študenti farmácie v BA al. strednej zdravotnej sem!!

Príspevok v téme: študenti farmácie v BA al. strednej zdravotnej sem!!
zmatena222

ahojte.. potrebovala by som radu.. môj sen je pracovať v lekárni.. čo som počula ani plat nie je najhorší, aj by ma to celkom bavilo atď.. avšak neviem čo je pre toto štúdium lepšie - vysoká škola farmácie v BA alebo stredná zdravotnícka?? jasné, že čím vyššie vzdelanie, tým lepšie.. no aj na stránkach strednej zdravotníckej píšu, že "farmaceutický laborant" po ukončení štúdia môže pracovať v lekárni. a časovo by ma prestup na túto školu vyšiel menej ako dokončiť gymnázium a ísť na farmáciu.. aké sú tam vlastne rozdiely??? každá rada dobrá.. vopred ďakujem

Maoam

To je zasa nejaka slovenska specialita? v AT a aj v DE moze PTA (Pharmazeutisch-technischer Assistent) cize to iste co u vas farmaceuticky laborant normalne vydavat lieky na predpis, dokonca aj miesat vsetko mozne podla receptury, robit kapsule atd. V lekarni je iba jeden, max. dvaja lekarnici, vsetok ostatny personal su tito ludkovia.

tpch

Rozdiely su take ako medzi lekarom a zdravotnou asistentkou.
Farmaceut jediny moze vydavat lieky na recept a pripravovat lieky zo silne ucinnych latok. Laborant predava vitaminy a Paraleny a miesa jednoduche masticky.