ako z toho von?

Príspevok v téme: ako z toho von?
tinkuska

Mám taký problém, bývam v priateľovom byte už vyše 2 rokov..byt je jeho, ale nabytok, auto a všetk ostatne mame kupene na polovice.. Ide o to, ze mame krizu, teda hlavne z mojej strany, neviem ci nas vztah ma dalej zmysel. Neviem, či budeme spolu aj nadalej, alebo sa rozídeme, nechcem však prist o to, čo som do bytu vlozila. Priatel mi raz povedal, ze ak sa cokolvek stane, tak mi vsetko vráti, uz sme sa parkrat skoro rozisli, ale mam pocit, ze vzdy sa dame dokopy len preto, aby priatel nemusel nic riesit s bytom a vratit mi peniaze. Pretoze ja by som uz chcela planovat spolocnu buducnost, zasnuby a tak..ale on nechce, dokonca mi raz povedal ze si vlastne ani neni istý, či som tá pravá, vraj je zmateny, keby som vtedy nemala povinnosti, ktore mi nedovolili odist, tak by som uz davno tu nebola a vykaslala sa nanho, ale on ma vzdy odprosi. Neviem, čo robiť, mama mi uz nadava, ze som irobila chybu, lebo este odidem s holou ritou. Neviem, co robit. Mame obaja 28r, financií je málo, ale mam pocit, ze by nam odluka len pomohla. Ja však byvam v jeho rodnom meste, moje je 300km vzdialene. Som uz mierne zufala, ak ma niekto nejake skusenosti, tak by som bola rada za kazdy nazor. Díky

jajka001_

este to s tymi financiami, mi pride divne ze ste uz tak dlho spolu a nemate to spolocne, sedite spolu niekde a on ma peniaze a ty nie.
ze on ide s kamosmi na pivo kde minie ktoviekolko ale ty si prekvapena ak ti zaplati kavu
no toto...

tinkuska

no keby zarobí a donesie prachy a ja som doma, tak jasne ze by bolo furt upratane a navarene.. Ked som bola mesiac bez roboty, tak to takto fungovalo a to ani tolko prachov nezarobil, len som mala pocit ze jednoducho nebudem sediet na riti, ked on je v robote.

jajka001_

predstav si situacii ked pracuje muz a zena je doma, muz pride domov a caka ze je vsetko upratane, navarene, oprane, nakupene. ze len pride a vylozi nohy a zienka ho obsluzi :) klasicky stereotyp alebo bohuzial taky zauzivany ze stale funguje.
v opacnom pripade to ale vyzera ako u vas, chodis do prace, chlapec sa doma zatial hra, ty prides, upraces atd.

tinkuska

jajka mas pravdu, asi tak..tak to vidim, ze to len natahujeme neviem dokedy, a stale budeme tu byvat ako kamosi, platit vsetko napolovice, ked to teraz takto pisem normalne mi nad tym rozum zastava. Dnes sme napr. boli na kave, on platil, co som bola max. prekvapena. Pretoze mame teraz setriaci rezim, ja mam v penazenke uz asi tyzden 2e..cakam na vyplatu, povedal mi, ze tento mesiac mu na najom nemusim davat, ze aby som si nechala vyplatu. Aj mi dobil kredit. Tak neviem..

tinkuska

ja zarobím v čistom tych 350e a on asi podobne (sem tam mu hodia prachy aj rodicia) napr. na Vianoce nam dala jeho mama kazdemu po 50e, dala to jemu do ruky..Ja som tie prachy nechcela, povedala som nech si ich nechá (síce mi este dlzil nejake peniaze co som mu este davnejsie pozicala) ale isli sme medzi sviatkami do mojho rodneho mesta na aute, tak mi z tych 50e dal 35, ze 15 mi odpocital na benzin na cestu tam aj naspat. Asi tak.
Starostlivy je v tom, ze napr. uvari mi caj, ked mi je zle, ked zaspim na gauci, tak ma zakryje, zaujima sa o moje myslienky, dokazeme sa porozpravat (ale ako toto pisem, normalne sa smejem ake kraviny preboha..sak ja ani neviem ako vyzera starostlivy muz, zila som bez otca asi preto)

jajka001_

problem je uz v tom ze byt je jeho. ak by ste boli spolu dlhsie, stale je jeho a v pripade rozchodu skutocne ostanes s holou ritou,aj s deckami. ze investujes do najomneho, dlhom, nabytku, auta atd je jedno, ak nemas kam ist.

tinkuska

včera ked som bola v robote, tak som si povedala ze koncim, dam vypoved (aj tak pracujem zatial cez agenturu, takze mozem odist kedykolvek, som v skusobnej dobe) pojdem na ÚP a pekne vyriešim vztah, ale to uz by asi znamenalo koniec. On ma dokonca aj uver, a som mu ponukla ze mu budem prispievat aby ho rychlejsie splatil, ale on nechcel, ze to je jeho bremeno povedal. Jeho rodicia sa do toho zamiesali, ze preco to neplatime spolu, tak som ich pekne vyviedla z omylu, ze preco by som mala, ved nie sme svoji. To ma tak mrzí, keby sme boli aspon manzelia, nielen z hladiska penazi, ale vseobcne by to bolo lahsie, no ale ked vidim, ako zijeme teraz, tak nejaky papier to nevyriesi, pretoze aj on ma taky vztah k prachom ze to je jeho, a asi by bol problem ze keby jeden nieco chcel kupit pre seba a malo by to ist zo spolocneho..