Citalec - neziaduce ucinky

Príspevok v téme: Citalec - neziaduce ucinky
susikkk

Ahojte. zacala som brat Citalec 10mg pol tablety pred troma dnami, no necitim az take neziaduce ucinky, o akych som citala, ze ludia zvycajne mavaju. Mala som asi 2 hodky ospalost, trochu ma boli zaludok, v noci som velmi nespala. Bala som sa, ze to bude horsie, no teraz neviem ci je to dobre ci zle. Je to preto ze je pre mna mala davka, alebo je to v poriadku a lieky mi zaberu? ja som inak velmi citliva na lieky, zaberaju mi detske davky:P chcem aby mi pomohli.

zewa

Ja som Citalec brala na zaciatku liecby. Bolo mi z neho vyborne, len sa mi triasli ruky. Na navsteve som nemohla pit kavu, ani si prihodit cukor a nie to este jest v jedalni polievku. Tak mi ho doktorka zmenila.
Je to v poriadku, ze sa citis dobre. Tak to ma byt.

J111

No, tá pani má smolu. To je tak, keď každý tu na východe zamestnáva len na dohodu, tak to potom aj vyzerá. Nie je to len jej chyba. Z čoho si mala našetriť. Všetko je len vec uhla pohľadu.
Serotonín je blbosť! Amen.

Meretseger

Mala si našetriť, nemusela teraz visieť na "štátnom cecku", s prepáčením:) Ona zrejme tiež hovorí ratujte ma, či nie?
Za nedostatok serotonínu človek nemôže, za to, že neuvažoval o tom, že raz bude starý, hej. Čo s tou paňou? Odvádzať vyššie dane, aby mala na dôchodok? Kriste!
Teraz by som potrebovala niečo na upokojenie.

J111

A keby som o depresii vedel aj viac, tak by som si myslel svoje. Ten serotonín to bola podľa mňa pre psychiatrov len slamka, ktorej sa chytili, lebo ju nevedeli odôvodniť. Je to hlúposť.
Treba športovať, tak ako Číňania aspoň 15 minút denne a budeme žiť takmer naveky.
Čo rieši serotonín? Že málo svetla a pod. To toľko ľudí má s tým taký problém, keby mali prachy, tak im nič nie je. Však je to aj štatisticky dokázané, že ľudia sú v zlých časoch viac chorý.
Mne dnes povedala jedna pani, že jej vymerali starobný dôchodok vo výške 240 eur. Dá sa z toho vyžiť?
Toto je téma a nie mám strach, nevládzem, umieram, ratujte ma!!!

Meretseger

J111: Čokoláda namiesto SSRI? To toho o depresii veľa nevieš.
susikkk: Citalec... tam je citalopram, však? Ja beriem Zyloram, čosi podobné. Je v pohode, že nepociťuješ výrazné vedľajšie účinky. Dávku ti zrejme po čase lekár navýši, toto je na začiatok.

susikkk

..praveze uzivala som uz ine antidepresiva pred dvoma rokmi, ale bolo mi neporovnatelne horsie od nich..teraz chvalaBohu mi nieje skoro nic..tak som prekvapena a neviem ci je to dobre znamenie ci zle:P

J111

... tzv. naháňanie serotonínu. Ja v to nejako nemôžem uveriť. Depka je skôr o psychike ako o serotoníne, skôr by pomohla čokoláda.

tinkuska

Citalec ako kazde AD ti zaberie po 4 tyzdnoch, takze sa priprav ze ti dovtedy bude rovnako ak nie este horsie, plus bolesti zaludka a nespavost k tomu patri. Lekar ti mal dat este jedny lieky na ukludnenie, kym ti Citalec zaberie,ale oplati sa vydrzat, ak si uz nemala ine vychodisko a pristupila na liecbu, vydrz. Ja ho beriem niekolko rokov, a ak ti mozem odporucit, ber ho pravidelne a ak ti bude po polroku lepsie, tak sa ho s pomocou lekara snaz vysadit