študenti farmácie v BA al. strednej zdravotnej sem!!

Príspevok v téme: študenti farmácie v BA al. strednej zdravotnej sem!!
zmatena222

ahojte.. potrebovala by som radu.. môj sen je pracovať v lekárni.. čo som počula ani plat nie je najhorší, aj by ma to celkom bavilo atď.. avšak neviem čo je pre toto štúdium lepšie - vysoká škola farmácie v BA alebo stredná zdravotnícka?? jasné, že čím vyššie vzdelanie, tým lepšie.. no aj na stránkach strednej zdravotníckej píšu, že "farmaceutický laborant" po ukončení štúdia môže pracovať v lekárni. a časovo by ma prestup na túto školu vyšiel menej ako dokončiť gymnázium a ísť na farmáciu.. aké sú tam vlastne rozdiely??? každá rada dobrá.. vopred ďakujem

Lulu896

MAOAM.... kde sa dá prosím ťa študovať farmácia po SS ako vyššie odborné vzdelanie? Nutne by som to potrebovala vedieť :D ĎAKUJEM :)

misa_amari

Haha, vraj plat farmaceutov v lekarni 1000-2000 eur...to je stara deziluzia, bohuzial v tomto povolani je fakt taky, ze cim v mensom meste pracujes, tak tym viac zarabas (logicke, tam totiz nik nechce...ked vystudujes tazku skolu nechces sa zahrabat na pol zivota niekde v hornej-dolnej).

Ale v BA plat lekarnika ("obycajneho", nie veduceho lekarne) tolko urcite uz davno nie je.

Zalezi od toho kde chces po skole zit.

Lolo223

Jaj, sorry, ty si baba :D:D:D
...no, tak ludia su kadejaki :D
no ved tak aspon povedz, ci si doktorka alebo farmaceutka alebo co si?

tpch

No ked ju zacitim na chodbe, mam dost. Viem, ako vyzera jej byt, tak ani radsej nechcem vediet, ako vyzeraju jej lieky...

tpch

Lolo, mozno nebudes kreslit strukturalne vzorce pacientovi, ten by to aj tak nepochopil, ten ma problem pochopit, ako sa otvara krabicka s liekmi, ale nikdy nevies, kedy sa ti to zide :-D
okrem toho taky psychiater by tiez mozno mal po 20 rokoch praxe problem s nejakymi podrobnostami s anatomie...Nikdy sa neda vyuzit vsetko, co sa naucis.

tpch

Lolo, to necham na tvojej fantazii :-D
Osobne jednu laborantku aj blizsie poznam a poviem ti, od nej by som si nenatrela ani len obycajnu vazelinu na patu, taka je to spindura...