Helikobaktera pylori a liecba

Príspevok v téme: Helikobaktera pylori a liecba
julca12

Dobry den,

mam Helikobaktera uz asi 3 roky,3 roky som brala antibioticku 7 dnovu kuru( Pantopac),helikobaktera stale mam.
Robila sa mi endoscopia a brali mi vzorku na co je moj Helikobakter citlivy.Gastroenterolog mi predpisal: Tetraciclin 250mg :4x2 tabletky denne
Metronidazol 500mg:3x1 tabletku denne
Omeprazol :1x1 tabletku denne

Bojim sa brat ten Tetraciclin lebo viem,ze nici oblicky a ma aj ine vedlajsie ucinky a musim brat 8 tabliet na den 7 dni(zda sa mi to nejak privela a plus este aj ten Metronidazol brat).

Ma s tym liekom niekto nejake skusenosti??
Este som zabudla povedat,ze nezijem na Slovensku ale som v zahranici a nedoverujem tym lekarom co su tu,niesu tak specializovany ako nasi Slovensky lekari.Preto sa potrebujem poradit.
R.N.G. mozes mi povedat svoj nazor??
Dakujem velmi pekne

JR18

Ahojte všetci,
Tak ako pred rokom som googlila všetký možné diskusie o tom ako sa zbaviť helikobaktera prirodnou cestou vam tu teraz úspešne píšem za som vyliečená a PRIRODNOU cestou! ;-)

Samozrejme na zaciatku som skúšala množstvo veci , mala som dietu žiadne mliečne vyrobky, žiadna káva , žiadne sladkosti !!! Týmto veciam sa treba určite vyhnuť . Čo ma z toho naozaj dostalo boli oleje od doterry - začala som davkovanim oregana-
ktore je proti parazitom , digestzenu - traviace tažkosti a onguardu . 3x do dna + davkovanie kvapka oleja citrona. Potom som použila kombinaciu tabletiek GX assist a PB assist - a vtedy nastal prelom,po dobrati gx som sa cela vyhadzala po tele ale moje telo sa uspešne zbaviˇi pliagy menom helikobakter :-) ked pogooglite o týchto olejoch najdete vela pozitívnych učinkov ktore maju :)
A samozrejme olejčeky su od teraz mojou oblubenou lekarničkou :)

Tak vam všetkým držim palce , ktorý to ešte máte pred sebou :)

Ratafak Plachta

moja skúsenosť: 3 roky flak pod pravým prsníkom, rok aj 4 mesiace busenie srdca,aj nepravidelny tep,niekedy navaly tepla, pocity na odpadnutie, studeny pot-vsetky tieto priznaky po tazsom jedle, teplota okolo 37 °C, žiadne žalúdočné problémy az teraz, Testy z lekarne zo stolice a z krvi negativne, test zo stolice v labaku v nemocnici negativny. Tak na hadicu - zapal spodneho zaludka + polyp 4 mm. Vycvaknuty polyp - nezhubný nádor zaludka a helikobakter vysoko
pozitivny +++(tie 3 pluska znamenaju ze vo vycvaknutej vzorke je 30 a viac helikobakterov - najvyssie stadium). Takze na 7 dni 2 antibiotika(Augmentin + Fromilid) a Helicid. Nezabralo, v stolici pozitivny HP. Zajtra idem na kontrolu. A este jedna poznamka: Nepomoze vam ani chioska masticha ani med,ani propolis, ani nic take, zbytocne neminate peniaze, len oddialite problem, helikobakter sa stiahne, stale ho budete mat, a o 2 roky uz bude viac kolonizovany v zaludku a vrati sa. Helikobaktera vyhubi jedine antibiotikum. Kto by chcel napisat tak email: helikobakterpylori@azet.sk

fezo78

Budem stručný.Napíš mi na email jogo78@centrum.sk a budeme riešiť tvoj problém z Helikobakterom osobne.Treba však prísť do Trnavy na osobný pohovor.

iuu

Pekný deň, nooo s tými antibiotikami opatrne, ak už po 2 x nezabrala dvoj, troj kombinácia, treba to podporiť stravou a vhodnými prírodnými prostriedami: www.helikobakter.sk

mysicka77

Dobry den, nahodne zo stolice mi zistili HP, pricom som nemala ziadny z priznakov, akurat ma pichalo v pravom boku, co som si myslela, ze mam zlcnikove kamene, ale sono bolo negativne. Lekar mi napriek tomu predpisal 3kombináciu liekov a postrasil, ze ak ho nezlikvidujem liekmi, tak v buducnosti mi moze sposobit vazne problemy. Lieky beriem druhy den, no zacal ma strasne boliet zaludok, vkuse grgam a v ustach mam horku chut, ktoru neviem nicim potlacit. Neviem, ako si to mam vysvetlit, je to neziaduci ucinok atb liecby? Co mam robit? Prestat ich brat a skusit nieco ine? Neviem si predstavit toto trpiet este dalsich 5 dni...

Tatu

Mozem odporucit biorezonanciu, zial je dost draha. Z cajov je najlepsi horec, da sa kupit aj s alkoholom, 2cl pred spanim (stamprlik ten s alkoholom ), alebo caj 2dl vecer pred spanim (je fakt horky), horec s alkoholom sa da zohnat bezne v potravinach. Horec koren (zlty) v lekarni, alebo sa da kupit v specializovanych obchodoch s bylinkami a na nete.

