Ako by ste zareagovali?

Príspevok v téme: Ako by ste zareagovali?
simona

Ahojte. Volam sa Simona, mam 29 rokov. Vzdy som si vedela poradit a hlavne aj ostatnym. Avsak...s mojim terajsim manzelom Marekom som sa zoznamila na jednej akcii pred 10 rokmi, zacali sme spolu chodit a zobrali sme sa po 6 rokoch. Deti este nemame. Po case zistujem, ze Marek je nehorazny klamar, ohovarac, zaletnik a pod. Uz pocas nasho chodenia sme sa navzajom podviedli, avsak ja iba raz, on vsak chodil naraz s dvomi dievcatami(ja a milenka), dokonca ju predstavil aj rodicom. Kedze som z Nitry a on z Banskej Bystrice, tak to bolo mozne. Ja som studovala v Nitre, on robil v Blave a predtym som sa telefonicky nekontaktovala so svokrovcami, takze som nevedela, ze si ju vodi do Bystrice a spava aj so mnou aj s nou. Aj jeho kamarati o tom vedeli, ale nepovedali mi to, jasne, drzali pri nom, ale mysleli si o nom svoje. Na dovolenku isiel so mnou, milenke povedal, ze s kamaratmi. Milenka nevie doteraz, ze mal aj mna. Mali sme potom chvilu prestavku, ale dali sme sa opat dokopy, ale prestala som mu verit, som podozrievava, je provokater a dava mi stale nejake zamienky na provokovanie. Kedze byvam uz v Banskej Bystrici a nikoho tam nepoznam, pripadam si dost sama a zistujem, ze ma ani nezoznamil s kamoskami, iba s rodinou a par znamymi. Stale mu zvonia telefony a zistujem, ze klame a klame a klame a ja robim potom vysluchy. Mam sa porozpravat aj s jeho kamaratmi a trosku to usmernit v moj prospech, lebo mam dojem, ze mna poznaju len z jeho rozpravania a neopisuje ma v ruzovych farbach. Alebo mam radsej takticky mlcat, avsak, nikto iny okrem mna sa ma nezastane, nakolko som tu sama. Je ticho zakerny, vsetko zvaluje na mna a nikdy si neprizna chybu, nikdy. Rozmyslam aj, ze sa vratim do Nitry. Ako dalej, poradte. Mam byt trpezliva a zvolit nanho nejaku taktiku, aby si ma viac vsimala alebo mam byt razna a mysliet viac na seba. Ale chcem to vyhrat a pritiahnut si ho aj jeho znamych na svoju stranu. Ako sa mam spravat, aby som to vyhrala? Inak som( podla inych) sympaticka, mlada a sexi zena, vs vzdelana. On je vsak moj problem. Ako dalej? Dakujem za odpovede.

adriána

Ahoj simona. no po precitani pribehu sa mi zda, ze ho milujes a chces o neho bojovat. Ako to,ze sa porozpravas s jeho kamaratmi tak toho velmi nevyriesis..skus byt takticka ako si pisala ale razna zaroven, nejake spolocne zaujmy prevadzat, navrhnut vylet s nim aj jeho kamaratmi, vsetko toto mu povedz ze chces byt sucastou jeho zivota, poznat jeho kamaratov, ze ved sa tu citis sama a potrebujes spolocnost..a pokial to on odmieta, a stale ti bude klamat a zavadzat ta..tak ver, ze to ma taky charakter (resp.bezcharakter) a ten nezmenis..a az tak velmi ta nemiluje.
a skus sa spravat sebaisto a sebavedomo, mat svoj nazor, "nezobat mu z ruky"- nech si neni tebou prilis isty...chlap ktory si je svojou zenou prilis isty,ze vie ze si moze hocico dovolit, si ju prestane vazit a sprava sa k nej povysene.aspon taku mam skusenost z rodiny.

markketa

ahoj.je to situacia ako z nejakeho filmu.sama musiš najlepšie vediet,či ti stoji vobec zato,aby si bojovala.podla toho čo pišeš nieje až taky užasný,ak klame,ohovara ta a robi steba najaku chuderku,čo niesi stači si prečitat čo pišeš a da sa vycitit aka vlastne si.osobne si myslim,že maš na lepšieho chlapa ktory by si ta važil a ktory by ta uprimne miloval.takyto trojuholnik nema cenu ani zmysel.budeš sa len trapit a milenka tiež.možno je tiež taka naivna,že mu papa navnady,ako rybka z hačika a v podstate nemusi to byt zla žena,ale len obet,ako si ty.skus sa snim otom porozpravat.kamaratov by som do toho netahala.musis to zvladnut a byt silna.v takomto probleme sa ražko davaju rady!jednoznačne sa musiš snim porozpravat narovinu.