Ako vypočítam plodné a neplodné dni?

milusca

Sulozit je potrebne tyzden pred samotnou ovulaciou (nez zacne boliet vajecnik)- akonahle zacnes mat tahavy vytok - zhruba na ten siedmy den cyklu, pokial ho mas 28-dnovy, treba mat sex, potom o dva dni neskor zase a zase o dva dni. Tri dobre trefy by mohli stacit. Spermie ziju 3-4 dni v tele zeny, takze radsej ich vyslat skor ako na poslednu chvilu.

Sex Godess

milusca- vdaka za info. Prave tom som chcela pocut.

Ono len ze ci sme to nerobili prilis neskoro. Zalezi, ako dlho vydrzalo to vajicko cakat. Niekde sa pise, ze iba 12 hodin vydrzi, niekde 24. Ovulacia zacala rano, my sme sli na to az o 10 hodin neskor, kedze som bola v praci a on potom tiez. Cize kym sa tie bicikovce dostali k vajicku, uz mohlo byt neskoro, kedze im to vraj trva 6-10 hodin. Cize sa mohli akurat minut. Ak vydrzalo az 24 hodin, mohli sa akurat stretnut. Cize skor si myslim, ze nic z toho nebude, ze sa minuli. Nevadi, ak nic skusim buduci mesiac. Ja mam cas. :-)

milusca

Robis si srandu, ci sa vazne pytas, ci si mohla otehotniet pocas ovulacie? Samozrejme, ze ano. Teplotu by som nebrala za smerodajnu. Hlavne nie meranu kedykolvek pocas dna pod pazuchou. Pokial sa chces riadit teplotou, je potrebne ju merat vzdy este predtym, nez rano vstanes z postele a vo vagine. Aj tak telesnu teplotu ovplyvnuje tolko veci, ze sa skor treba spoliehat na vytok z posvy a bolest vajecnika.

Sex Godess

Mna by zaujimalo, ci mohlo dojst k oplodneniu, ked som mala pohlavny styk cez ovulaciu. Viem, ze v ten den bola ovulacia, pretoze som ju citila a okrem toho vysiel aj taky priesvitny lepkavy hlien.

Len tak ma to zaujima, lebo podla bazalnej teploty mi to nevychadza. Pod pazuchami som mala pred ovulaciou a pocas nejakych 36.5 a 36.8 a pod jazykom 37.1
Teraz tri dni po ovulacii mam pod oboma rovnako 36.4 a pod jazykom 36.6. Mozno mam zle merajuci teplomer. Je digitalny.
Este je skoro robit tehotensky test...

milusca

Haha, ovulacia mimo posvy. A nie, nestaci, ked sa po prerusovaku chlap umyje, musi sa vymocit, ked je chut na druhe cislo.

Mery21

Takze baby nedaj te sa na vypocty plodnych a neplodnych dni.Tak ci tak ostane zena tehotna.To urcuje telo zeny ci na to psychicky dobre ,ci uziva nejake lieky,ci je prechladnuta,.....a dalsie este .......V tom pripade ak zena nema ziadne problemi tak si myslim,ze otehotne.Ja mam s priatelom pohlavny styk uz 5rok a a ovulacia je vzdy mimo posvy takze som na to este dobre.A ak chce mat niekto viac krat po sebe sex a ovulacia je vzdy mimo posvy.....tak treba chvilu pockat a chlap sa po kazdom sexe umyje.Tak tymtom koncim a dufam,ze teraz mozete dalej skusat........majta sa

kikuus

Mozem byt tehotna ked som mala s partnerom pohlavny styk a robili sme to hned po skonceni mojej menstruacie ...a partner sa do mna neurobil ?? kondom sme pouzili ale sa pretrhol... poradte pls :)

Denz

aluska-
ma1ka
Dnes 20:15
xxx.xxx.176.115

DIEVCATKA JA NEVIEM PRECO SA SPOLIEHATE NA PLODNE A NEPLODNE DNI....TO JE HOVADINA:::JA SOM MALA POHLAVNY STYK S PRIATELOCH V NEPLODNYCH DNOCH ( A VIEM URCITE ZE BOLI NEPLODNE LEBO V TEN DEN SOM BOLA AJ U GYNEKOLOGICKY A LEN TAK NAHODOU SOM SA OPYTALA CI SA MOZE KUKNUT CI MAM PLODNE ALEBO NEPLODNE:::NEMALA SOM ZIADNY HLIEN TAKZE SOM BOLA AKOZE NEPLODNA)A PROSIM PEKNE SOM NAPRIEK TOMU OTEHOTNELA... A MIMOCHODOM CHLAPEC CO POVEDAL ZE KONDOMY SU NA 98 PERCENT ISTE ... JA SOM OTEHOTNELA CEZ KONDOM... TAK JA UZ FAKT NEVIEM... TAKZE BABENY NELAMTE SI NAD TYM HLAVU...