Citalec - neziaduce ucinky

Príspevok v téme: Citalec - neziaduce ucinky
susikkk

Ahojte. zacala som brat Citalec 10mg pol tablety pred troma dnami, no necitim az take neziaduce ucinky, o akych som citala, ze ludia zvycajne mavaju. Mala som asi 2 hodky ospalost, trochu ma boli zaludok, v noci som velmi nespala. Bala som sa, ze to bude horsie, no teraz neviem ci je to dobre ci zle. Je to preto ze je pre mna mala davka, alebo je to v poriadku a lieky mi zaberu? ja som inak velmi citliva na lieky, zaberaju mi detske davky:P chcem aby mi pomohli.

kristinecka

a vseobecne su ludia po nasadeni AD jak drbnuti po hlave poriadne, akoze cakaj, telo si na to zvykne... a teraz naco si casom zvyknem, ze budem z toho jak drbnuta po hlave pocas uzivania, len uz mi to casom nebude tak vadit ako na zaciatku a budem to vnimat ako normalny stav vedomia??

kristinecka

ved to sa mi nepaci na tych AD, ze ides si ich dat predpisat ked ti je uz ozaj moc zle, ze uz sa neda vydrzat s nadejou, ze lieky pomozu a chces sa liecit a tam ti supnu nieco, z coho je ti este horsie a ze vydrz do mesiaca by sa to malo zlepsit a ked nie, dame druhe...tym, ze este po AD vsetko zhorsi, sa viac vystrasi, psychicky opusti a nedoveruje liekom a liecbe AD, ja som toho priklad tiez...

bosorka1974

Začala som brať citalec prvé tri dni polovičku. Zahmlievalo sa mi pred očami, strácala som videnie, bola som nekomunikatívna. Vysadila som ho a povedala si nikdy v živote žiadne antidepresíva.

marcelina78

ketsut, ja si myslim , ze ty antideprsiva nepotrebujes, ze je to len psychologicky efekt pre teba, ze si davas stvrtku, mesiac prekonaj mensie slabosti a bude ti dobre, uzivaj vitaminy b a magnezko...

zuzana87

no ja beriem citalec...najskor 40mg za den, hroza...plus zo zac.B12ky, a infuzie, pribrala som 13kg...jedla som ako tehotna..a zaspavala som postojacky...hrozna davka, teraz asi po 2rokoch pomaly??beriem jednu tyzdenne ale idem vysadzovat tretikrat...tak som zvedava..mne povedali ze mam uzkost a panicky strach...strach zo smrti atd.ale..mne bolo zle z antibiotik a cele to odvtedy slo dole vodou, nevladala som jest, bolo mi zle..a lekari ze to je psychika ale ja som mala psychiku v riti z toho ako mi bolo...nie ze som si zmyslela..a oni ze nie, mlada som, to je psychika, nevladala som prejst ani na WC a bolo to horsie a horsie..tak mi dali tieto antidepresiva..bala som sa ze zomriem...nechapala som co sa deje..a teraz obcas mam zavraty, al.take ze akoby som sla prestat dychat, unava a potom strach..ze sa necitim fit zvnutra..rychlo sa zadycham a nevladzem dychat a take..divne..proste akoby som to nebola ja..a pritom ja som nemavala depresie, nic..a strach jedine z vracania..ked tak..a z tmy:)takze nechapem...robili mi aj EKG, CT mozgu pred dvoma rokmi, aj onkomarkery, kadeco..ale..podla mna pricina nie je celkom v pychike..lebo ked sa clovek neciti fajn tak premysla:)a depresia??to ma potom kazdy..lebo u kazdeho sa stane ze place, nieco sa stane...tak to uz ma depresie??? VRRR...a mladi ludia nemozu byt chori??najskor lekari odpisu ludi lebo su mladi a potom ked pride ze je fakt zle tak ho zondia ze preco neprisiel skor...a stari ludia tu chodia s palickami a neuzivaju si dochodok ale zomru dovtedy, kdezto zahranicni dochodcovia vtedy zacinaju znova zit...desssss....

zewa

Ja som vlastne mala dobru naladu od prvej tabletky. Bolo mi hrozne smiesno asi tri dni, smiala som sa aj ked sa to nehodilo :) Ale o dve mesiace som musela brat dvojnasobnu davku, sa mi nejak ta nalada stratila. Potom to bolo zase fayn. A nepribrala som.

susikkk

..a kedy ste zacali pocitovat nejake zmeny na nalade? po akom case? a co sa tyka vahy, tak sa zvysila? pri tych, co som brala predtym, som pribrala.

Meretseger

Vraj existujú tzv. udržiavacie dávky AD, a to celoživotne - napr. môjmu bratovi sa vždy, keď vysadí lieky (berie ináč tiež len "mušaciu" dávku), začne krútiť hlava a hrozí, že omdlie:)

ketsut

ja užívam štvrtinu z 10mg z citalopramu...je zaujímavé že som bez Ad vydržala 4 mesiace, ale cítila som takú slabosť v nohách stále...inak všetko v pohode (ani raz som nemala búšenie srdca, panický atak...skrátka nič...len hrozná slabosť v nohách, slabosť)
viem, že štvrtina z citalopramu je nič, to mi vysvetlila aj psychiatrička, ktorá mi povedala, že štvrtina už nemá v dávkovaní význam nejaký (polovica áno)
občas sa stane že ani tú štrtinu si nedám a ešte menej....a nič výrazne sa mi nerobí...ale ked ho ho dám vtedy nepocitujem žiadnu slabosť nič....
skrátka asi by som potrebovala niečo (neviem čo) by mi pomohlo byť uplne bez.
má pre mna niekto radu...vopred dakujem