Ako vypočítam plodné a neplodné dni?

katya

ahojte, som roza a mam menší problém, pred 2 tyzdnami som spala s chalanom a doteraz som nedostala stopku.bolí ma všetko čo bolieť má, no neprichádza to: PS: mozem otehotniet ked sme spali den potom co dosiahol orgazmus a neumyl si ho?

oiaa

no.. ja vas nechcem strasit ale my sa len tvarime ze vieme ako vsetko v tele funguje.. na to ci zena otehotnie alebo nie vplyva vela faktorov.ani ten vypocet nie je 100 percentny.aktualny zdravotny stav,kondicia partnerov,stres,strava... no jednoducho bud mate stastie alebo nie...

sabina

Ahoj Zuzana som rada ze si mi aspon napisala nieco ,lebo ja mam taky problem ze som pred rokom bola liecena na stitnu zlazu ,ked som sa doliecila tak som mala menzes kazdy mesiac ale v zdy v iny datum a teraz mi nedosiel od decembra .A mam este taky hacik v tom ze sme v Anglicku a nemam dost silnu odvahu zajst k lekarovi.Pedtym ked mi meskala tak som vzdy vyckala kym pride ale teraz som nejak z toho nervozna,pretoze neviem co mam robit.No asi aj tak musim nieco vymysliet.No tak ahoj a dakujem.

zuzana

sabina, tak to naozaj neviem... a co ti na to povedal,lekar, ked si mu povedala, ze chces otehotniet... to treba ist naozaj lekarom, lebo nepises ci mas nepravidelny menzes (usudzujem, ze ano), alebo mas len dlhsiu periodu...

sabina

Prosim vas velmi pekne moze mi niekto poradit ako si mam ja vypocitat plodne a neplodne dni ,totizto ja som mala naposledy menzes v decembri 16. 2005,chceli by sme babetko ale neviem co mam robit potrebujem nejaku radu.Prosim .Dakujem

zuzana

alim ono to pocitanie ako to pisali baby plati pri 28 dnovom cykle. Vtedy to vychadza na 14 - 15 den. Ale kedze su spermie potvorky a maju zivotnost aj tri dni, tak je lepsie k plodnym dnom pripocitat plus minus este tri dni.. z toho dvovodu, ze cyklus vplyvom stresu sa moze zmenit, alebo kvoli trvacnosti spemii... lebo sa moze stat napr. kvoli stresu, ze cyklus sa o den dva posunie, tym sa pusvaju aj plodne a neplodne dni... a tiez sa moze stat, ze sa milujeme nejake dva dni pred plodnymi dnami, ale spermie su este aktivne na treti den, tak mi vajicko aj tak oplodnia... co sa tyka tej tvojej otazky, kedze kamaratka sexovala po menstruaci, tak nemohla otehotiet pri klasickom cykle, kedze plodne dni este nemala... kazdy zena mam plodne dni inac, to zalezi od jej cyklu a lekar jej to presne vysvetli a vypocita... ak ma cyklus 28 dni, tak plati co uz pisali baby aj ja... ak ma zena iny cyklus ako 28 dni, tak je lepsie sa spytat lekara... :-)