Helikobaktera pylori a liecba

Príspevok v téme: Helikobaktera pylori a liecba
julca12

Dobry den,

mam Helikobaktera uz asi 3 roky,3 roky som brala antibioticku 7 dnovu kuru( Pantopac),helikobaktera stale mam.
Robila sa mi endoscopia a brali mi vzorku na co je moj Helikobakter citlivy.Gastroenterolog mi predpisal: Tetraciclin 250mg :4x2 tabletky denne
Metronidazol 500mg:3x1 tabletku denne
Omeprazol :1x1 tabletku denne

Bojim sa brat ten Tetraciclin lebo viem,ze nici oblicky a ma aj ine vedlajsie ucinky a musim brat 8 tabliet na den 7 dni(zda sa mi to nejak privela a plus este aj ten Metronidazol brat).

Ma s tym liekom niekto nejake skusenosti??
Este som zabudla povedat,ze nezijem na Slovensku ale som v zahranici a nedoverujem tym lekarom co su tu,niesu tak specializovany ako nasi Slovensky lekari.Preto sa potrebujem poradit.
R.N.G. mozes mi povedat svoj nazor??
Dakujem velmi pekne

llek

Standardna odporucana eradikacna liecba pri dokazanej HP infekcii je Klaritromicin 2x500mg + Amoxicilin 2x1000mg + Omeprazol 2x20mg/ celkove 7 dni, alebo namiesto Amoxicilinu Metronidazol 2x500mg. Vzdy je to 2-kombincia ATB +omeprazol. Su aj rezimy s tetracyklinom. Kontrola je o 2-3 mesiace. Ako sa rozhodnes, je na tebe. Vsetky z uvedenych liekov patria medzi pomerne lacne genericke lieky, takze kede ich niekomu predpisem, nebudem mat z toho ziaden profit a nikto z farmafiriem sa mi nepride odvdacovat, ako sa tu neustale RNG pri kazdej prilezitosti snazi naznacit

RNG

Etel v tom case si nic nevedela o Pep Zin GI, este ani na trhu vtedy nebol.Dokonca ani koloidna strieborna voda v tom case bola len velmi obmedzene a skoro nikto o nej nic neverdel.Takze si nemala na vyber. Dnes je ale iny vyber a preto ho sem uvadzam, lebo inde sa tieto informacie potlacaju.
Organizovana medicina nechce ani pocut o alternativach na liecenie, tam je dovolene pouzivat len to, co je schvaslene autoritami(ktore su samozrejme servilne farmaceutickemu proiemyslu)

ethel

No a teraz názor vyliečenej:-)
Mala som Helicobaktera pred 14 rokmi. Užívala som dvojkombináciu antibiotík! Samozrejme Omeprazol k tomu (Helicid). Helicobakter odvtedy nenavštívil môj žalúdok:-)
Dodržiavala som v tom období liečby určité dietne obmedzenia.Všetko bez akéhokoľvek tuku,hlavne zeleninu na vode,ryžu,cestoviny..
Neužívala som žiadne prípravky ako RNG odporúča.Dokonca teraz keď čítam,že zinok...hmmm...tak ten mi vie urobiť inú nevoľnosť:-)

RNG

Helikobakter sa da znicit aj inac, napr zinkovymi zluceninami, ako PepZin, bez zniziovania kyselin v zaludku. Moj brat si ho po neuspechu atb, ked sa mu to vratilo spat napr vyliecil davkami koloidneho striebra, 4 x 1/4 deci denne.
Helikobakter moze pretvat len v malokyslom zaludku, znesie az PH 3 ale PH 2.5 aj tento kyselinoodolny mikrob znici. Zialbohu plno ludi co trpi na paly ich ma kvoli NEDOSTATKU kyselin a lekari tvrdia bez akehokolvek merania ze je to nasledok prebytku kyselin. To je absurdna loz, zioalbohu velmi bezna. V silnej zaludocnej kyseline totiz ani kvasne ani hnilobne bakterie, dokonca ani helikobakter nemoze vydrzat.
Preto cloveka naduva len pri prejedeni=prilisne rozriedenie zaludocnych kyselin.
Jedine naozajstne meranie hladiny a vyroby zaludocnych kyselin je
www.phcapsule.com
co samozrejme velka vacsina gastorenteorologov hanebne vobec nepozna(ze by naschval? aby mohli predpisovat hromady liekov?)