Hrčka na hlave - nebezpečné?

BAPL7

Ahojte. K tomuto článku som narazil lebo som hľadal čosi viac o týchto útvaroch. Už sa mi spravila táto "hrčka" druhý raz na hlave na tom istom mieste. Vyzerá neestetický a preto som si ju dal vybrať a idem znova..síce je malých rozmerov no predsa. Niekto tu písal niečo o anestéze..
Mne to vyberali za živa a zákrok trval zhruba 1minútu , bol to ľahký chirurgický zákrok.takú 5milimetrovú lyžičku s ostrými hranami ako skalpel a s tým vám to raz dva odstránia:)...vôbec to nebolí,keďže to nemá zrejme nejaké nervové zakončenia..jedine vás môže vyľakať zlý pocit z toho,že neviete čo sa vlastne deje.)

hkar

zuzica ..ja mam tiez take hrcky na hlave asi 2 vobec nic mi to nerobi ..moj starky je lekar ..povedal ze to su tukove.. netreba sa bat

mjorky

Dobry den cchcel by som poradit pred 2 mesiacmi som si nahmatal hrcku na hlave neboli ma a je tvrda ako kost a je nepohybliva,nemohlo by mi niekto poradit co s tym vyzera to ako vyrastok z lebky

simuska0203

Dobrý večer,bratranec má 8 mesiacov a má 4 tukové hrčky na hlavičke - 1 veľká a 3 malé.Chcela by som sa spýtať či by to zmizlo ak by to niečim potierali ? Ďakujem za odpovede

martina4ewer

prosim vas na zadnej strane hlavy do spodu mam malu gundzu nevm co to moze byt prvej som si myslela a zacala som stresovat ze rakovina ale ako citam te vcase prispevky mam pocit ze je to nieco ine nevm sama poradte ak viete co to je bo ten pocit uskosti je hrozny a k lekarovi mam obavy ze mi potvrdi to najhorsie(rakovinu),,,,pls poradte budem vdacna dakujem..a mam 14 rokov

Baronn

ahojte mam brata ktorý ma hrču na hlave už asi 5 rokov. Vznikla zlým zrasteným kosti zrejme alebo ja neviem. nieje to velke ale chcem sa spýtať či by sa to dálo nejako odstrániť?? je jedno ako....dik

julius

dobry večer.Asi pred tyzdnom si dcerka 17r.nahmatala na zadnej lavej strane hlavy presnejšie na temennej kosti hrčku,bolest neciti len pri dotyku je trochu citliva,pod prstom sa nehybe je to skor ako vyrastok na kosti,neviete prosim o čo moze ist?dakujem

funny

Určite by som si dala aspoň tú námahu a išla k dr. nech zistí či ide o tukovú hrčku alebo výrastok kosti.
Ak kosť, tak aj to sa dá odstrániť, vysekať. Len aby to neboli sprievodné znaky jednej veľmi "milej" choroby.

daniela1533

Dnes som objavila vzadu na hlavičke mojej11 a pol mesačnej dcéry malú hrčku.Mám ísť s tím lekárovi???

GATTO

mam hrcku vzadu na krku pravy bok ...na dotyk ako guma pohybuje sa vobec to neboli...bol som stym pri koznej povedala ze je to bud tukove alebo uzlina nicoho sa netreba bat...da sa do odstranit chyrurgicky ked chcete ale je to neskodne tak ziaden stres:)uzliny sa zvyknu zvetsovat pri angine alebo pri hocijakej beznej chorobe...