Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zápal žalúdka

RNG

Kazdy zapal musi mat nejaku pricinu, ci uz poranenie, zamorenia a le najpravdepodobnejsie mikrobialne cinnosti rozneho druhu. Moze to by dokonca aj cinnost nasich v tele vzdypritomnych roznych virusov,
moze to byt nedostatok zaludocnych kyselin, ktory dovoli sa v zaludku rozmnozovat roznym mikrobom a zapal je vysledok ich skodlivej akcie alebo toxinov co vydavaju.
Helikobakter je len jeden z nich, ktory znesie pomerne velke mnozstva kyselin, ale nie tolko, kolko vytvara zdravy zaludok. PH 3 je hranicna hodnota, co ho este neznici a zdravy zaludok zide az pod PH 2.5
Zialbohu coraz viac ludi ma poskodene tvorenie kyselin(casto "newvinnou" zaludocnou chripkou, ktora poskodi parietalne bunky a trva az roky ich regenerovat.
Dovtedy maju ludia primalo kyselin, co sa prejavi kvasenim a hnitim v zaludku, palami a znicenym travenim vseobecne, co dava moznost vzniku stovkam roznych zdravotnych problemov.

1angelina23

Ja som mala len zapal... helikobaktera mi tiez nenasli, a rozhodne si myslim, ze by si to mala riesit priamo s doktorom a nie so setrickou. Hovorim ti, ja som jedla tabletky vyse troch mesiacov denno denne, po jedle,pred jedlom..

eam

1angelina23, včera som bola na gastre, vzal mi vzorku na helikobaktera s tým, že mám mierny zápal, ktorý môže spôsobovať ten bacil.Dnes som si mala zavolať o výsledok a bol negatívny. Tak som sa spýtala či sa to nelieči/hovorila som so sestričkou/, a že z ich pohľadu som o.k.Tak mne sa to nezdá, v pondelok pôjdem svojmu lekárovi, no zatiaľ by som chcela aj tu získať nejaké názory. Ty si mala tiež iba zápal, alebo aj helikobakter?Dík

1angelina23

Zaujimave,ze ti lekar nic nepovedal, ja som to mala tiez a liecilo sa to vyse troch mesiacov - liekmi na predpis. Mala by si tam zajst znovu a povedat mu ze to chces preliecit.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zápal žalúdka - Fórum - ZDRAVIE.sk