Studium Enviromentalistiky

Príspevok v téme: Studium Enviromentalistiky
kalka985

Studujem obor Enviromentálne manažérstvo, ale pravdu povediac, neviem, či som dobre spravila. Mám obavy, že s touto profesiou sa v budúcnosti neuplatním a že len veľmi ťažko si nájdem prácu. Všade dnes preferujú technické či strojárske smery. Co si o to myslíte ? Mám zostať študovať, alebo sa venovať niečomu inému ? Tento obor sa mi zdal zaujímavý, ale máme aj kopec nepotrrebných predmetov :/ Dôležitejšia je však pre mňa otázka uplatnenia sa, nechcela by som totiž s titulom Ing. pracovať niekde za pásom, alebo ako čašníčka. Okrem toho, pochádzam z Nitrianskeho kraja, neviem či by som sa tu uplatnila v enviromentalistike. Budem rada ak mi poradíte. Som v prvom ročníku Bc. štúdia. Vopred ďakujem za odpovede. Prajem pekný zvyšok dňa

kalka985

Neviem, ale nemyslím si, že by to bol zrovna ľahký odbor. Skôr sa mi zdá štúdium náročnejšie, hlavne čo sa týka chémie, ale možno na iných školách je to inak, alebo je to možno preto, lebo stredné vzdelanie mám ekonomického smeru, čiže tam som sa napr. s chémiou nestretla vôbec :)
Teraz sa mi všetky odbory zdajú na jedno kopyto :/ Len málo je využiteľných v praxi. Ale rozmýšlala som o STU v Trnave, je tam odbor Personálna práca v priemyselnom podniku. Pozerala som aj ich predmety a sú podobné, ako som mala na strednej, takže to by bolo fajn :) Len ma mrzí, že tento odbor nie je akreditovaný v Ing. stupni :( Tak neviem ako sa rozhodnúť. Uvidím po skúškach. Horšie je, že ja som externista, teda ak už začnem letný semester, vrátia mi len polovicu školného. Budem veľmi rada ak prejavíte aj ďalšie názory :)

Matyo

Keď si trúfaš na niečo zaujímavejšie, resp. náročnejšie, tak sa vykašli na to a daj si prihlášku inde. Ak si z NR skús bratislavské školy STU, UK, len nie zase enviro odbor : ) Je dobré, že si začala takto kriticky rozmýšľať ešte teraz v 1. ročníku, toto chýba veľa študentom na SK. Tá jankina rada, že "tak sa posnaz dostudovat a potom sa uvidi" to je také typické myslenie slovenských študentov, ktorých po štúdiu môžeš stretnúť v UK ako čašníkov, chyžné, au-pair a pod.

zewa

No to je dost malo preferovany odbor. Na tvojom mieste by som dokoncila aspon to Bc. Potom mozes skusit inu skolu. Ale ak mas pochybnosti o buducnosti da sa ist aj inou cestou. A to, ze budes vybornou ziackou a zostanes ako doktorandka po studiu, a potom tam zostanes ucit na VS. Ktovie mozno raz pride velky boom ;)

jankaaaaaaaa

celkovo v dnesnej dobe je tema envira, zivotneho prostredia atd cim dalej tym viac spominana v kazdom smere. uplatnit by sa aj celkom dalo, lenze tento odbor studuje strasne vela studentov, kedze patri k tym najjednoduchsim. tazko povedat. vzdy je lepsie mat vysokoskolske vzdelanie ako len stredne., tak sa posnaz dostudovat a potom sa uvidi

ders

Na Slovensku je táto problematika s odpadovým hospodárstvom a tak podobne stále neaktuálna. Ale som si takmer istý, že v budúcnosti takýchto ľudí bude treba, lebo ľudia sa sami ženú do záhuby. V takýchto situáciach nam ekonómia ani právnici nepomôžu :)

atm

tazko povedat.. nejake firmy s prepravou a nejakym spracovanim odpadov alebo odstranovavnie enviro nehod apod normalne frcia a zarabaju, takisto kazdy podnik ktory produkuje nieco coho vysledkom je nieco co je zakonom klasifikovane ako odpad (aj napriklad oleje atd) si musi objednat sluzby takej nejakej firmy kvoli dohladu s nakladanim s tymito odpadmi ak to nema vo vlastnej kompetencii.. uchytit sa urcite da, ale urcite to nestuduj ak ta to nebavi:D