Ali-HP

Taktiež by som sa chcela podeliť o moju skúsenosť s HP. Prvé príznaky som mala pocit na zvracanie, bolesť hlavy, brucha , najmä v oblasti pupka. Dr. si myslela ,že to budú hlísty no neboli.Bolesti stále neustupovali , doktorka ma už podozrievala že si vymýšľam , že to nie je až také vážne. Tak až na moju žiadosť mi dala odporučenie na gastro. Prvá návšteva u gastroenterologa prebehla klasicky. Najskôr mi predpisala lieky proti traviacim tazkostiam a že ak to neustupi pôjdem na fibroskopiu (ktorej sa báť nemusíte, buďte len pokojný a pomaličky si dýchajte). Zo žalúdka odobrali vzorky a poslali na histologiu a výsledok bol HP. Dostala som trojkombinaciu silných antibiotík z ktorých mi bolo dosť nevoľno. Liečba nezabrala . Na kontrolnej fibroskopii bol opäť HP - pozit. Vyskúšala som prírodnú liečbu manuka med , ťažkosti v podstate ustúpili a HP nezistili. V súčasnosti sa mi stav dosť zhoršil mala som stále intenzívne bolesti žalúdka a celého brucha. Tak som musela byť hospitalizovaná a na vyšetreniach zistili že je to HP a zápal sliznice žalúdka a dvanástnika. Ak máte niekto takéto skúsenosti rada si nechám poradiť čo vám pomohlo? (Samozrejme počas liečby som jedla probio. a aj racionálnu stravu)

Palko Bobko

Zdravím ľudkovia chcem sa s vami podeliť o moju skusenosť s HP bohužial to prišlo ked som bol v GB 4.2.2016 mi rano po raňajkach prišlo strašne zle srdce velmi buchalo pocit plnosti bolesť obličiek myslel som že to je infarkt volal som si pohotovosť no vraj nemaju auto pre mňa ze taxikom mam isť ( diskriminacia? )
Dal som si prechadzku dost dlhu asi 10km nejako to prešlo.No po paru dnoch sa to vratilo.Siel som k dr.povedal co a ako sa stalo meral mi tlak povedal ze ok poslal ma na krv samozrejme az o 2 tyzdne vysledky o paru dni no ja som sa stale necitil dobre no to nikoho nezaujimalo.Opat som siel ku dr.samozrejme mi dali ineho opat vysvetlovat vsetko a on ma poslal na EKG takze srdce v poriadku.Opat som musel o paru dni ist ku dr.opat inemu a opat vsetko od znova ok bola tam doktorka ktora ma postlacala a povedala ze nic mi nieje ze mam len vela žal.kyseliny a predpisala mi Lansaprazol a ja ze chcem gastroskopiu a ona ze netreba mi a ja za ze chcem a ona asi 3x ze zbytocne ze ked dojem tabletky nic mi nebude no po naliehani mi rezervovala no az o 2 mesiace.
Takze 4.5 mesiaca som bol odkazany na cakanie a na seba sameho
Nasadil som dietu kedze som nemohol jest jedol som ovocie a zeleninu(nie je to stale dobre riesenie)zelenina zacne kysnut v zaludku kedze zaludok prestane fungovať.
Prestal som fajcit a pit kavu uplne.
Prestal som jesť mäso a mastne jedla.
Sladkosti tiež tie robia dobre bakteriam no nie vam teda vam asi 5 sekund po žuti a prehltnuti a potom trpite.
Schudol som 13 kil mal som vyražky po tvari a rukach ako keby alergiu svrbelo to.
Zapach z ust.
Bolesť klbov
Zapal ucha dosť bolestive to bolo.
Bolesť obličiek
Unava tela a mysle,myseľ mi uplne behala po zlych myšlienkach negativnych.
Napinanie na vracanie,horuci pot.
Zápcha niekedy aj 5 dni bez wc to tiež na dobrej nalade neprida použival som laxativ.
Čo možte urobiť a budete sa diviť CESNAK mi pomohol tak asi o 40-50% som sa citil lepsie
CESNAK na raňajky a chlieb a napr.parka nejaka dietna neprehaňajte to z horčicou či kečupom.
Jedzte biele jogurty no neprehaňat to.
Na svk je dobre to ze na gastro sa dostanete do paru dni ja som sa dopracoval ku antibiotikam az po 4.5 mesiacoch a to je dost dlha doba ked vam je zle a citite sa bezmocne hl.v cudzom štate.
Problemy žaludka su vetsinou nervoveho povodu ano špinavy riad tak ako tu v gb v praci ci bakterie ktore sa dostanu do ust cez ruky su hl.spušťačom
No spušťač može byť aj uraz,pád či šok ktore sposobia gastritidu a nasledne HP a potom možne vredy či nebodaj rakovinu.
Preto si davajte pozor na seba pozor na to kde jete a co jete umyvajte si ruky alebo použivajte antibakterialne dezinfektory ruk pred jedlom a umyvajte si ruky po toalete a poriadne kedze aj takto sa prenaša cez konečnik a nasledne do ust a to asi rozne...nemusim to rozpisovat hadam :D