ako z toho von?

Príspevok v téme: ako z toho von?
tinkuska

Mám taký problém, bývam v priateľovom byte už vyše 2 rokov..byt je jeho, ale nabytok, auto a všetk ostatne mame kupene na polovice.. Ide o to, ze mame krizu, teda hlavne z mojej strany, neviem ci nas vztah ma dalej zmysel. Neviem, či budeme spolu aj nadalej, alebo sa rozídeme, nechcem však prist o to, čo som do bytu vlozila. Priatel mi raz povedal, ze ak sa cokolvek stane, tak mi vsetko vráti, uz sme sa parkrat skoro rozisli, ale mam pocit, ze vzdy sa dame dokopy len preto, aby priatel nemusel nic riesit s bytom a vratit mi peniaze. Pretoze ja by som uz chcela planovat spolocnu buducnost, zasnuby a tak..ale on nechce, dokonca mi raz povedal ze si vlastne ani neni istý, či som tá pravá, vraj je zmateny, keby som vtedy nemala povinnosti, ktore mi nedovolili odist, tak by som uz davno tu nebola a vykaslala sa nanho, ale on ma vzdy odprosi. Neviem, čo robiť, mama mi uz nadava, ze som irobila chybu, lebo este odidem s holou ritou. Neviem, co robit. Mame obaja 28r, financií je málo, ale mam pocit, ze by nam odluka len pomohla. Ja však byvam v jeho rodnom meste, moje je 300km vzdialene. Som uz mierne zufala, ak ma niekto nejake skusenosti, tak by som bola rada za kazdy nazor. Díky

tinkuska

myslela som to tak, ze mi nejde o prachy v tom zmysle, ze chcem z neho nieco vycicat, keby sme sa rozisli tak nech si vsetko necha, nech to predá a vyplatí ma, o to mi ide. Hadam si nebudem brat nejake veci ktore su spolocne, nie?? sak aj mna by nasralo keby si zrazu odvezie nejaky nabytok a viem ze som ho platila aj ja. On raz povedal ze keby sa nieco stalo, ze by sme sa rozisli, tak byt predá, lebo sam tu byvat nebude..len ci bude mat taku odvahu a charakter.

tpch

Myslim, jajka, ze co sme chceli napisat, sme obe napisali.
na tinkuske je, aby konala. Ako sa rozhodne, je jej vola a jej zodpovednost. Ale potom sem nechod vyplakavat.

jajka001_

tak cely cas pises ze ti ide o ten nabytok, teraz zas ze nie...nerataj ze prachy od neho dostanes, z coho asi tak?

tpch

tinkuska, ja neviem, ako ti uz mam napisat, aby si sa s nim nebavila, zbalila si veci a odisla. Normalna zena by takeho hystrionskeho kripla uz daaavno poslala k vode.

tinkuska

preboha ale jak si to mam odviezt, sak nemozem vziat gauc a neviem co, ked ho aj on kupoval na polovice, mne zas nejde o prachy, ja tie haraburdy ani nechcem, to nech si on necha alebo predá a nech ma vyplatí..ja si vezmem len moje osobne veci. Ja som nic sem nekupovala len za moje peniaze, lebo som vzdy mala v hlave to, ze nie sme manzelia, ze nech aj on zaplati..a zas nemame tu nic take cenne, je to jeho bytm ja chcem radsej peniaze..
Tpch, toho sa bojim, ze budu sceny, ze ma zas presvedcí, ja si budem stat za svojim, len sa bojim ci mu neprepne, lebo napr. na silvestra ja som bola doma, nemala som naladu sa zabavat, on bol von s kamosmi, o polnoci sa dotrepal domov v hroznom stave, ze si chce so mnou pripit, nevladal stat na nohach, tak som ho ignorovala, odisiel von a o polhodinu mi volal jeho kamos ze nevedia kde je, ze im volal ze ho nebavi zivot, potom ho nasli v parku na snehu lezal, spity na mol a plakal..ja som mu volala a on mi do telefonu hovoril, ze cely zivot sa citi sam, ze ja nic nechapem..asi mu navrhnem nech sa da liecit, lebo toto je psychicke vydieranie podla mna

tpch

tinkuska, pokojne si odvez veci, ktore mas rada, len neprekroc tu svoju financnu polovicu.. to je celkom dobra rada s tym autom. Priprav si to dopredu, naplanuj, inak ta nieco zaskoci a on bude mat priestor na manevrovanie.