Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nejaký program proti hacknutiu do počítača?

KVDD

dakujem :-)...no ja som to potrebvala hlavne preto, lebo sa mne a mojim kamarátkam chceli hacknut do compov a facebookov naši spolužiaci

lost

predovsetkym zdravy rozum :)
tj. neklikat na podozrivu reklamu, overovat ci skutocne som na facebook.com a nie na napr facebook.com.application. account.loging.illhackyouanyway.com

tj. treba aby bolo "facebook.com"

lebo henten prvy link sice na prvy letmy pohlad vyzera dobre, no je to nejaka povdovna stranka, ktora z teba vytiahne loginy.

neukladat si heslo do PC ak si v kniznici, netcafe atd. uprimne - idealne by som nepouzival klavesnici "at all" ale radsej toto > klikni na START > SPUSTIT a napis presne tento vyraz

osk

je to skratka z on-board keyboard.

skus a uvidis co sa stane :)

neboj, nevybuchne ti pc

a sme pri dalej lekcii.. never len tak niekomu na nete, ako napr mne teraz.. je lepsie si vsetko overit cez google.sk alebo google.com ak hladas anglicky, lebo aj takato skratka, trochu ina, by ti mohla urobit zle.. ak je niekto zlomyselny..

ak ides klikat na odkaz, tj link, vsimni si URL ktore ti prehliadac ukazuje, tj. nastav mys (kurzor) na dany link, ALE este neklikaj, teraz sa pozri (ak mas firefox napr) vpravo, alebo vlavo dole, a zobrazi sa ti kompletny link (tu aplikuj pravidlo c1, podozzrive linky) a ked je ten link skrateny, tj napr bit.ly tj. url-skracovace, tak tam extremny pozor, lebo nikdy nevies co tam je.. idealne je na take nieco neklikat, pokial na to nekliklo zopar inych ludi :D

ak mas mozilla firefox, idealny plug in je tiez "no script" - zakaze zbytocne scripty z 3. stranok.. no obcas obazuje, ked ti nejde stranka, musis zistit ktora stranka sa musi povolit (dostanes sa zo toho casom, ale nie je toto nutne fakt)

no a v neposlednom rade, nejaky antivirus + firewall tiez pomoze, lenze netusim aky.. nejaky FREE bude asi lepsi ako nic.. (pozor aby sa nebili s Windows AV a FW, idealne ten vypnut ASI)

ja osobne som mal kaspersky, kupil som licenciu na rok z ebay asi 3x vyhodnejsie (su ludia co ich kupuju VO VELKOM a predavaju lacnejsie ako priamo predajca), ale teraz som si dal NOD32 pre istotu.. uvidim aky bude (ma 30dni free, raz VELMI davno fungovalo to, ze ak to odinstalujes a nainstalujes znovu, tak mas zas 30 dni FREE, ale ci to este funguje, to neviem :) )

fuu, no a skusak skusaj skusaj :) casom sa toto naucis a budes to brat ako dychanie..

je naozaj dolezite mat ine heslo do FB a ine do mailu a ine na ine stranky, idealne vsade unikatne, ak je to tazke na pamat, staci mala zmena v hesle - podla mna je lepsie zabubnut heslo z dovodu jeho obtiaznosti, ako keby bol odhalene niekym z dovodu jeho jednoduchosti..

priklad ake hesla NIKDY nepouzivat

"mineralka"
"heslo1234"
"130589Janko"

Idealne je "random" password :) ale tak nie vzdy je prijemne si pamatat heslo typu Aj47%5a6f53d

cize staci napr

"mine98LKAjozef"

je dost narocne na brute force metodu (tj. metoda 1by1 skusania vsetkych kombinacii a zaroven su tam dost variabilne a nepravdive info, napr Janko + Jozef, 89 = 98 a takto sa da komolit heslo az az :)

Zapamatania hesla si do pocitaca davaj IBA v pripade, ked veris vsetkym co na neho maju pristup (a zaroven ze nechytia virus!!)

ozaj a exustuje password manager, tj. 1 heslo kryje nekonecno hesiel, cize staci si zapamatat 1 narocne heslo, ktore otvori ine hesla, ak chces daleko vyssiu bezpecnost..

Ale najdolezitejsie je, bez ohladu na zamok - zlodejovy bude zbytocne ak sa dostane na ucet, ktory nema nic cenne. Tj. nedavat na net info, ktore sa daju zneuzit.

Good Luck

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nejaký program proti hacknutiu do počítača? - Fórum - ZDRAVIE.sk