socialna deprivacia

jajka001_

lebo ma to proste nezaujima :)
tiez som bola taka beznazorova, ze je mi kvazi vsetko jedno alebo ze "ved na mojom nazore nezalezi" neviem uz kedy a kde,hm sa to nejak zmenilo a proste ked chcem nieco povedat, tak to poviem, ci sa to ostatnym paci alebo nie (a niekedy aj nie, ak to nema zmysel) ale treba sa prejavovat, kvoli tebe samemu, rozvijas sa vdaka tomu
ale nemusis zaujat postoj vzdy a ku vsetkemu, aj ked ta niekto vyzve povedzme v skole mi to prislo zvlastne ze sa mam vyjadrovat k nejakym veciam a mam mat na ne nejaky nazor. na druhej strane, ked sa nad nejakou vecou hlbsie zamyslis, zistis ze predsa len nejaky nazor mas, hoci trebars neutralny alebo taky ze je ti to jedno:)
express yourself:)
www.youtube.com

2610

jajka001 vdaka, mas trefne odpovede:), ale zaujima ma, preco podla teba napr na sultana nemusim mat nijaky nazor- mozno blba otazka. inak tu temu som nezakladal ja, mimochodom. preco nanho ty nemas nazor, ak nemas.

jajka001_

ziskat vlastny nazor? normalne, sa zamysli, aky mas nazor na to a na hento a nehanbi sa za to mas taky nazor aj ked vacsina ma iny. prezentujes seba. a su aj veci,na ktory mat nazor nemusis. ako napriklad na toho Sultana:) svoj nazor nemusis ani zakazdym prezentovat, len ked to uznas za vhodne. uzitocne, ucelne.

jajka001_

2610 ma to blbe obdobie uz za sebou ale tie rany na dusi tam ostali a hlavne to nizke sebavedomie. literatura by mu mohla pomoct, preco nie, co myslis preco je tolko publikacii na tuto temu, pretoze je to problem ktory ma vela deti/mladych ludi/dospelych. niektori nemaju vobec nikoho, komu sa zdoverit, nemaju sajnu ako si najst a udrzat kamarata. chalan napise sem na net lebo nema kam inam, lebo potrebuje pomoc a oporu. nemam pocit ze by sa lutoval, skor ze hlada sposob ako na to.

atm

ale ved ja neutocim na nikoho a nechapem z ktoreho prispevku to tak moze vlastne posobit. ja som patril tiez na zakladnej do tej skupiny oviec ktore sa za seba nevedeli postavit. nemal som sice z toho take problemy ake opisuje zadavatel temy, ale bolo mi to tiez urcite neprijemne. lenze clovek ak sa snazi nielen vykecavat ale aj realne cosi robit a snazi sa zmenit to co sa mu nepaci, tak ma minimalne sancu na uspech:). nech zacne chalan posilovat, sportovat, nech vyskusa box, muai thai, hocico co zvysuje sebavedomie. hlavne je, dat najavo jasne svoj nesuhlas, ak s niecim clovek nesuhlasi a nestat ako solny stlp:). a nelutovat sa a nerobit zo seba uboziacika, tym sa odrovnavas este aj ty sam:)

jajka001_

2610 mali sme na zakladke spoluziaka. chudy, okuliare, uz to je dost. prisiel k nam z inej skoly lebo ho tam sikanovali. prve co spravili moji empaticki spoluziaci bolo ze nakreslili na tabulu šibenicu a tam panáka s okuliarmi a vsetci sa rehlili ze je to on. on, precitliveny a mierne hystericky chalan, uz poznaceny neprijemnymi zazitkami, spravil uplny hysak, a vybehol z triedy s tym ze uz nikdy viac sa tam nevrati.
nakoniec ho ukludnili a aj chalani si nanho zvykli, bol trochu iny - vnimavejsi, citlivejsi, mal svoje zvlastnosti ale bol to mily chalan. celkom sme si ho s kamoskou oblubili a potom aj zapadol.
vzdy som neznasala tu šikanu co bola v triedach a vzdy som sa snazila chranit tych slabsich. mozno som sa mala pripojit k tym silnejsim a nechat tych slabych nech si to vyžeru, nech sa postavia proti presile ...alebo nech si podrezu žily...nie?

jajka001_

atm, ku ktorej skupinke si patril ty? ked tu takto chalanovi tiez nadavas do buzikov, a pritom vidis ze ma z toho traumu? to je ako pichnut do otvorenej rany. vies mu pomoct? ano, musi sam chciet, a vidis, ze chce a snazi sa. tak preco nanho utocis?

atm

no vidis, lenze tak to proste funguje a vzdy to tak fungovat bude:). a ak tu dotycny nad tym bude akurat vyplakavat aky je supermoralny chudacik tak na tom teda rozhodne nic neziska:)