze ma v rodine studenta, ani dobrovolnici YFU- teda ludia, co sa tu aj v hositelskej krajine o studentov staraju, ale cela ta procedura nieco stoji - jednak cesta -letenka tam a spat, zdravotne poistenie (co je velmi dolezite a YFU to ma dobre osetrene) + cela administrativa, prihlasovacie procedury v danej krajine + nieco pre samotnu sprostedkovatelsku agenturu, lebo z niecoho musi svoju prevadzku financovat. YFU ma ceny velmi dobre v porovnanii s niektorymi inymi agenturami

jajka001_

u nas na strednej boli dve decka v takom nejakom programe, chlapec a dievca. no a viem, ze sa veru platilo a decka s ktorymi som chodila do triedy patrili k tej bohatsej vrstve...si to mohli dovolit

my-eye

vau dakujem za info,som naozaj rada že to tak dobre funguje a platí sa za to niečo? :)alebo to je fakt iba na prospech

vebe

Moj starsi syn absolvoval taky pobyt 1 rok v USA a teraz je ako vymenna studentka v hostitelskej rodine nasa dcerka, takze po tejto stranke sme uz skuseni rodicia. Obe deti mali stastie na hostitelsku rodinu, co je uplne to najdolezitejsie. Moje deti isli cez YFU, je to dobrovolnicka organizacia-agentura a su velmi dobri, dobre vedia studentov na pobyt pripravit, vysvetlia ti vsetky veci co s tym suvisia, studenti maju niekolkodnove sustredenie, kde sa pripravia na rozne situacie a veci, ktore ich cakaju ci mozu sa prihodit. Ono uplne najdolezitejsie je aby sa nasla dobra rodina a potom je jedno kam sa dostanes. Je to skusenost na cely zivot a ak vsetko dobre vyjde, zmeni to teba a ovplyvni to tvoj dalsi zivot. Ty sama musis byt presvedcena, ze to chces a si schopna stravit rok mimo svojej rodiny. Urcite, ze je to narocne, ale da sa to. Okrem toho, student v nie je v hostitelskej krajine ponechany napospas, tam kde je umiestneny ma tutora-zastupcu YFU v danej krajine a lokalite, ktory ho kontaktuje, navstevuje a organizuje stretnutia ostatnych vymennych studentov.Do zivota to da velmi vela, spoznas krajinu, inu mentalitu, naucis sa byt tolerantna, budes sa musiet prisposobit, akceptovat ine zvyky, budes si viac vazit to dobre co je u nas a samozrejma naucis sa cudzi jazyk tak, ako by si sa ho v ziadnej jazykovke nenaucila.

jajka001_

dík, pozrela som si, vyzerá to super:) aj sa niečo platí?
skvelé že také niečo existuje
myslis ze su aj studenti ktori idu pre zmenu sem na Slovensko?

my-eye

Už aj nad takým som rozmýšľala :D že čo ak , alebo čo ak budu mať syna a bude nadržaný ale to som rýchlo vyhodila z hlavy radšej ... a áno existuje www.yfu.sk
si to kľudne môžeš pozrieť :)